רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

יזמות הלכה למעשה בבית הספר "בן גוריון" ברמלה

מיזם משותף של עיריית רמלה ובית הספר "בן גוריון" לשיפוץ וטיפוח חזות בית הספר  בשיתוף עמותת "לוחמים ללא גבולות" הפך מרעיון למעשה.
המיזם לטיפוח החצר יצא לדרך ומראה התגייסות ונכונות של השותפים לו לשנות את פני המקום ולשוות מראה צעיר, רענן  וצבעוני לעין.
עמותת "לוחמים ללא גבולות" התייצבו במלוא המרץ לצביעת  הקירות, משחקי רצפה ועוד מטרות שהוגדרו מראש. 
מנהלת בית הספר, פטריסיה שמעוני -כהן, חרתה על דגלה יזמות בית ספרית במעגלים שונים תוך בית ספריים, קהילתיים בשיתוף גורמים חיצוניים. 
מיזם טיפוח החצר ושיפוץ בניין המעבדות נבע מתוך הצורך של באי בית הספר: הצוות החינוכי, ההנהגת ההורים ליצור סביבה נעימה, מתחדשת ואף מזמנת למידה.
השותפים למיזם רואים את מבנה בית-הספר ואת החצר כסביבת החיים שבה מתרחשים מחד תהליכי למידה וחברות
ומאידך, תהליכים ותפקודים כגון: משחק ושעשוע, ספורט וכד', ועל כן מבנה בית-הספר והחצר יוצרים שלמות אחת/  והחצר היא חלק מהמרחב הלימודי-החינוכי הכולל.
מיכאל וידל ראש העיר: "אני מודה לכם על ההתגייסות לעיר רמלה ואשמח בתום ההתנדבות שלכם להתנדב ולקחת אותכם לסיור באתריה התיירותים של העיר"
מנהלת בית הספר, פטריסיה שמעוני -כהן: "טיפוח סביבת ביה"ס  היא משימה משותפת של כל חברי קהילת בית הספר. יצירת שיתוף פעולה זה בין כל הגורמים הרלוונטיים: התלמידים, ההורים והצוות החינוכי יתרום לאקלים חינוכי מיטבי . קידום אקלים בית ספרי הוא תהליך ארוך טווח, שמטרתו ליצור סביבה בטוחה וערכית . וזהו השלב הראשון ליוזמות משותפות בין כל באי בית הספר. אין ספק כי, טיפוח חזות בית הספר יתרום  למראה האסתטי של המקום וישפיע  על התייחסות התלמידים למקום ועל התנהגותם בו". 
"תודה לראש העיר, מר מיכאל וידל על תמיכה במיזם  והוצאתו לפועל, לדנה סמדג'ה מנהלת מחלקת בתי ספר אגף החינוך והנוער - על הליווי הצמוד, למירב, יו"ר הנהגת ההורים על מעורבותה ותרומתה למימוש המיזם, לאב הבית, שלומי, ואם הבית, ברכה על  תרומתם וחלקם בארגון היום, להורים ולתלמידים על גיוס הכיבוד העשיר והנתינה ברוחב לב.
רב תודות  למתנדבים על עשייתם ללא מטרות רווח, בעשייתם זו הם מהווים דוגמא אישית ומראים את פניה היפות והאמיתיות של ישראל ובוגרי צה”ל".
חזרה
Facebook