רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

ברמלה מעודדים אורח חיים בריא ומוגנות בבתי הספר של החופש הגדול ברמלה

בימים אלו אנו נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה, הקשורה להתפשטות נגיף הקורונה.  על מנת להקל על הילדים עם ההתמודדות והתחושות בתקופה זו, הרשות לביטחון קהילתי בעיריית רמלה, מפעילה, תכנית העשרה לילדים, במסגרת בתי הספר של החופש הגדול.

הרשות לביטחון קהילתי פועלת ברמלה מזה 12 שנים ומקדישה מאמצים רבים בהרחבה והעצמה של פעילויות ותכניות מניעה בקהילה ובמסגרות החינוכיות. הרשות מאמינה שחינוך מתחיל מבית הספר ולשם כך יצרה מגוון שיתופי פעולה עם כלל הארגונים והמנגנונים הפועלים בתחום האכיפה, החינוך, הרווחה הפנאי ועוד, במטרה להגביר את תחושת המוגנות, לקדם וליצור אקלים מיטבי שמקדם ערכים של כבוד הדדי, סובלנות, הידברות ומשא ומתן. ברוב בתי הספר ברמלה (חטיבות ביניים ותיכונים) הוכשר מדריך/ה מוגנות, שתפקידו לאתר ילדים במצבי סיכון, לשמש אוזן קשבת ולהוות גורם מתווך בין בתי הספר לגורמים הרלוונטיים להמשך טיפול.

התכנית בבתי הספר של החופש הגדול נבנתה ע"י המנחה החינוכי - עידן גונן ומתמקדת בנושא הבריאות והמוגנות. התכנית מעודדת בקרב הילדים שימוש בשפה חיובית ומפרגנת, שיתופי פעולה ועזרה הדדית.   במסגרת הפעילויות הילדים, מקבלים כפפות ויוצרים מסכות בד, כותבים עליהן מילים מפרגנות ומציירים ציורים בעלי מסרים חיוביים למניעת אלימות.  כן מתקיימת פעילות חברתית והסברתית המדגישה את חשיבות שמירת ההנחיות של משרד הבריאות, בכללן  עטית מסכות, שטיפת ידיים ושמירת מרחק.  תודה לשותפים לדרך: יחידת הבריאות העירונית, אגף החינוך והנוער, מנהלי בתיה"ס, עובדי הרשות לביטחון קהילתי ומדריכי המוגנות שמעבירים את הפעילות וכמובן לרשות המקומית המאפשרת את קיום הפעילויות ולראש העיר, מר מיכאל וידל.
 
חזרה
Facebook