רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

הצלחה לפסטיבל "רמלה- עיר עולם" מס' 4

אלפי משתתפים צפו  ONLINE באירועי הפסטיבל שחשף בפעם הרביעית את רמלה הרב תרבותית עם שלל אירועי תרבות , מופעים לילדים נוער ובוגרים , הצגות, , מחול, מוסיקה, קולינריה, תיירות ועוד

ראש העיר מיכאל וידל: "הפסטיבל הרביעי בסדרה התקיים למרות הקושי שהציבה בפנינו מגפת הקורונה. ראשית נאלצנו לדחות את הפסטיבל ממועדו המקורי בסוכות לחנוכה ובהמשך נדרשנו להעביר את כל החוויה הזאת דרך מסכי הטלוויזיה והטלפונים הניידים.

עם זאת הצלחנו גם השנה באמצעות הפסטיבל להדגיש את הייחודיות של העיר על כל גווניה הרב תרבותיים המהווים מגדלור לדוגמא ומופת לחיים משותפים. אט אט רמלה הופכת למטרופולין התרבותי של אזור השפלה."

הצלחה לפסטיבל רמלה עיר עולם שהתקיים בחופשת חנוכה. אלפים מתושבי רמלה, ילדים, בני נוער ובוגרים, צפו בשלל האירועים, המופעים והאטרקציות שהפיקה העירייה בפסטיבל. באירועי הפסטיבל הרביעי בסדרה השתתפו עשרות אמנים, זמרים, מוסיקאים, שחקנים רקדנים, בשלל מופעים שהתקיימו בעיר בשני ימי הפסטיבל.

הפסטיבל, ביוזמת ובהפקת עיריית רמלה, אגף תרבות ספורט ואירועים, בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף, סיוע ומימון של מפעל הפיס.

כאמור זו השנה הרביעית שרמלה חגגה את אירועי הפסטיבל המסורתי, שחשף  את הקהל לפניני התיירות בעיר הייחודית והמגוונת, אתריה ההיסטוריים, הרב תרבותיות, הצבעוניות והססגוניות שאין בשום מקום אחר בארץ.

ראש העיר מיכאל וידל: "אני שמח ומאושר מהצלחת הפסטיבל ורואה בקיומו דווקא בצל מגפת הקורונה חשיבות רבה בחשיפתה של העיר ותושביה בתודעה הציבורית כעיר עולם. רמלה הינה ייחודית ברב תרבותיות שלה, גרים בה קהילות רבות, מתרבויות ודתות שונות המהוות מקבץ מרתק של אנשים. לכל אחד ייחודיות ויופי משלו , מאכלים, ריקוד, שירה וחיי קהילה. רמלה היא קסם של עיר וראוי שהציבור בארץ ובעולם יכיר. אט אט רמלה הופכת למטרופולין התרבותי של אזור השפלה".

השנה בשל הנחיות משרד הבריאות הפסטיבל התקיים ללא קהל, מה שדרש התארגנות שונה בכדי להמשיך ולהעביר את חווית הפסטיבל באמצעות מסכי הטלוויזיה והטלפונים. במרכז הפסטיבל התקיים שיתוף פעולה ייחודי עם התכנית 'ירון אילן מארח', המשודרת בערוץ 24 במסגרתה אירח ירון אילן בשני ימי הפסטיבל בתכנית אשר שודרה במקביל בערוץ 24 ובדף הפייסבוק העירוני שורה של אמנים בהם: ישי לוי, שימי תבורי, יואב יצחק, ספיר סבן, ארקדי דוכין, דורון מירן, מורן קריטי, יובל טייב שימי רון בשילוב אמנים מקומיים – צביקה אברהם, ראובן המלאך, זהבה כהן, שי שלום, יניב שיר ועוד.

במהלך ראיון עם ראש העיר שיבח ירון אילן את החלטת הנהלת העיר ובעיקר את ראש העיר להוקיר ולהנציח את "מלך הזמר המזרחי" זוהר ארגוב ז"ל באמצעות כיכר על שמו. עוד ציין ירון אילן את נכונותה של העיר לקדם תרבות דווקא בימים בהם האמנים בישראל נמצאים ללא תעסוקה בשל הקורונה

פסטיבל רמלה עיר עולם הציע חוויה עם מגוון אירועים אשר שודרו ב-LIVE בפייסבוק העירוני, מופע אופרה בבריכת הקשתות עם הזמרת איילת כהן, מופעי ילדים עם הכוכבים דוד חיים ומיקי, מופע מקור וייחודי המשלב בין יצירות מחול לנגינת התזמורת פירקת אלנור, אמני רחוב עם 'פסלים חיים' בשוק העירוני, תערוכה של תלבושות וקולינריה עם מגוון מנות של מאכלי עדות, הדלקת נרות חנוכה בזום "חנוכזום" עם קהילות העיר במעמד ראש העיר מיכאל וידל, סגן ראש העיר, אברהם דז'ורייב וחבר המועצה שלומי פנטה.

תודה מכל הלב לכל העושים במלאכת הפקת הפסטיבל: למנכ"ל העירייה רונן עזריה, למנהל אגף תרבות ספורט ואירועים ניסים רון על ניהול והפקת הפסטיבל, מנהל מחלקת אירועים אורן רוזנברג, מנהל מחלקת תרבות אבי ברנס ולכל צוות האגף, מ"מ דובר העירייה גולן ג'מבר, צוות אשכול הפיס, מתנ"ס רמלה, קרן רמלה, הספרייה העירונית, מחלקת תיירות  למחלקות ואגפי העירייה ולכלל השותפים.

תודה מיוחדת למשרד התרבות והספורט ולמפעל הפיס.
 
 
חזרה
Facebook