רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

ברמלה בונים שותפות רב תרבותית

בכירי "יוזמות אברהם" התארחו ברמלה ודנו עם ראש העיר, מיכאל וידל,  על שיתוף פעולה בקידום מיזמים המעודדים חיים משותפים בערים רב תרבותיות. ראש העיר מיכאל וידל: "רמלה היא דוגמא ומופת לחיים משותפים ודו קיום"

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, אירח בשבוע שעבר את בכירי עמותת "יוזמות אברהם" העוסקים בבנייה וחיזוק חיים משותפים בערים רב תרבותיות. בפגישה נטלו חלק חבר המועצה, מינו אבו לאבן ואורגני העירייה. ראש העיר העניק לאורחיו סקירה מקיפה על רמלה המצויה בימים אלה בתנופת פיתוח חסרת תקדים, מצבה החברתי, כלכלי ועוד.

ראש העיר וידל: "העיר רמלה מפעילה שורה ארוכה של פרויקטים מגן הילדים, בתי הספר ועד בוגרים המקדמים שותפות והכרת תרבויות. רמלה היא זוכת הפרס החשוב מטעם  נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין  "לתקווה ישראלית" המקדמת חיים משותפים. רמלה היא דוגמא ומופת לחיים משותפים ודו קיום. כאן ברמלה פועלים מרכז גישור לפתרון בעיות וסכסוכים בקהילה ופורום מנהיגים רב תרבותי, המהווים מודל חשוב וייחודי שכבר נלמד ומיושם בערים  נוספות בישראל".

יצוין, כי ראש העיר וידל, השתתף באחרונה בקורס הערבית המדוברת של "יוזמות אברהם" המיועד לנבחרי ציבור בערים רב תרבותיות.  במסגרת הפגישה דנו הצדדים על הצרכים הייחודיים של הערים הרב תרבותיות, קידום חיים משותפים כגון  הרחבת פעולות לימוד משותף  ויזום מיזמים חינוכיים בין בתי ספר יהודים לבחן בתי ספר ערבים.

מנכ"לי עמותת "יוזמות אברהם" מר אמנון בארי סוליציאנו  וד"ר ת'אבת אבו ראס, הודו לראש העיר על הביקור ושיתוף הפעולה וציינו כי הצדדים סיכמו על המשך שיתוף פעולה, כאשר רמלה תהיה לעיר הראשונה בה תופעל התכנית החדשה של העמותה לכשירות ארגונית בסביבה יהודית-ערבית בקרב עובדי העירייה הבכירים.

כמו כן, כבר בחודש הקרוב ייפתח קורס ערבית מדוברת לעו"ס בעירייה, בדומה לקורס שאנחנו מקיימים בימים אלו ממש בערים נוספות ברחבי הארץ. "אנו מאמינים, כי מעטפת כזו, הכוללת שורה של הכשרות וקורסים, תתרום לקידום חיים משותפים בעיר רב תרבותית".

במסגרת הביקור ערכו חברי העמותה סיור באתריה ההיסטוריים של רמלה וזכו להדרכתו של מנהל מחלקת התיירות ומוזיאון רמלה, רון פלד.
חזרה
Facebook