רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

אחוזי מחזור גבוהים בפחים הכתומים ברמלה

הפחים הכתומים נותנים מענה למחזור אריזות מסוגים שונים: של מוצרי מזון  ומוצרי ניקוי, שקיות ניילון קרטוני חלב ועוד סוגי אריזות רבות אחרות. הפחים הכתומים נפרסו בסמיכות גדולה לבתי התושבים והנגישו את האפשרות למחזר לכל תושב ברחבי המועצה. מדובר בשינוי משמעותי של הרגלי השלכת הפסולת שלנו. בעיר רמלה פרוסים כ-200 פחים כתומים למחזור של אריזות.

לאחרונה התקיים מדגם של פחים כתומים כדי לבדוק את התכולה שלהם והאם התושבים אכן ממחזרים. התוצאות היו חיוביות מאד והתברר שלמעלה משמונים אחוז מתכולת הפח הכתום אכן מתאימים לפח הכתום וכוללים את האריזות השונות, שקיות הניילון, קופסאות שימורים ופלסטיק ועוד.

אחוז קטן מתוך התכולה אכן לא שייך לפח הכתום כמו בקבוקי פלסטיק שאמורים להגיע למחזורית ,בקבוקי פיקדון, בקבוקי זכוכית למתקנים הסגולים, מוצרי נייר שונים לפחים הכחולים, צעצועים וטקסטיל למתקני איסוף הבגדים, שאריות מזון וחיתולים לפחים הרגילים.

אחוזי המחזור הגבוהים בעיר מוכיחים שהתושבים משתפים פעולה בכל הנוגע לאיכות הסביבה והמחזור בעיר, והם מודעים לחשיבות שבהפרדת הפסולת למחזור על ידי פעולה פשוטה של הפרדת הפסולת והשלכתה לפחים הנכונים הפרוסים בכל רחבי העיר.

מחלקת איכות הסביבה ממשיכה גם בתקופה זו של הקורונה עם הסברה ופרסום סביבתי כדי לעודד את תושבי העיר להמשיך ולמחזר. המחלקה אף יצרה לפני שלושה חודשים מספר סרטוני הסברה בנושא יחד עם ראש העיר, מיכאל וידל.

חזרה
Facebook