רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה מצדיעה למילואימניקים

החל מראשית השבוע, העיר רמלה, כמו רבות מערי ישראל, מקושטת בשלטי חוצות שכולם הצדעה לאנשי המילואים הפעילים.

צה"ל, בשיתוף הרשויות המקומיות, החל בקמפיין הוקרה למערך המילואים בכל רחבי הארץ, אשר מטרתו היא להוקיר תודה למשרתי ולמשרתות מערך המילואים על פועלם ותרומתם לביטחון המדינה. הקמפיין מדגיש את נחיצות עשייתם וחשיבות מעגלי התמיכה, בהם: המשפחה והעבודה.

אגף כוח האדם בצה"ל בחר כ-250 אנשי ונשות מילואים המובילים בתרומה משמעותית למערך המילואים לאורך השנים, בדגש על המערך הלוחם. יחד עם מרכז השלטון המקומי, מעל 60 רשויות מקומיות נרתמו להוקיר, כל רשות מקומית את מערך המילואים שלה, באמצעות מגוון ערוצי מדיה, פלטפורמות ואירועים מקומיים ברחבי הרשות.

עיריית רמלה בחרה להצדיע באמצעות שלטי חוצות ברחבי העיר למשרתי המילואים, כאשר על השלטים בעיר מככבים רס"ר במיל' עידן גונן, לוחם בחטיבת כרמלי | סרן במיל' יצחק גדמו מ"מ, בחטיבת שריון| סגן במיל' ארתור שמחייב, קצין קשר בחטיבת כרמלי | רס"ר במיל' אבבה אמברבר, לוחם בעוצבת חוד החנית | רס"ן במיל' אלי פרצי, מ"פ בחטיבת תותחנים. שנבחרו על ידי צה"ל.

דובר צה"ל אומר כי "חגיגת המילואים העירונית באה לידי ביטוי בשלטי חוצות, אוטובוסים, עיתונות מקומית, אירועים, ערוץ דיגיטל מקומי, מסכי וידאו ועוד, סביב מספר מילואימניקים ומילואימניקיות מאותה רשות, אותם צה"ל בחר כראויים להוקרה על פי פרמטרים של תרומה ועשייה לאורך השנים ושירות בתפקידי מפתח".

קצין המילואים הראשי, תת אלוף במיל' ארי סינגר, אומר כי "מערך המילואים הוא אחד הנכסים המרכזיים של מדינת ישראל. הוא המאחד הלאומי, פסיפס מרהיב שמורכב מכלל הרבדים של החברה הישראלית. מטרת הקמפיין היא להכיר ולהוקיר את העשייה של משרתי ומשרתות המילואים, להציג בקול רם את תרומתם בפרהסיה, לפרגן ולהעלות אל המודעות של החברה הישראלית על תרומתו האדירה של מערך המילואים לחוסן הלאומי והחברתי של מדינת ישראל".

נתונים על מערך המילואים מרתקים, שיאניות משרתי המילואים בישראל הן תל אביב יפו, ירושלים, ראשון לציון, חיפה ובאר שבע. תל אביב מובילה על כולן זו השנה השלישית ברציפות. אחד מכל חמישה מילואימניקים שזומנו השנה התגייס למאבק בקורונה, החייל עם הכי הרבה משרתי מילואים הוא חיל הרגלים, הגיל הממוצע של משרת מילואים הוא 31, אחת מכל 20 משרתות מילואים היא אמא לילדים, אחד מתוך עשרה אנשי מילואים מתנדב לשירות.

מיכאל וידל ראש העיר, ציין כי הוא רואה חשיבות רבה לדוגמה שמהווים 3,214 המילואימניקים והמילואימניקיות תושבי העיר.  כל אחד ואחת מהווים הם סיפור הצלחה של מודל לחיקוי והערכיות אותה הם מפגינים בימים הקרובים אזמין את המצטיינים ללשכת ראש העיר להודות לכל אחד מהם גם באופן אישי. "אמשיך לפעול לעידוד בני הנוער להגיע לשירות משמעותי ולתרום לביטחון המדינה."  
חזרה
Facebook