רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

1,498 תלמידים מרמלה התקבלו בברכת שלום כיתה א'

שנת הלימודים התשפ"א נפתחה השבוע ברמלה בהצלחה, על רקע מגבלות משבר הקורונה. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: "לצד הדגשים הפדגוגיים, החברתיים ערכיים, יושם השנה דגש מרכזי בהתייחס למערכת החינוך ופתיחת שנה"ל לצמצום התחלואה בקורונה. אני מאמין, כי מערכת החינוך האיכותית שלנו תעמוד בהצלחה באתגרים. אני מאחל לכלל תלמידי וילדי העיר, צוותי ההוראה וההורים, שנת לימודים של בריאות טובה, שנה מוצלחת, שנה טובה והנאה רבה". מזנקים קדימה בחינוך             

בשעה טובה ומוצלחת פתחו  18,096 תלמידי וילדי רמלה את שנת הלימודים תשפ"א. 1,498 תלמידים נרגשים התקבלו בברכת שלום כיתה א'. שנת הלימודים תשפ"א, שונה במהותה מהשנים הקודמות והמוכרות. השנה מאופיינת בשגרת קורונה חדשה המביאה עמה צורך בגמישות, התאמת השגרות הקבועות לנהלי משרד הבריאות ויצירת מבני למידה חדשים

ראש העירייה, מיכאל וידל, בליווי של מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, מנהלת אגף החינוך והנוער הגב' אלונה קליימן וצוות האגף, פתחו את שנת הלימודים החדשה בהיכל הטף בשכונת רמת דן בבית ספר "אלאמל", במרכז לאנגלית  "YRF" בבית ספר "רעות" ועוד.

במסגרת היום המרגש הגיע לרמלה, לבית הספר אלאמל, מנהל "מגן ישראלהפרויקטור, פרופ' רוני גמזו , עם צוותו. פרופ' גמזו קיבל סקירה על ההיערכות בית הספר למתווה שגרת הקורונה לפתיחת הלימודים, שוחח עם תלמידי כיתה א' וכיתה ו' והדגיש בפניהם את החשיבות הרבה בעטית מסכה, שמירה על ריחוק והיגיינה.

ראש העיר וידל, ברך את תלמידי בית הספר וכלל התלמידים וילדי גני הילדים בשנת לימודים מבורכת, מוצלחת, מלאה בהגשמה והישגים לכל תלמיד ותלמידה. וידל: "לצד הדגשים הפדגוגיים, החברתיים ערכיים, יושם השנה דגש מרכזי בהתייחס למערכת החינוך ופתיחת שנה"ל לצמצום התחלואה. המשקולת העיקרית ניתנה לשמירת בריאות התלמידים וצוותי החינוך. אנו מצויים בתקופה מורכבת ומאתגרת".

ראש העיר, הדגיש: "העירייה על כל אורגניה ובעיקר אגף החינוך והנוער בשיתוף ועד ההורים, משרד החינוך ומשרד הבריאות, עסקו בחודשים האחרונים בהכנות קפדניות כדי שניתן יהיה לפתוח את שנת הלימודים בהצלחה ובהתאם למתווה שקבע משרד החינוך. לרמלה מערכת חינוך איכותית, המעניקה לתלמידיה סביבת לימוד מיטבית, ונותנת  לכל תלמיד ותלמידה כלים איכותיים להצלחה בלימודים ושורה ארוכה של תכניות תגבור והעשרהאני מאמין, כי שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה תיפתח בהצלחה, זאת למרות הקשיים והמגבלות. מערכת חינוך האיכותית  שלנו תעמוד באתגרים ויחד עם צוותי החינוך, ההורים, והתלמידים נגשים את היעד של הובלת בוגריה להיות אנשים טובים יותר, ערכיים, הרואים עצמם חלק מקהילה ומרגישים מחויבות לתרום לה ובעיקר נשמור על בריאות התלמידים וצוותי החינוך. אני מאחל לכלל תלמידי  וילדי העיר, צוותי ההוראה  וההורים, שנת לימודים של בריאות טובה, שנה מוצלחת, שנה טובה והנאה רבה".                                                                                                                
מנהלת אגף החינוך והנוער, הגב' אלונה קליימןברכה את תלמידי העיר וכלל צוותי ההוראה וציינה, כי חזרת מוסדות החינוך לשנת הלימודים החדשה חייבה היערכות מתאימה באורחות החיים ובנהלי העבודה ובעיקר -  שמירה על בריאות התלמידים והצוותים.

קליימן: "בהתאם להנחיות משרד הבריאות הנוכחיות כלל המערכת - התלמידים ועובדי ההוראה והטיפול, נדרשים להגביר את הניקיון וההיגיינה אשר מטרתם לאפשר להמשיך בלימודים סדירים תוך שמירה על בריאות הצוותים, בריאות הילדים ובריאות משפחותיהם"

יצוין כי בשיתוף משרד החינוך תרכוש העירייה ציוד מיגון עבור גני הילדים ובתי הספר, מדי חוםעמדות היגיינה לחיטוי ידיים, מטליות לניקוי משטחים ועוד. נתגבר את שירותי הניקיון וההיגיינה בבתי הספר , במרחבי בית הספר יוצבו סימוני הסברה ושילוט כדי להנהיג התנהגות בריאה ובעיקר נקפיד על ביצוע כל הכללים שומרי החיים.

יש לציין כי אחד האתגרים המשמעותיים ביותר שעלה עם הצורך במעבר ללמידה מרחוק היה מחסור במחשבים בקרב תלמידים ומורים. גם בנושא זה נערכה העירייה על מנת  למקסם ככל הניתן את מספר אמצעי הקצה והמחשבים שישמשו את התלמידים.

פרויקט משותף של העירייה ומשרד החינוך, יופעל על מנת לתת מענה לנושא זה.

במסגרת ההיערכות תוקמנה "ספריות השאלהשל אמצעי קצה לתלמידים , כולל מודם . בנוסף תינתן לבתי הספר חבילת תפעול הכוללת תקצוב והנגשה של אינטרנט מהיר בפס רחב ותוכן דיגיטאלי עשיר ומגוון ובתי הספר יתחדשו באמצעי קצה. תהליך זה ייקח זמןברמלה אנו לא ממתינים . במסגרת "מחשב לכל ילד"- מחלקים מידי שנה כ- 90 מחשבים. השנה הנחה ראש העיר, מיכאל וידל, לשלש את כמות התלמידים, וכ-300 תלמידים יקבלו מחשבים ואינטרנט לבתיהם. גם וועד ההורים העירוני תרם רבות, יו"ר הוועד גייסה תרומות והצליחה לחלק כ- 40 מחשבים לילדי העיר.

פרטים על איך ייראה שבוע הלימודים במסגרות החינוך? לתלמידי הגנים, בתי הספרכיצד תתבצע הלמידהעל לימודים בקפסולות, בזום, למידה היברדית, למידה סינכרונית ולמידה א-סינכרונית . על כוח אדם בהוראה - בימים אלו מגייסת הרשות  עוזרי חינוך שהם סטודנטים לחינוךכיצד התנהלו הימים הראשונים ללימודים? שעות הפעילות, יום לימודים ארוך ועוד - על כל אלה פרטים באתר העירייה. Ramla.muni.il

אגף החינוך והנוער זמינים עבורכם לכל שאלה באמצעות דואר אלקטרוני:

 גני ילדים: danav@ramla.muni.il הגב' דנה וינוקר , מנהלת המחלקה

בתי ספרdanas@ramla.muni.il הגב' דנה סמדג'ה, מנהלת המחלקה

 מנהלת אגף החינוך והנוער alonak@ramla.muni.il , הגב' אלונה קליימן, מנהלת האגף
בברכת שנת לימודים פורייה, מוצלחת ובעיקר בבריאות טובה.
 
חזרה
Facebook