רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה - נזהרים בכבישים ומנצחים את נגיף קורונה

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: לצד המאבק בנגיף קורונה החשוב והמרכזי בימים אלה, אני קורא לנהגים, לילדי העיר ולכלל הולכי הרגל,  לגלות אחריות, לנהוג בזהירות, לחצות את הכביש רק במעבר החצייה, תוך הקפדה יתרה על כללי הזהירות בדרכים. זכרו מהירות מופרזת לוקחת חיים, נהיגה רשלנית הורגת! 

חופשת הקיץ השנה בצל משבר הקורונה והסיום הצפוי של מסגרות בתי הספר של החופש הגדול, הם הזדמנות לקריאה נוספת לציבור הנהגים הצעירים והבוגרים,  לתלמידי העיר ולכלל הולכי הרגל, לנהוג באחריות ובזהירות בחופשת הקיץ.

בצל ההגבלות, האתגרים והמאבק בהורדת התפשטות נגיף קורונה יצאו בתחילת חודש יולי השנה, אלפים מילדי ותלמידי רמלה לחופשת הקיץ עם סיום שנת הלימודים תשפ"א. עיריית רמלה , המחלקה לזהירות בדרכים בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים קוראים לנהגים הצעירים והבוגרים כאחד, לתלמידים  וילדי העיר,  לגלות אחריות, לנהוג בזהירות, לחצות את הכביש רק במעבר החצייה, תוך הקפדה יתרה על כללי הזהירות בדרכים.  ראש העיר מיכאל וידל: "לצד המאבק בנגיף קורונה החשוב והמרכזי בימים אלה, עלינו לזכור  ולהזכיר לציבור הנהגים הצעירים והוותיקים כאחד, לגלות אחריות לזכור תמיד שישנם ילדים בדרכים, להעניק להם זכות חצייה בטוחה. זכרו - מהירות מופרזת לוקחת חיים, נהיגה רשלנית הורגת!. אני מאחל לתלמידי וילדי ותושבי העיר חופשה מהנה ובטוחה בדרכים ובריאות איתנה".

יצוין, כי מחקרים מלמדים שגיל הנהג נמצא כאחד המשתנים המשפיעים ביותר על מידת המעורבות בתאונות קטלניות וקשות. נהגים צעירים מעורבים יותר בתאונות דרכים הן בגלל חוסר ניסיון בנהיגה, אך גם בגלל סגנון הנהיגה.

מנהל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שפלה ודרום נתי הרלב ומנהל יחידת הזהירות בדרכים בעיריית רמלה אבי גורן ציינו כי יש לזכור, כי גורם חשוב נוסף המשפיע על המעורבות בתאונות דרכים הוא הוותק בנהיגה. שיעור המעורבות של נהגים בתאונות קטלניות וקשות הולך ופוחת ככל שגדל הוותק בנהיגה. כך לדוגמא נהגים בעלי ותק של יותר משנה ופחות משנתיים מעורבים יותר בתאונות קטלניות וקשות. "עברתם בהצלחה את מבחן הנהיגה? מזל טוב. אך לפני שאתם יוצאים לסיבוב ניצחון שכונתי עם הרכב המשפחתי הקפידו לשמור על חוקי התנועה. זכרו תמיד שיש לנהוג בזהירות מריבית. אנא הקפידו על מתן זכות קדימה לילדים והולכי הרגל הרבים שיצאו לחופשת הקיץ". 
 
חזרה
Facebook