רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

מיכאל וידל חתם על אמנת "קחו איתכם את הזבל"

ראש עיריית רמלה ירחיב את החינוך לאחריות אישית סביבתית בבתי הספר ויגביר את האכיפה נגד עברייני הזבל – היכונו לעיר נקייה יותר

ביום שני (22.2) התקיים בלשכת ראש עיריית רמלה טקס חתימה על אמנת "קחו איתכם את הזבל" - מיזם לאומי שהוקם באוגוסט 2020, במטרה להילחם בתופעת הזבל ברשות הרבים. בכנס השתתפו מיכאל וידל, גב' רבאב נאסר מנהלת בית ספר אורט מקיף ערבי רמלה, אליקים אחראי על מחלקת תברואה, שיפאא ותד ודבורה יונאי נציגות "קחו איתכם את הזבל".

מיכאל וידל ראש עיריית רמלה: "החינוך נמצא בראש סדר העדיפויות של רמלה ואני מברך על התוכנית המדהימה של "קחו איתכם את הזבל" ששמה את החינוך במרכז. אנחנו נדאג לחינוך של הילדים שלנו לניקיון וסדר בעיר ובעתיד נראה איך הצעירים של רמלה משמשים מודל לחיקוי לצעירים מכל הארץ. לרמלה יש גם פוטנציאל תיירותי גדול עם בריכת הקשתות, שוק רמלה המגדל הלבן ועוד. האתרים התיירותיים עוברים שיפוץ ומתיחת פנים, ולאחר מכן אנחנו צריכים לדאוג לשמור על נכסי צאן הברזל הללו ואנחנו נוסיף פחי אשפה ושלטים והכל במקביל לגיוס של הילדים להסברה. אנו עדים בימים אלה לאסון אקולוגי בחופי ישראל שמבהיר לכולנו את החשיבות הגדולה שיש לייחס לשמירה על הסביבה וכך עיריית רמלה ותושביה יפעלו".

שיפאא ותד ודבורה יונאי מ"קחו איתכם את הזבל": "המיזם הוקם על-ידי פרופ' מיכל ציון מאוניברסיטת בר-אילן במטרה לפתח אחריות אישית שתוביל את האזרחים להימנע מהשארת זבל ברשות הרבים וכדי להגביר את הענישה על עברייני הזבל. ערכים של אהבת הארץ והטבע, אחריות אישית וחברתית, וערבות הדדית, יביאו לשינוי המציאות שבה יש זבל בשמורות הטבע, בגני השעשועים, ברחובות ובמקומות רבים במרחב הציבורי. תודה רבה לראש העיר על החשיבות הרבה שהוא מייחס לחינוך - ביחד נצליח לחנך נוער שיהיה מודל לחיקוי לנוער מכל הארץ".

החתימה על האמנה הגיעה בהמשך לכנס החינוך שהתקיים ב-25.1 בהשתתפות השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל ושר החינוך, יואב גלנט. בכנס הציגו בין השאר תלמידים מבי"ס אורט מקיף ערבי - רמלה שם מובילה המורה שיפאא וותד את הפרויקט, את תוצרי פעילותם הלימודית בנושא המיזם. מנהלת ביה"ס רבאב נאסר  תומכת בכל פרויקט סביבתי ובמיוחד במיזם "קחו איתכם את הזבל" ומעודדת את התלמידים להיות אזרחים פעילים ואחראים. במחלקת התברואה אליקים ושרון תומכים בהצלחת הטמעת המיזם וכמובן ראש העיר שתומך בכל דרישה על מנת שהמיזם יצליח והמודעות של התלמידים והאזרחים לשמירה על סביבה נקיה תגדל.

חזרה
Facebook