רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

כבוד לנו שמרכז ההפעלה העירוני נקרא ע"ש גיבור ישראל הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל

ראש  עיריית רמלה, מיכאל וידל, בטקס קריאת מרכז ההפעלה העירוני ברמלה ע"ש הרמטכ"ל ה-15 רב אלוף אמנון ליפקין שחק ז"ל: אמנון היה מנהיג, לוחם אמיץ ללא חת, מפקד נערץ ונאמן לערכיו שזכה פעמיים בעיטור העוז, במהלך קריירה צבאית ענפה במבצעים נועזים. יובל, בנו של  ליפקין שחק הודה בהתרגשות על המחווה העירונית והדגיש: כך יזכרו את אבא ופועלו למען מדינת ישראל 

בטקס מרגש שנערך השבוע (יום רביעי) במעמד ראש העיר, מיכאל וידל, אלוף פיקוד העורף אורי גורדין, נקרא מרכז ההפעלה העירוני בחירום ובשגרה ברמלה, ע"ש הרמטכ"ל ה-15 של צה"ל, רב אלוף אמנון ליפקין שחק ז"ל. בטקס נכחו בנו ובני משפחתו של שחק, סגני ראש העיר מנכ"ל העירייה, נציגי החירום במשרד הפנים, פיקוד העורף רח"ל ואורגני העירייה.

מרכז ההפעלה של עיריית רמלה משמש כמרכז שליטה ובקרה בשעת חירום ובשעת שגרה בו ממוקמים המוקד העירוני 108 ומשרדי מחלקת הביטחון בעירייה. להקמה ושדרוג מרכז ההפעלה החדש ברמלה קדמה עבודה אינטנסיבית שהוביל ראש העיר, מיכאל וידל, של גיוס ואיגום משאבים רבים של גופים ומשרדי ממשלה בהם גם אגף חירום רשויות מקומיות במשרד הפנים.

ראש העיר מיכאל וידל, ציין במעמד הטקס: "רב אלוף אמנון ליפקין שחק, היה סמל, אגדה, לוחם ללא חת, מפקד נערץ ונאמן תמיד לערכיו. גם כאיש צבא, בשדה הקרב וגם בשדה הפוליטי. ענווה, אהבת אדם היו תמיד נר לרגליו. לוחם אוהב ישראל שראה לנגד עיניו תמיד את טובת מדינת ישראל, עם ישראל. אמנון עומד בשורה הראשונה של מפקדי צה"ל בכל הדורות. מפקד קר רוח ואמיץ, אסטרטג מבריק ומנהיג דגול שזכה פעמיים בעיטור העוז במהלך קריירה צבאית ענפה כשמאחוריו מאות מבצעים נועזים בהם גילה, מנהיגות מעולה, קור רוח, אומץ לב ותושייה למופת".

ליפקין-שחק החליף את אהוד ברק כרמטכ"ל, בתחילת 95 ושינה את דפוס החשיבה הצה"לי כלפי הלחימה בלבנון, מפעילות ביטחון שוטף למלחמה וקבע, כי יש לראות בחיזבאללה ארגון טרור וגרילה ולפעול כנגדו בהתאם בשל כך הורה להקים מחדש את יחידת אגוז כיחידה ייעודית למלחמה בלבנון.  לצערנו חלה אמנון במחלת הסרטן הארורה וב-19 בדצמבר 2012 נפטר ונטמן בבית העלמין הצבאי קריית שאול.

רה"ע מיכאל וידל: "בני משפחה יקרים, אני גאה על החלטתי ועל החלטת חבריי למועצת העיר לקרוא לחמ"ל העירוני על שמו של אמנון. בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה לכם על הכבוד שנפל בחלקנו. אני מאחל לכם בני משפחה יקרים הצלחה, הישגים והגשמה מי ייתן ונצליח כולנו למלא את ייעודנו ויעדינו, אמן!  בימים מורכבים ומאתגרים אלה יש לברך את כולם גם לבריאות טובה! תודה לאלוף פיקוד העורף גורדין,  ואנשיו, למנהל אגף חירום במשרד הפנים מר חזי רז,  לאל"מ במיל' אלעד יוסי - מנהל פרויקט תר"ש רשויות ובמיוחד  למנכ"ל העירייה רונן עזריה שליווה והוביל את יישומה של התכנית להקמת המרכז ולכלל גורמי פיקוד העורף, רח"ל ואורגני העירייה השונים, היועצים שליוו את הפרויקט כל אחד וחלקו".

כן נשא דברים בשם המשפחה בנו של אמנון ליפקין שחק, יובל, שהודה בהתרגשות על המחווה העירונית והדגיש ואמר שכך יזכרו את אביו ופועלו למען מדינת ישראל.  אלוף פיקוד העורף, אורי גורדין, שאנשיו שותפים מלאים לעשייה הביטחונית בעיר, הן בהדרכה וביעוץ בתרגילים והן במוכנות בחירום ובשגרה והקמת המרכז, ברך את ראש העיר על תפקוד העירייה במשבר הקורונה וציין לשבח את פועלו של הרמטכ"ל ליפקין שחק

בטקס נטלו חלק גם רעיית הרמטכ"ל העיתונאית טלי ליפקין שחק, סגן ראש העיר אברהם אילוז, אורגני העירייה השונים, יועצים מקצועיים שליוו את הקמת המרכז ועוד.

במהלך הטקס נקבעה מזוזה, הוסר הלוט למרכז החדש וחולקו תעודות הוקרה לכלל השותפים שעמלו במהל השנתיים האחרונות להקמת המרכז החדש.

את הטקס הפיקו אגף תרבות אירועים וספורט בניהולו של ניסים רון ומנהל מחלקת אירועים אורן רוזנברג. הנחה הרב אליקים וייסנשטרן.
 
חזרה
Facebook