רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

ברמלה מפקחים על המזון ודואגים לבעלי החיים

עיריית רמלה באמצעות השירות הווטרינרי העירוני המשיכה ביתר שאת להעמיק את מחויבויותיה לבריאות תושביה ולמען רווחת בעלי החיים. בשנת  התש"ף התקיימו פעולות רבות למען בריאות התושבים, פיקוח על המזון ולרווחת בעלי החיים. השירות הווטרינרי שם לו למטרה לשנות באופן חסר תקדים את יחסה של החברה לחולייה החלשה ביותר שהינה בעלי החיים, ללמד את החברה לגלות רחמים והחמלה כלפי החלש והנזקק שהרי החברה נמדדת ביחסה לחלשים שבקרבה 

השירות הווטרינרי של עיריית רמלה, פעל בשנת התש"ף  בשורה של פעולות למען  שמירה על בריאות הציבור באמצעות פיקוח וביקורת שוטפת על איכות המזון ומצב התברואה בעסקי המזון, כל זאת במטרת למנוע שיווק של מוצרי מזון מן החי שאינם ראויים למאכל אדם ושמירה על בריאות ציבור התושבים. מנהלת השירות הווטרינרי העירוני בעיריית רמלה, ד"ר רויטל אורבך, ציינה כי בנוסף לפעולות הפיקוח, העניק השנה השירות הווטרינרי העירוני ייעוץ לבעלי עסקי מזון, לשם קידומם המקצועי ותיקון ליקויים שנמצאו בביקורות התברואיות. במידה ונתקלתם בפעילות לא תקינה עם מוצרים מן החי יש לפתוח קריאה במוקד העירוני.

דואגים גם לבעלי החיים

רמלה מכילה את השונה והחלש. בשירות הווטרינרי העירוני פועלים לרווחתם הבריאותית והנפשית של בעלי החיים. השירות הווטרינרי העירוני נקט במגוון פעולות לצמצום ולמניעת מטרדים ומחלות הנגרמים על ידי בעלי חיים וכן פעל לרווחתם: 

הידעתם?

טופלו כ- 2500 תלונות על מטרדי בעלי חיים * הוכנסו להסגר כ-320 כלבים משוטטים ו/או פצועים ו/או נושכים * בוצעו 2100 חיסונים לכלבים והוצאו עבורם רישיונות החזקה כדין * נערך פיקוח שוטף על הכלבים המוגדרים כמסוכנים * עוקרו כ- 1500 חתולי רחוב * הוחרמו כ-41 כלבים עקב עבירות צער בעלי חיים *   נמסרו לאימוץ כ 250 כלבים*.

נלחמים במחלת הכלבת

הכלבת הינה מחלה קטלנית, בשירות הווטרינרי ניתנים חיסונים לכלבים כנגד המחלה. חשב לדעת כי על פי החוק, כל כלב מעל גיל 3 חודשים חייב בחיסון כנגד כלבת אחת לשנה. בנוסף לחיסוני כלבים, חיסונים אוראליים כנגד המחלה פוזרו גם בשטחים הפתוחים בעיר ומסביב לה על מנת לחסן את אוכלוסיית חיות הבר ולמנוע מהמחלה להגיע לעיר.

התושבים נקראים להמשיך ולהגיע לחסן את כלביהם כנגד מחלת הכלבת הקטלנית פעם בשנה בהתאם לחוק. חיסונים נערכים בשירות הווטרינרי בתיאום מראש או אצל וטרינרים פרטיים.

*ניתן לבצע מגוון פעולות כגון תשלום אגרה, העברת בעלות על כלב ועוד, באפליקציית    

תיקתק ודרך אתר העירייה.

סימון כלבים- תנו להם שבב

בשירות הווטרינרי מסומנים כלבים ע"י שבב אלקטרוני המכיל מספר דרכו ניתן לקבל מידע על פרטי בעלי הכלב. השבב מושתל פעם אחת במהלך חיי הכלב והוא מהווה את הדרך היחידה בה הבעלים יכולים להבטיח שכלבם יוחזר אליהם במקרה של אובדן או גניבה. חשוב לדעת כי על פי חוק כל כלב מעל גיל 3 חודשים מחויב בשבב וברישיון שנתי להחזקה.

מעודדים עיקור וסירוס כלבים

מנהלת השירות הווטרינרי העירוני בעיריית רמלה, ד"ר רויטל אורבך, ציינה כי במהלך השנה החולפת המשיך מבצע סירוס ועיקור כלבים השייכים לתושבי העיר וזו ללא עלות. הניתוחים מתקיימים במרפאה פרטית ומסובסדים במלואם ע"י משרד החקלאות. גם בשנה הקרובה בתשפ"א צפוי המבצע להמשך, תושבים המעוניינים בניתוח התורם לבריאות הכלב/ה, מפחית שוטטות, המלטות של גורים לא רצויים ומקטין במאות שקלים את עלות אגרת הרישיון להחזקת הכלב מתבקשים לפנות לשירות הווטרינרי בטל 08-9771691/2 או במייל vet@ramla.muni.il.

טיפול בבעלי חיים חסרי בית

השירות הווטרינרי דואג למתן טיפולים רפואיים ואפשרויות שיקום למאות בעלי חיים חסרי בית ברחבי העיר ביניהם כלבים, חתולים,  סוסים ובעלי כנף. נמצאו משפחות מאמצות למעלה מ- 200 כלבים וחתולים חסרי בית. בעלי החיים מפורסמים לאימוץ ברשתות החברתיות,  בדף הפייסבוק ,  "רמלה אוהבת חיות" ובאתר "יד 4".

בנוסף, בשנה האחרונה התקיימו ימי אימוץ דיגיטליים דרך דף הפייסבוק "רמלה אוהבת חיות" בימים אלו צולמו הכלבים המיועדים לאימוץ וחלקם אומצו לבתים חמים. שירות נוסף שניתן בתקופת סגר הקורונה הוא "כלב עד הבית" במסגרתו כלבים הוסעו ע"י נציג השירות הווטרינרי למאמצים לאחר שעברו סינון ובדיקה.

במהלך השנה החולפת נמשכה עבודת התכנון בנושא הקמתו של מרכז ווטרינרי חדיש ובסטנדרטים גבוהים אשר יספק שירות לבעלי החיים ותושבי העיר.

מתן טיפול רפואי וכירורגי לבעלי חיים פצועים

השירות הווטרינרי מספק טיפול רפואי ו/או כירורגי למניעת כאב וסבל,  לבעלי חיים חסרי בעלים. בעלי החיים עוברים בדיקה רפואית ע"י רופא וטרינר בשירות הווטרינרי אשר לאחריה מתקבלת החלטה לגבי אופן הטיפול. במידת הצורך בעלי חיים מאושפזים לקבלת טיפול רפואי או/ו כירורגי בשירות הווטרינרי ובמידת הצורך מועברים לבית החולים הווטרינרי בבית דגן לקבלת טיפול.

עיקור וסירוס חתולי רחוב

על מנת להקל על הסבל הכרוך בחיי הרחוב ולהפחית את המטרדים הנגרמים מהימצאותם של החתולים ברחוב, התקיימו גם השנה עיקורים וסירוסים של כ- 1500  חתולי רחוב. 

אוכפים עבירות על חוק צער בעלי חיים

במהלך השנה טופלו עשרות מקרים בהם נמצאו עבירות על חוק צער בעלי חיים, הכוללים החזקת בעלי חיים בתנאים לא ראויים ו/או התעללות בבעלי חיים. מספר כלבים הוחרמו מבעליהם ולאחר שיקומם נמסרו למשפחות מאמצות.

טיפול בפניות תושבים בנושא מטרדי בעלי חיים ושיפור רווחת התושבים

טופלו אלפי פניות תושבים בנוגע למטרדים שונים הנגרמים מהחזקה לא תקינה של כלבים, פניות בנושא חתולים ופניות בנושא בעלי חיים אחרים. בימים אלו מוקמות עשר פינות האכלה ייעודיות לחתולי רחוב במטרה לצמצם את המטרדים הנגרמים מהאכלת חתולים לא מבוקרת.

שיתוף הקהילה

בטיפול בבעלי החיים שותפים מתנדבי השירות הווטרינרי אשר עוזרים להצלת בעלי החיים ע"י מתן חום ואהבה, יד מלטפת, הוצאה לטיולים, חיפוש בתים מאמצים ע"י פרסומים בפייסבוק ועוד.

התנדבות סטודנטים

במהלך השנה החולפת התאפשרה לראשונה התנדבות סטודנטים בתמורה למלגה, או נקודות זכות אקדמיות. הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בטיפול בבעלי החיים, במציאת בית חם עבורם וחלקם אף אימצו כלב בסיום תקופת ההתנדבות.

חזרה
Facebook