רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה - פעילות ענפה לבני הנוער

עיריית רמלה מאמינה ביכולתם של בני הנוער להוביל מהלכים ולהשפיע על צביונה של העיר ורואה בקידום הנוער ובהעצמתו יעד חשוב ומרכזי. במהלך תש"ף נמשכה פעילות הנוער למרות הקורונה, תוך הצבתם של בני הנוער בראש סולם העדיפויות, בהעשרת הידע ובהטמעת הערכים 
שנת התש"ף התאפיינה בפעילות ענפה עיריית רמלה, אגף החינוך, מחלקת הנוער, למען בני הנוער ברמלה. חוד החנית של הפעילות היא ללא ספק פעילותה הערכית והחשובה של מועצת הנוער העירונית.
מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליימן, ומנהל מחלקת הנוער יואב נדב, ציינו כי מועצת הנוער העירונית רמלה היא הגוף הרשמי, הנבחר והמייצג של כלל בני הנוער בעיר. היא מורכבת מנציגי הנוער המגיעים מהמסגרות החינוכיות השונות בעיר, מכיתות ז- יב  ללא הבדלי דת, גזע ומין, פעילותם מושתתת על ערכי הדמוקרטיה.
חברי המועצה פועלים, בהתנדבות מלאה,  על מנת לקדם ולהעשיר את כלל בני הנוער שהם חלק בלתי נפרד ממנו, ופועלים מתוך הרגשת שליחות ורצון, הם נאבקים על זכויות הנוער ויחד עם זאת דואגים להם לפעילויות פנאי.   
במסגרת זו הקימו  חברי המועצה בשנת התש"ף, מועדונית לסיוע בלימודים לילדים מכיתות א-ד, ארזו חבילות מזון, יצרו שת"פ עם קבוצות וותיקים ברמלה לצורך מתן סיוע בפעילות מקוונת. הם לקחו חלק בהפגנות נגד מטפלות מתעללות בגנים פרטיים, ובנו מערכים לפעילות מקוונת נגד בריונות ברשת.
ויצוין כי נציגיהם משתתפים קבועים בוועדות חינוך ובוועדות ילד ונוער בעיר ושם הם משמיעים את קול הנוער האותנטי, ואת צרכי בני הנוער בעיר. נציגיהם משתתפים במועצת הנוער המחוזית ומייצגים את רמלה בכבוד.  
מסיבת Rave   –פסטיבל רמלה עיר עולם למעלה מ-3000 בני נוער מהעיר ומחוצה לה לקחו במסיבת הנוער הענקית  שהתקיימה במהלך הפסטיבל השלישי של רמלה עיר עולם  . המסיבה המסעירה, הקצבית והמרקידה התקיימה לראשונה ברמלה במתחם מול המגדל הלבן . את המסיבה פתחו 5 בני נוער בוגרי קורס די.גיי ממרכז עצמאות לנוער  ולאחר מכן עלו ד"ר בלאק ,לוטרה ,עידן בקשי ומיטב הדיגיי בארץ שהלהיבו את בני הנוער עד השעות הקטנות של הלילה .
מרכזי הנוער ברמלה מרכזי נוער – בעיר  ישנם  5 מרכזים הפועלים אחה"צ  : מרכז נוער גולני , מרכז נוער ליוצאי אתיופיה –פידל , מועדון השלום ,מרכז נוער עצמאות ,מועדון נוער –המקלט , המשרתים 500 ילדים ובני נוער ומהווים אוזן קשבת לבני הנוער בנוסף  לפעילויות העשרה ,סדנאות העצמה ,חוגים ופעילות התנדבות
קורונה – חלוקת מזון ופעילות ערכית "פעילותם של בני הנוער בתקופת משבר הקורונה בעיר , מהווה דוגמא ומופת לפעילות ערכית למען הקהילה ולמען בני הנוער בעיר", אומר מנהל מחלקת הנוער יואב נדב ומוסיף: "תקופת הקורונה היוותה אתגר לפעילות הנוער שעברה מקשר אישי לקשר דיגיטלי
אך בני הנוער לא נרתעו ובגל הראשון המשיכו את הפעילות דרך הזום והוואטסאפ ואף הרבו בפעילויות התנדבות של חלוקת מזון לקשישים ,מוקד טלפוני, השתתפות בטקסים עירוניים  וחלוקת נר ואגרת למשפחות השכולות . כאשר חזרנו לפעילות בשגרת קורונה בני הנוער התרגשו  ונהנו לפגוש אחד את השני ולהמשיך את הפעילות תחת ה"תו הסגול" גם בפעילות הקיץ". נדב הדגיש, כי ערב כניסתנו לשנה החדשה תשפ"א וגם בימים אלה שמשבר הקורונה עדיין  כאן ועדיין מעסיק את כולם נמשכת פעילות בני הנוער בכל התחומים בהתאם למגבלות שחלים על כולם.  "אנו גאים בבני הנוער של רמלה שפעילים לאורך כל השנה למען הקהילה, תוך גילוי אחריות, סולדיאריות חברתית וערבות הדדית".

 
חזרה
Facebook