רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה התייחדה עם זכר ששת המיליונים

ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ"א, העיר רמלה מרכינה ראש לזכר ששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה. קולם של מיליוני היהודים הנרצחים והניצולים קורא להביט קדימה, לחיות, ליצור, לפתח, לקדם, לחלום, לממש, להגשים ולשאוף לשלום ואהבת האדם. יהי זכר ששת המיליונים נצורים בצרור החיים

 

בטקס מרכזי ומרגש ליום השואה והגבורה תשפ"א שהתקיים  ביום רביעי (7.4.21) באשכול הפיס התרבות ברמלה, התייחדה העיר רמלה, תושביה עם ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. במעמד נטלו חלק ראש העיר מיכאל וידל, ממלא מקומו, סגניו, חברי מועצה,  יו"ר המועצה הדתית, ניצולי שואה, תלמידים, מנהלות בתי ספר, תושבים וחברי המנגנון העירוני.

ראש העיר נשא דברים בשם העירייה ואמר, כי תושבי רמלה וכל עם ישראל מרכינים את ראשם לזכר ששת מיליוני אחינו שנספו בשואה שהיה האסון הגדול ביותר שנחת על העם היהודי בכל תולדותיו. "השואה לא תשקע ותעלם. השואה חרוטה לנצח נצחים בהיסטוריה של העם היהודי. בהיסטוריה של האנושות כולה. קולם של מיליוני היהודים הנרצחים והניצולים קורא להביט קדימה, לחיות, ליצור, לפתח, לקדם, לחלום, לממש, להגשים ולשאוף לשלום ואהבת האדם. יהי זכר ששת המיליונים נצורים בצרור החיים".

במסגרת עצרת הזיכרון, הופיעו חניכי התיאטרון העירוני שבמרכז אומנויות הבמה, עם ההצגה ״שמרי נפשך״: עדויות של נשים ואימהות בתקופת השואה. את ההצגה ביים יוסי ג׳וז כהן, על הניהול המוזיקלי דניאל סעדו והתפאורה בעיצובו של האמן הרמלאי אלכס אברהם.            

כן התקיים ביום חמישי הטקס המרכזי ליום השואה והגבורה בבית העלמין הישן במסגרתו הושמעה צפירה בת 2 דקות לזכר הנספים.  בשם העירייה נשא דברים ראש העיר. פרק משניות מפי הרב איתן דהן, חבר מועצת העיר, תהילים מפי סגן ראש העיר, מאור אשש, קדיש נאמר מפי בני גילברג  תפילת אל מלא רחמים נאמרה מפי הרב החזן ישראל בוסו.  על הצד האומנותי ניצחו חברי להקת רמנוער בעיבוד מוסיקלי של שמוליק נויפלד.

טקס נוסף נערך בשעות אחה"צ בבית העלמין החדש בצמוד לאנדרטה המרכזית לקורבנות השואה שהקים אברהם רינגל ז"ל. בשם העירייה נשא  דברים רה"ע. קדיש אבי רינגל. דברים בשם המשפחה  שמעון שושן, פרק תהילים מפי יו"ר המועצה הדתית עו"ד סמי ישראל, משנה סגן ראש העיר, מאור אשש. בטקסים הונחו זרים והועלה על נס זכרם של קורבנות השואה. יצוין, כי האירועים אורגנו והופקו על ידי אגף תרבות אירועים וספורט בעיריית רמלה בהם הופיעו חברי להקת "רמנוער".  יזכור הרב אליקים ויסנשטרן שהנחה את הטקסים המרגשים.

חזרה
Facebook