רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

ההתחדשות העירונית ברמלה תופסת תאוצה

הפורום להתחדשות עירונית בראשות ראש העיר, מיכאל וידל ומנהל מנהלת  ההתחדשות, עו"ד גיל פכט, אישר השבוע את מתחם ויצמן מזרח הנמצא בין הרחובות - ויצמן, בר אילן, פארק ששת הימים להכרזה כמתחם פינוי בינוי ולהעלאה לוועדה המקומית 

השנה העברית מסתיימת עם בשורות גדולות בתחום ההתחדשות העירונית בעיר.

מאז הקמתה של המנהלת להתחדשות עירונית על ידי ראש העיר, מר מיכאל וידל, תהליכי ההתחדשות בעיר עברו ממצב של קפאון לרתיחה.

רק השבוע אישר הפורום להתחדשות עירונית בראשות ראש העיר את מתחם ויצמן מזרח  שמקדמת קבוצת גבאי, הנמצא בין הרחובות- ויצמן, בר אילן, פארק ששת הימים להכרזה כמתחם פינוי בינוי ולהעלאה לוועדה המקומית.

מדובר במתחם בו יפונו 274 יח"ד קיימות ויבנו במקומם 1400 יח"ד חדשות בבניה מגדלית ומרקמית. המתחם ישפר את השטח הציבורי ויוסיף פארקים ומוסדות ציבור שישמשו את תושבי השכונה והעיר כולה.

מנהל  מנהלת ההתחדשות העירונית ברמלה, עו"ד גיל פכט, ציין כי ברמה היזמית, מקודמים כיום בעיר 5 מתחמים גדולים על ידי יזמים ומתחם אחד במסלול רשויות. המנהלת ומנהל ההנדסה הגישו לפני כחודש שני מתחמים נוספים לרשות להתחדשות עירונית לקבלת מימון למסלול רשויות.

מסלול רשויות מאפשר לעירייה לקדם תכנונית וחברתית מתחמי פינוי בינוי בשיתוף התושבים ובסוף התהליך לאחר שהתושבים מאוגדים ומאורגנים עם עורך דין הם יוצאים במכרז לבחירת יזם. התהליך אידאלי עבור התושבים אשר הופכים לשותפים משמעותיים יותר.

כמו כן, לפני מספר שבועות התחיל צוות תכנית האב להתחדשות עירונית את עבודותו. הצוות במימון של רשות מקרקעי ישראל ימפה את כל מתחמי ההתחדשות בעיר וייצור ודאות לגבי סוג הפרויקטים שניתן לקדם בכל אזור.

הצוות גם אמון לתת פתרונות לאזורים בהם יש צורך בהתחדשות עירונית, אך כיום יש בהם מורכבות תכנונית וכלכלית.

ראש העיר, מר מיכאל וידל " ההתחדשות העירונית עברה מהפכה גדולה בשנה האחרונה בזכות עבודה מקצועית של מנהל ההנדסה והמנהלת להתחדשות עירונית. אנו חייבים לחדש את השכונות הוותיקות למען התושבים, וההתחדשות העירונית היא הכלי לכך. אני קורא לתושבים לפנות למנהלת לייעוץ והכוונה בתחום. אני מאחל לכל התושבים ולרמלה שנת התחדשות ופריחה, שנה טובה"

ראש המנהלת, עו"ד גיל פכט:  "המנהלת פועלת רבות בשכונות מול התושבים כדי להבטיח שהם מקבלים את המידע האמין ביותר אודות ההתחדשות בעיר. אנחנו מבקשים מכל התושבים להיאזר בסבלנות ולא לחתום על מסמכים לפני התייעצות איתנו."

חזרה
Facebook