רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

גמלאי ומתנדבי ידיד לחינוך ברמלה פועלים בשגרת הקורונה למען ילדי העיר

פעם או פעמיים בשבוע נהגו גמלאי רמלה חברי "ידיד לחינוךלשים פעמיהם לבתי הספר השונים ברמלה למפגש מרגש עם תלמידי בתי הספר. מי מהגמלאים שסייע במקצועות הליבה קריאה וכתיבה, מי במתמטיקה או במדעים ואף כאלו שלימדו את רזי משחק השח-מט, או סתם ניהלו שיח מלב אל לב בין הגמלאי לתלמיד הצעיר. אלא שהשגרה הבטוחה, זו אשר האירה את חיי הגמלאים, נקטעה באחת. בחודש מרץ נפל דבר. אורחות חיי כולנו השתנו. לא עוד מפגשים ישירים עם בני משפחה ובוודאי שלא עם תלמידים בבתי הספר.

חלפה כבר יותר מחצי שנה, וב"ידיד לחינוך", החליטו שהגיע העת לעשות מעשה ולהתאים את עצמנו לתקופה ולמגבלות שנכפו עלינו.

לקראת שנת הלימודים תשפ"א, אנו יוצאים במיזמים אשר יחזירו את גמלאי רמלה להתנדבות משמעותית אשר, כך אנו מקוים, תסייע לתלמידי העיר מחד, ותאתגר את גמלאיה מאידך תחזיר להם את החיוך לפנים ואת המשמעות בחיים.

ראשית דבר, הוכשרו מתנדבי "ידיד לחינוך", ע"י צוות מדריכים מתנדבים, חבריהם לעמותה לשימוש ב"זום". היכולת להפעיל את הזום פתחה בפני המתנדבים עולם שלם ונתנה בידיהם כלי באמצעותו ניתן להשפיע, להנחות, לשוחח ולאתגר. נבנו תכניות מותאמות לפעילות מרחוק באמצעות זום, ווטסאפ או טלפון, אשר מאפשרות לגמלאי "ידיד לחינוך" לחזור לפעילות משמעותית יצירתית ועם זאת גם להיות לעזר לתלמיד ולמערכת החינוך.

אידית וידמן מרמלה, אחת ממתנדבי ידיד לחינוך בעיר  ציינה, כי המיזם  שם לו למטרה לסייע לבתי הספר בטיפוח הקריאה, הדיבור והכתיבה, ועיקרו שיח מרחוק בין גמלאי לבין תלמיד/ה או קבוצת תלמידים קטנה בהתייחס לספר קריאה כל שהוא. המיזם בהובלת רחלי כהן סמסון, מתנדבת "ידיד לחינוך",  זכה לברכתה של הגב' שושי שלומי, מנהלת תחום ספריות בית ספריות במשרד החינוך. המיזם יפעל בבתי הספר בעיר רמלה ובערים אחרות אשר יאתרו את התלמידים ויערכו את "השידוך" בין הגמלאי לתלמידים.

יצוין כי ברמלה יפעלו מיזמים נוספים לשיפור השפה , חוג מדעים ח"ץ ועוד.

וידמן: "רמלה מצטיינת ברוח ההתנדבות של תושביה בכל תחומי החיים, אנו פונים אליכם, גימלאי העיר רמלה, זה הזמן להצטרף אלינו, לשבור את השגרה לתרום ולהיתרם לפעילות החשובה של ידיד לחינוך. פרטים באתר העמותה".

חזרה
Facebook