רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה מקדמת תכנית מתאר כוללנית לעיר ותכנית אב להתחדשות עירונית

עיריית רמלה בשיתוף עם הוועדה המחוזית, מקדמת תכנית מתאר כוללנית לרמלה, שמטרתה - יצירת המסגרת והתנאים התכנוניים המיטביים לפיתוחה, לצמיחתה וחיזוקה של רמלה. ראש העיר, מיכאל וידל: "תכנית המתאר היא המקום וההזדמנות של העיר לחשוב, לחדש, להתוות את החזון ואת דמותה לעתיד ה- 20  השנים הבאות. קידום תכנית האב להתחדשות העירונית ברמלה, מהווה יעד חשוב ומרכזי לעתידה של רמלה. אני מאמין שכבר בשלוש שנים הקרובות נראה פרויקטים ראשונים שישדרגו את פניה של רמלה עיר עולם, שתהפוך למטרופולין של אזור המרכז"

עיריית רמלה בשיתוף עם הוועדה המחוזית מקדמת תכנית מתאר כוללנית לרמלה, שמטרתה - יצירת המסגרת והתנאים התכנוניים המיטביים לפיתוח העיר, לצמיחתה וחיזוקה לרווחת האוכלוסייה הקיימת והעתידית, תוך ניהול מיטבי של המערכות השונות בעיר.

תכנית זו אשר עלותה נאמדת בכמה מיליוני שקלים מומנה ע"י מנהל התכנון בעקבות בקשתו ויוזמתו של ראש העיר, מיכאל וידל,  במטרה להצעיד את העיר קדימה, תוך מימוש חזונו 'רמלה עיר עולם'.  יצוין, כי תכנית המתאר הקודמת של העיר רמלה נערכה בשנת 1973 וכעת הגיעה השעה לתכנון חדש מתוך ראיה כוללנית לקידום עתיד העיר.

ראש העיר, מיכאל וידל: "תכנית המתאר היא המקום וההזדמנות של העיר לחשוב, לחדש, להתוות את החזון ואת דמותה לעתיד, תוך גיבוש כיווני פעולה והגדרת סדר עדיפויות לפיתוח העתידי. התכנית מהווה כלי ניהולי בידי העיריה ויוצרת תשתית לעצמאות תכנונית של העיר".

מנהלת אגף ההנדסה בעיריית רמלה, הגב' זאנה סלובייצ'ק, ציינה כי תהליך התכנון אורך מספר שנים וכולל בתוכו מספר רב של תחומים ביניהם: תכנון עירוני, תשתיות, צרכי ציבור, חברה וכלכלה, נוף, תיירות, תחבורה, שימור ועוד. את התכנית מוביל מינהל ההנדסה בעיריית רמלה, בראשותה של סלובייצ'ק, אדריכל העיר, שראל וינקלר, צוות מינהל ההנדסה, בשיתוף עם אגפי העירייה השונים ומשרד האדריכלים, נעמה מליס. 

וידל הדגיש: "מאז כניסתי לתפקיד אני פועל לפיתוח העיר לפי חזון רמלה עיר עולם, תכנית המתאר מהווה הזמנות לקביעת מגמות פיתוח של העיר ל- 20 שנה קדימה בראייה כוללת המשקללת את כל ההיבטים. התכנית תיצור ודאות תכנונית לכל הגורמים הנוגעים בדבר ביניהם תושבים, יזמים וכלל השותפים".

תכנית אב להתחדשות עירונית

בנוסף לתכנית המתאר הכוללנית לרמלה, מקדמת העירייה בימים אלה גם תכנית אב להתחדשות עירונית לרמלה. לאחר שנים של תמורות רבות בתחום ההתחדשות העירונית החליט ראש העיר לקדם תכנית אב להתחדשות עירונית שתמפה את אזורי ההתחדשות בעיר, ותקבע לכל אזור תנאים תכנוניים, חברתיים וכלכליים ייחודיים שעל פיהם יוכלו יזמים לקדם תכניות. התכנית מקודמת בשיתוף פעולה ובמימון רשות מקרקעי ישראל בהובלה של מר רפי אלמליח ומחוז מרכז.

יש לציין, כי אגף ההנדסה  בעיריית רמלה והמנהלת להתחדשות עירונית מקדמים את התכנית עם צוות תכנון בראשות חברת חושן ניהול פרויקטים ומשרד אדריכלים פרחי צפריר. על פי התכנון הצוות התחיל במיפוי ראשוני של העיר, ובשלבים הבאים יוצגו לראש העיר מספר חלופות לקידום ההתחדשות ברמלה. התכנית תאושר בהמשך בוועדה המחוזית מרכז.

ראש העיר, מיכאל וידל:  "קידום ההתחדשות העירונית ברמלה מהווה יעד חשוב ומרכזי לפיתוחה ועתידה של רמלה. עשיית סדר בהתחדשות העירונית, הסרת חסמים, ראיית טובת התושבים, שמירה על זכויותיהם, הגברת הוודאות ואמון התושבים בתהליך,  היא קריטית. אחרי שנים שבהן לא הייתה התקדמות משמעותית. אני מאמין שכבר בשלוש שנים הקרובות נראה פרויקטים ראשונים שיוצאים לדרך. אני מודה לרמ"י על מימון תכנית האב שתסנכרן בין התכניות השונות ותיתן תמונה עירונית אחת כוללת של ההתחדשות העירונית שתשדרג את פניה של רמלה עיר עולם, שתהפוך למטרופולין של אזור המרכז".

ראש המנהלת להתחדשות עירונית, עו"ד גיל פכט, הוסיף: "על פי הנחיות ראש העיר, המנהלת בשיתוף אגף ההנדסה בעירייה, מקדמים מדיניות עירונית שתגביר את הוודאות בעיר. תכנית האב הינה אחד הנדבכים המרכזיים בהגברת האמון. בתכנית תהיה גם התייחסות לשטחי הציבור ברמה העירונית כדי לשמור על איכות החיים בעיר לאחר ההתחדשות העירונית. אין לי ספק שלאחר אישור תכנית האב השוק יגיב בצורה חיובית ונראה יותר יוזמות בשטח".
 
חזרה
Facebook