רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

עושים חיים במרכז למשפחה ברמלה

המרכז למשפחה למשפחות לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים הפועל במסגרת עיריית רמלה, האגף לשירותים חברתיים, ערך בשיתוף קבוצת הורי צמי"ד, המרכז לגיל הרך רמלה, הרשות לביטחון קהילתי, רשת המתנ"סים רמלה, מחלקת ספורט ואירועים ואק"ים, שורה של פעילויות קיץ לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם

חודש אוגוסט 2020 היה גדוש בפעילויות לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים ולבני משפחותיהם בעיר רמלה. המרכז למשפחות לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים, באגף לשירותים חברתיים רמלה, בפיקוח ומימון של משרד הרווחה ועיריית רמלה,  הוציא לפועל פעילויות שונות לרווחתם של המשפחות והילדים. בין היתר נהנו הילדים והבוגרים מפעילות חווייתית בחוות עמק איילון, בה המשפחות לקחו חלק בסדנא ומופע אילוף כלבים, למדו ונחשפו לעולם היונקים, והשתתפו בתחנות בנושא שונים כמו נחשים, יונים ועוד.

מנהל האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמלה, אייל קהלני, הודה לכלל השותפים הן במנגנון העירוני, הן בקרב מתנדבי העיר והן במשרד הרווחה, על פעילותם למען הפקת הפעילויות.

מנהלת המרכז למשפחה הגב' שני סולימני, ציינה כי במסגרת הפעילויות העשירות נהנו משפחות לילדים בגיל הרך , מפעילות משפחתית בקפסולות במרכז לגיל הרך בעיר. הפעילות הועברה על ידי אנשי מקצוע מתחום הטיפול וכללה פן חוויתי והדרכתי.  כן התקיים מפגש הורים במרכז אנגלית, בהנחייתו של הפסיכותרפיסט, שרון זוהר, בנושא חשיבות הצבת גבולות ואירוע מרגש לכבוד ילדים עם צרכים המיוחדים העולים לכיתה א'. האירוע התקיים במעמד ראש העיר, מר מיכאל וידל, וביוזמת קבוצת הורי צמי"ד, בו הילדים נהנו מפעילויות שונות וקיבלו שי לקראת עלייתם לכיתה א'.  

כן קיים המרכז יומיים של כיף למתבגרים עם צרכים מיוחדים בשותפות עם הרשות לביטחון קהילתי, קייטנה לילדים עם צרכים מיוחדים במתנ"ס היכל התרבות ועוד.

סולימני: "ברצוני להודות לשותפים שהתגייסו למען המשפחות; קבוצת הפעילים המלווה את המרכז למשפחה, קבוצת הורי צמי"ד, המרכז לגיל הרך רמלה, הרשות לביטחון קהילתי, רשת המתנ"סים רמלה, מחלקת ספורט ואירועים ואק"ים. המרכז למשפחה עתיד להוציא לפועל קבוצות שיתוף ותמיכה עבור הורים לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים.

את המרכז מלווה קבוצת הורים פעילים ונציגי עמותות ושירותים בתהליך סיעור מוחות וגיבוש תכניות.

חזרה
Facebook