רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

היכן לומדים הסטודנטים הרמלאים?

בשנת הלימודים האקדמית תשפ"א שנפתחה לאחרונה לומדים כ-1600 סטודנטים תושבי העיר רמלה, מחציתם לומדים ב-4 מוסדות לימוד עם מס' גבוה של רמלאים בהם: האוניברסיטה הפתוחה, המכללה האקדמית פרס ברחובות, המכללה האקדמית למנהל ראשון לציון והקריה האקדמית אונו.
עיריית רמלה באמצעות מרכז צעירים קשתות 360  ובשיתוף תכנית הישגים מטעם עמותת אלומה פועלים למען צעירי העיר במשך כל השנה לקידום ההשכלה הגבוהה בעיר ע"י מתן ייעוציים וליווי אישי לקראת תואר ראשון, קיום מגוון אירועים ופרויקטים, חשיפה לתכניות, הכוונה מלגות ועוד.

מדי שנה עורכים רכזי הכוונה להשכלה גבוהה מיפוי עירוני, בשיתוף העירייה, אלומה, הישגים והלמ"ס בודקים ועוקבים אחר מס' נתונים בתחום ההשכלה בעיר כגון: מספר הסטודנטים, מוסדות לימוד עם אחוז הגבוה ביותר של צעירי העיר ומקצועות הלימוד אותם בוחרים הסטודנטים.

עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"א עולה מהנתונים כי מחצית מהסטודנטים תושבי העיר לומדים בארבעה מוסדות לימוד בהם: האוניברסיטה הפתוחה, המכללה האקדמית פרס ברחובות, המכללה האקדמית למנהל ראשון לציון והקריה האקדמית אונו.

האוניברסיטה הפתוחה מובילה בראש הרשימה במספר הסטודנטים הרמלאים, מהאוניברסיטה הפתוחה נמסר כי הסטודנטים נהנים מלימודים בקרבת הבית בקמפוס נבון ברמלה. הקמפוס נותן מענה ייחודי של קבוצות מובנות שבהם הסטודנטים לומדים בימים ושעות קבועות ומקבלים ליווי אישי, תכנית הלימודים מתאימה מאוד לאנשים המעוניינים לשלב עבודה וחיי משפחה וניתן גם להיעזר במגוון מלגות ואין צורך בתנאי קבלה מקדימים.

דורין ספריאן, תושבת העיר סטודנטית בשלבי סיום מספרת על חווית הלימודים שלה "חוויה מדהימה מבחינת הלימודים היא הקבוצה המובנת, התחלנו קבוצה מגובשת הרגשתי באוניברסיטה שאני לא לבד תמיד הייתה לי עזרה ומענה, בנוסף הלימוד בכיתות קטנות, אפשר יחס אישי וביתי גם מצד המרצים".
המרכז האקדמי פרס:
"המרכז האקדמי פרס הינו מוסד הידוע במצוינות אקדמית ובליווי הסטודנטים באופן אישי עד הקריירה. במרכז תכניות לימוד מגוונות, המותאמות אישית לצרכיו של הסטודנט הלומד, כך שאם יבחר, יוכל להמשיך ולפתח את הקריירה כבר במהלך הלימודים. אנו שמחים ומקבלים בברכה את צעירי העיר המגיעים ללמוד במרכז האקדמי פרס, ורוכשים כלים ,ידע והכוונה מקצועית שיעזרו להם לבנות עתיד ורוד."

הקריה האקדמית אונו: "בחירת הסטודנטים הרמלאים בקריה האקדמית אונו היא אישור נוסף לייחוד שבחרה הקריה להוביל בעולם האקדמיה הישראלי. אנו פועלים כדי לקבץ אצלנו את נבחרת המרצים הטובים ביותר, אנשי אקדמיה ובכירי המשק שזוכים שנה אחר שנה בסקרי הסטודנטים כמרצים הטובים בישראל.

המכללה האקדמית, למינהל ראשון לציון: "המכללה למינהל שמה למטרה לקדם ולפתח את הצעירים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית ולספק להם להן השכלה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר, תוך שהיא מתאימה את תכני הלימוד וההתמחויות השונות לשוק התעסוקה המשתנה ללא הרף.  לפיכך, שיתוף הפעולה עם תכנית הישגים הינו משמעותי מאין כמוהו עבורנו, אנו סמוכים ובטוחים שנראה את השלכותיה החיוביות של תכנית זו שנים קדימה, כאשר נשמע עליהם בתפקידי מפתח במשק.  אנו מאחלים לסטודנטים החדשים הרבה בהצלחה ועומדים לרשותם בכל עניין."

ומה המקצוע הכי נבחר בקרב הסטודנטים הרמלאים? לבחירת מסלול לימודים השפעה קריטית ביכולת של הסטודנטים להשתלב בהמשך במקום עבודה וכן ביכולת למוביליות תעסוקתית. המקצעות עם מס' הסטודנטים הרמלאים הגבוה ביותר הם: חינוך, מנהל עסקים ומדעי הניהול.

מנהל מרכז קשתות 360, אווקה מנגיסטו: "בשנה החולפת הגיעו למרכז קשתות, מאות צעירים שקיבלו מענה בתחום ההשכלה הגבוהה, בחירת תחום לימודים, הכרות עם מגוון המוסדות, ייעוצי מלגות ועוד. אם גם אתם בשלב שבו אתם חושבים על העתיד? מתלבטים מה ללמוד? ותוהים איך עושים את זה? אני מזמין אתכם ליצור קשר עם רכזי ההשכלה הגבוהה (הישגים) במרכז קשתות ולממש את הפוטנציאל שלכם. וכל הסטודנטים שכבר לומדים המון הצלחה בשנת הלימודים החדשה".
 
צילום: עידן גרוס

 

חזרה
Facebook