רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

מציאות, אולי מדומה

המרכז לאמנות עכשווית ברמלה פותח מחדש את שעריו עם 'מציאות, אולי מדומה', תערוכה חדשה בהשתתפות שלושה אמנים בולטים. אמנית הוידיאו קרן גלר, הצייר והפסל יובל שאול והצלמת טל שוחט.

בתערוכה שאצרה ד"ר סמדר שפי, מיצב וידיאו חדש שיצרה קרן גלר במיוחד לטובת התערוכה הכולל 5 מסכים ושתי הקרנות על נייר,  האמן-פסל יובל שאול עם ציורים אבסטרקטים מבריקים וצילומים מבויימים של עצי פרי בהפקה כמעט קולנועית של אמנית הצילום טל שוחט. המפגש עם העבודות מעלה תהיות ושאלות אודות ייצוג והכרת המציאות, שאלות שהשלכותיהן נוגעות לכל תחום בחיינו.

האוצרת סמדר שפי מציינת: "קרן גלר, יובל שאול וטל שוחט מתבוננים ויוצרים סביב שאלות הממשי והמדומיין, החלום והסימולאקרה (העתק, שיכפול, ללא מקור). מה שנדמה כמוחלט מתגלה כנזיל, כבר-החלפה, שכבות של סיפור ואשליה ממסכות זו את זו ומתוכן עולים רגעים, לעיתים מצמיתים, ומתגבשים לצלילות נדירה. המפגש עם העבודות יוצר כר לחשיבה והרהור על שאלות ומושגים אודות ייצוג והכרת המציאות. יצירת אמנות מתקיימת במקביל למציאות. היא  יכולה לתאר מציאות, להתוות מציאות מקבילה, מומצאות, נסתרת , רבודה, אולי מדומה, להשתמש בטווח האמצעים שבין מסורתיים, כמו ציור , או חדשים כמו משקפיVR " .

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל ציין : "אנו נרגשים לקראת פתיחתו המחודשת של המרכז לאמנות עכשווית בעיר במסגרת החזרה לשגרה. המרכז מהווה מרכיב תרבותי חשוב ומרכזי המשקף את החיים המשותפים בעיר רב תרבותית. התערוכה החדשה, החמישית בסדרה, היא הוכחה שרמלה מצויה על מפת האמנות העכשווית בישראל, כיאה לעיר תרבות מובילה. אני מזמין את הציבור להגיע ולבקר במרכז לאמנות עכשווית ברמלה ולהנות מאמנות עכשווית בעיר רב תרבותית".

אירוע הפתיחה יתקיים ביום שישי 9.4.21 בשעה 12:00. התערוכה תוצג עד לתאריך נעילתה ב- 15.8.21.

המרכז החדש לאמנות עכשווית רמלה  CACR  נפתח לפני כשנה ע"י עיריית רמלה וקרן רמלה וחלליו ממוקמים בבניין מנדטורי משנת 1922 במתחם מוזיאון רמלה בניהולו של רון פלד. המרכז מציע אמנות מהמעלה הראשונה כשמטרתו להרחיב את המקום שתרבות תופסת בחיינו. המרכז הוא מקום בטוח לדיון בנושאים מעוררי מחלוקת או כאב, להתעמת עם אתגרי ההווה ולדמיין את העתיד. 

חזרה
Facebook