רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

הצלחה לבית להורים ברמלה

עיריית רמלה רואה חשיבות רבה ביצירה של קהילת הורים לומדת ומתפתחת בעיר.

המטרה המשמעותית של ההורות היא לגדל ילד בריא התורם לעצמו ולחברה, תוך מיצוי יכולותיו, לספק צרכים פיזיים לגדילתו וליצור תנאים רגשיים וחברתיים להתפתחותו המטיבה.

ולכן, הוחלט על הקצאת משאבים ושותפות בין מחלקות העירייה במטרה ליצור "בית להורים ברמלה". השותפים מהעירייה הינם; אגף החינוך, מחלקת ביטחון קהילתי, אגף השירותים החברתיים, מרכז הגישור, המרכז לגיל הרך, ועד ההורים העירוני ועוד.

מתכללת הבית להורים הינה יעל נסימיאן פאי: "הורות מנהיגה היא הורות שהגדירה את ערכיה ומטרותיה, לקחה אחריות על עצמה והיא משתמשת בכישוריה ומשאביה כדי להשפיע ולהנהיג. מטרתנו היא לחזק את ההורים במסוגלותם וביכולתם להתמודד עם האתגרים הנצבים מולם לאורך כל שנות חינוך ילדיהם"

החל מנובמבר התקיימו בעיר כ30 הרצאות ונפתחו 7 סדנאות של מספר מפגשים, לרווחת כלל ההורים  כל הפעילויות התקיימו בזום. להרצאות ולסדנאות נבחרו בקפידה טובי המרצים בארץ. מרבית הפעילויות מתקיימות בשעות הערב, בזום. במהלך חודש פברואר, לרגל יום המשפחה, התקיים חודש משפחתי במיוחד ובנוסף להרצאות ולסדנאות, התקיימו גם פעילויות להורים וילדים. פעילות יצירת גינת מאכל בבית, פעילות ספורט משותפת, סדנת בישול ויוגה הורים וילדים. נושאי ההרצאות והסדנאות היו מגוונים וביניהם: הורות בריאה, תזונה נכונה במשפחה, סכנות ברשת, שיח על מיניות בריאה, הורות מכילה ומובילה בגיל הרך, הורות למתבגרים בעידן הקורונה, חוסן הורי בגיל הרך, הורות מקרבת עם כלים מהNLP-, פיתוח עצמאות ודימוי עצמי חיובי, ריבים בין אחים ועוד.

בכל הרצאה נכנסו עשרות הורים ובחלקן מעל 100 הורים ובכל הפעילויות השתתפו מאות הורים בסך הכל. הורים ברמלה מוזמנים להצטרף ולקבל עדכונים. פרטים בפייסבוק העירוני.

חזרה
Facebook