רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

המעבר מהגן לכיתה א' מפגש מקוון בין הצוות החינוכי בבית הספר "בן גוריון" ברמלה להורי ילדי הגנים.

מידי שנה תכנית "מעברים" יוצאת לדרך בהובלת מנהלת ביה"ס, יועצות וצוות המורות והמחנכות בגיל הרך. במגבלות הקורונה המפגש נערך מרחוק.

המעבר מהגן לכיתה א' הוא מעבר משמעותי, שמטבע הדברים מרגש עד מאוד אך גם מעלה חששות. נוסף על התחושות הטבעיות המלוות מעבר כזה בכל שנה, בשנה זו המעבר מתקיים בתקופה ייחודית, של שגרת חירום מתמשכת.

את המפגש פתחה מנהלת בית הספר, פטריסיה שמעוני-כהן, בסרטון שנערך ע"י המורה למוסיקה,גלינה-שרה אויכרמן. הסרטון מתאר תמונות וסיפורי תלמידים מהעשייה המגוונת הבית ספרית. בהמשך  הוצגה  התפיסה החינוכית והחזון הבית ספרי. "בית הספר "בן גוריון" ברמלה הוא בית חם ואוהב, מטפח ומחנך לערכים של כבוד האדם תוך אחריות אישית וחברתית. בית הספר  מאמין שכל תלמיד הוא עולם ומלואו ולכן יש להעצים אותו, לממש את כישוריו ולשתפו  במתן הזדמנות ליזום, לקבל החלטות ולהוציאן לפועל . בית הספר מטפח חדשנות ונערך ללמידה משמעותית  בכל תחומי הדעת במטרה להצמיח הוראה עדכנית ואיכותית".

יועצת ביה"ס, קארין מרדכי, הציגה את ההבדלים בין מסגרות הלימוד , מוכנות לכיתה א, בשלות והדגשים  רגשיים במעברים . כמו כן, ציינה את חשיבות של תיווך מיטיב:  שיח פתוח, אמון בילד, הקשבה לחששות, הקניית הרגלים  ונטילת אחריות בהתארגנות ובלמידה.

רכזת הכלה, סופי וולצ׳ס, הוסיפה והדגישה כי כל תלמיד יחיד ומיוחד והצוות החינוכי מיומן ועתיר ניסיון ביכולת להתאים דרכי למידה והוראה.

יו"רית הנהגת ההורים, מירב אזולאי חזקה את הדברים שנאמרו לעיל והוסיפה את חשיבות מעורבות ההורים.

המפגש נחתם באמירה של המנהלת: "אם אתה יכול לחלום את זה אתה יכול לעשות את זה"(וולט דיסני). החלומות הם מה שמניע אותנו להתאמץ ולהגיע לשיאים. זו מטרת העל לצמצם את הפער בין המציאות לחלום ולהביא את התלמיד למיצוי עצמי והגשמה".

 ובנימה של סיום: "מקווה שהמפגש הראשון יביא בעקבותיו מפגשים נוספים להכרות מעמיקה יותר ושיתופי פעולה . הצוות החינוכי קשוב ומוכן לתת מענים לשאלות, בעיות ועוד". חזרה
Facebook