רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

אפשרי בריא ברמלה- זו השנה השלישית!

העיר רמלה זכתה בפעם השלישית ברציפות בקול הקורא- "אפשריבריא בעיר". במסגרתו תוקצבו פעולות רחבות היקף בתחום קידום הבריאות, במימון משותף של משרד הבריאות ושל העירייה

תכנית אפשריבריא גדלה משנה לשנה והשפעותיה נראות ומורגשות בקרב התושבים. בניית התוכנית התבססה על סקר פרופיל הבריאות העירוני שנערך בקרב מדגם של 2200 תושבים ונותנת מענה לצרכים שעלו מהשטח.

שיעורים גבוהים של השמנה, היעדר פעילות גופנית, שעות מסך רבות, חרדה ודיכאון – שכיחותם של תופעות אלה עלתה באופן ניכר בשנה החולפת בשל מגבלות הקורונה והסגרים,אשר הביאו רבים להשתמש בתשתיות הקרובות לבית: מתקני כושר פתוחים, מסלולי הליכה הקיימים בעיר מ2019 ועוד. בשנה החולפת, מתאמת הבריאות העירונית, הגב' יעל נסימיאן פאי, פעלה רבות לקידום תזונה בריאה, פעילות גופנית וחיזוק חוסן התושבים תוך מיקוד באוכלוסיית 65+.

מטרות התוכנית הינן לעודד את כלל התושבים לצרוך תזונה בריאה ולעסוק יותר בפעילות גופנית תוך הקמה ותחזוקת תשתיות עירוניות המעודדות את העיסוק בה. כמו כן, התוכנית עוסקת באכיפת איסור עישון במקומות ציבוריים, גמילה ומניעת התחלות עישון. במסגרתה מוקמות ומתוחזקות גינות מאכל קהילתיות. מתקיימות הרצאות וסדנאות במטרה להעלות את המסוגלות ההורית לעסוק בחיזוק החוסן הנפשי שלהם ושל ילדיהם וכן לקיים שיח פתוח על מיניות בריאה.

ראש העיר, מר מיכאל וידל: במהלך השנה האחרונה, נוכחנו לדעת עד כמה הבריאות משפיעה על מערך חיינו. אני רואה חשיבות רבה בקידום בריאות תושבי העיר, במיוחד בתקופת הקורונה וגם בתקופות של שיגרה.

פרופ' חזי לוי, מנכ"ל משרד הבריאות: אנחנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות, אשר יוצרות בשטח, בתשתיות ובפעילויות, סביבה מקדמת בריאות, במיוחד בשגרת ההתמודדות עם הקורונה, ועוד יותר מכך - ההיערכות ליום שאחריה.

חזרה
Facebook