רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

ברמלה משקיעים יותר בעידוד הקריאה והשפה

ספריית בלפר ברמלה המשיכה בתש"ף את פעילותה גם בתקופת הקורונה עם 52,000 השאלות ספרים, עם למעלה מ- 27,600 מבוגרים ו-7,000  ילדים שפקדו את הספרייה, פעילות דיגיטאלית ענפה של למעלה מ-3000 משתמשים במדור האינטרנט, ספריית מוסיקה המציעה מגוון ז'אנרים במוסיקה ישנה ועכשווית, ספרים במבחר שפות, קוליים, דיגיטליים, נגישות למאגרי מידע מהבית, השאלות סרטי DVD לילדים וגם מנוי חינם לתלמידי כיתה א' בעיר . רמלה עם הספר 

במהלך שנת התש"ף המשיכה ספריית "בלפרהפועלת במסגרת קרן רמלה ועיריית רמלהלהפעיל מחלקות שרות רבות ומותאמות לצרכי הציבור והקהילה. בין היתר: עיון והשאלה מבוגרים, כולל גישה חינם לאינטרנט, מדור כתבי עת, שירותי אינטרנט וספריית מוסיקה המציעה מגוון ז'אנרים במוסיקה ישנה ועכשווית, ספרים במבחר שפות, קוליים, דיגיטליים,  נגישות למאגרי מידע מהבית, השאלות סרטי DVD לילדים ומגוון פעילויות תרבות ומדור ערבית לילדים ולמבוגרים.

עם הספר

במהלך השנה שחלפה (התש"ף) פקדו את ספריות העיון למבוגרים למעלה מ- 27,600 איש. במדור עיון ילדים 7,000 , במדור ערבית השאלה - כ- 1000 איש . השאלות ספרים - 52,000   ולמעלה מ-3000 משתמשים במדור האינטרנט של הספרייה.

מנהלת הספרייה העירונית, הגב' דניאלה לבקוביץ, ציינה כי בשנת התש"ף שלמעלה ממחציתה אנו חווים את משבר הקורונה, הצטרפו 1080 מנויים חדשים. גודל האוסף 109,902 (ללא העתקים)

לבקוביץ ציינה, כי מיזם תרבות במיטבה, צומצם השנה בעקבות הקורונה והותאם לתו הסגול מופעים ומפגשים בקפסולות וכי שבוע הספר, חודש קריאה, מצעד הספרים בגני הילדים, ספריית פיגמה, "סיפור מסע משותף" של בתי ספר יהודים וערבים, לא התקיימו השנה בשל הקורונה.

"בשל הקורונה המשכנו במתן שירות מרחוק", ציינה לבקוביץ והוסיפה: "נמשכה פעילות הספרייה בהשאלה דיגיטלית / ספרי שמע ולמעשה כלל הפעילות הדיגיטלית של הספרייה הורחבה ל- 2 ספקים באתר הספרייה, כמו כן באתר ספרים קוליים/שמע איקאסט ספרים לכל הגילאים, זמינה לכל דורש. המלצה: בעת הליכה, לילדי הגן, כיתות א'. (שטרם קוראים בעצמם)".

יצוין, כי בימי הסגר, ממש  בימים אלה, גדל מספר המשתמשים בשרות זה ובספרים הדיגיטלייםלבקוביץ: "כנסו לאתר הספרייה בו ניתן לצפות בסרט הדרכה לשימוש והשאלת הספרים. לגיל השלישי הספרייה מציעה שרות השאלת ספרים עד הבית (מדור מבוגרים 08-9771739).

באתר הספרייה "דיגטף" ספר לדפדוף לילדים ועכשיו "הדבר הגדול" העוסק בהסברה מהו נגיף הקורונה מלווה באיורים מרהיבים.

מנוי לכל תלמידי כיתה א'

ספריית "בלפר" השיקה בשיתוף עם עיריית רמלה את פתיחת שנת הלימודים תשפ"א. לכל ילדי העיר העולים לכיתה א' נפתח מנוי בספרייה חינם!

בנוסף חולקו לתלמידי כיתות א' גלויה הנושאת קוד להשאלה ספר קולי באתר הספרייה. תושבי ותלמידי העיר מוזמנים להטעין באתר הספרייה קופונים נוספים להשאלות נוספות, חינם לכל דורש. ספריית "בלפר" מאחלת למצטרפים החדשים, קריאה/ שמיעה מהנה כל השנה.

ממש בקרוב יותקן בדלת הספרייה תיבה להחזרת ספרים ממוחשבת שתאפשר החזרת ספרים 24/7 תתחדשו!

לבקוביץ הוסיפה כי מיזם נוסף של ספריית בלפר שנולד בימי קורונה הוא "סיפורים ושירים בימי קורונה רמלה הבית שלנו" ספריית "בלפר" מזמינה את ילדי העיר רמלה להשתתף בהוצאת ספרים פרי יצירתכם סיפורים קצרים ושירים בנושא: חוויות בימי קורונה. פרטים באתר הספרייה. המיזם ממשיך ממש עכשיו ובזמן שאתם בסגר, גלו את כשרון הכתיבה שלכם, בטוחה שיש לכם הרבה לספר ולשתף. נרגשים לקראת מבול של סיפורים.

חזרה
Facebook