רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

הטיפול העירוני והתמיכה בתושבי רמלה במשבר הקורונה מהווה דוגמא לרשויות בישראל

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, הציג בפני השר אדלשטיין את מכלול פעולות העירייה למען תושבי העיר במשבר הקורונה, בקשתו להימנע ככל שניתן מפעולות סגר, העברת חולים מאומתים למלוניות והקמת קריה רפואית בסמוך למתחם בנק הדם כמרכז רפואה מחקר ופיתוח. השר יולי (יואל) אדלשטיין : בריאות תושבי רמלה עומדת לנגד עינינו, אני קורא לכל תושבי רמלה, הישמעו להנחיות, ביחד ננצח את הקורונה

שר הבריאות, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו וצוותם, ערכו השבוע (יום ראשון) במרכז החירום העירוני, פגישת עבודה בנושא משבר הקורונה, עם ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, סגן ראש המל"ל, רמ"ט פיקוד העורף, מפקד המרחב של המשטרה, והצוותים העוסקים במניעת התפשטות נגיף הקורונה .

מנכ"ל העירייה רונן עזריה, סקר את המצב בעיר ואת הפעולות שביצעה העירייה בכדי למנוע התקהלות ושמירת מרחק, בין היתר: שילוט ופרסום ההוראות, סגירת שוק יום רביעי, סגירת הפארקים והגנים הציבוריים, הפסקת פעילות נוער ומבוגרים אחה"צ, הסברה בעסקים, עבודה בקפסולות ועוד.

ראש העיר וידל הדגיש, כי במקביל נפרש מערך הסיוע הניתן לאזרחים, עם דגש על אוכלוסיות בסיכון ואוכלוסיית הוותיקים, בין היתר פתיחת קו רווחה חם המעניק מענה לצרכיי אוכלוסייה ותיקה וקשישה, תגבור מוקד 108, חלוקת מזון ותרופות, פעולות הפגה והסברה מקיפה, במטרה להקל על תושבי העיר.

רה"ע וידל, ביקש מהשר אדלשטיין להימנע ככל האפשר מלהטיל סגר על אזורים בעיר, ובמקום זאת להגדיל בצורה משמעותית את מספר הבדיקות במטרה לצמצם את התפשטות הנגיף,  כמו גם העברת חולים מאומתים למלוניות פיקוד העורף.

שר הבריאות, ח"כ יולי  (יואל) אדלשטיין, הודה ושיבח את ראש העיר, מיכאל וידל, על הנהגתו בכל הקשור לטיפול העירוני והתמיכה בתושבים והדאגה לרווחתם במהלך משבר הקורונה, הקשר ההדוק עם משרד הבריאות, פיקוד העורף וגורמי החירום ואמר כי פעולות העירייה מהווים דוגמא ומופת לרשויות בישראל.  

השר אדלשטיין הוסיף: "בריאות תושבי רמלה עומדת לנגד עינינו. איננו רוצים בסגר שכונתי כזה או אחר, אך זו חובת המציאות כדי להקטין את האפשרות של סגר כללי. אני קורא לכל תושבי רמלה, הישמעו להנחיות. ביחד ננצח את הקורונה".

כן ביקש ראש העיר את תמיכת השר בהקמת קריה רפואית, סביב מטה מד"א ובנק הדם שנבנה בימים אלה. וידל: "בנוסף לטיפול והתמיכה השוטפת בתושבי העיר במטרה לצמצם את התפשטות הנגיף, הצגנו בפני השר אדלשטיין את התכנית להקמת קריה רפואית, על מנת ליצור אזור תעסוקה המתמחה ברפואה, הדרכה ורפואת חירום באמצעות העברת מטות קופות חולים, גורמי רפואה ממשלתיים ומרכזי הדרכה מחקר ופיתוח. אני מודה לשר אדלשטיין על ההיענות והתמיכה בתושבי רמלה. בריאות טובה לכולם".

שר הבריאות הוסיף, כי יבחן את בקשות העירייה למען רווחתם של התושבים ופיתוחה של רמלה.

כן סקר במהלך הפגישה סגן מפקד תחנת משטרת רמלה, רפ"ק אייל כהן, את האכיפה המבוצעת לדבריו ברגישות ובנחישות בעיר ע"י שוטרי התחנה כנגד מפרי החוק.  רפ"ק כהן ציין כי בחודש יוני ניתנו 370 קנסות על אי עטית מסיכה ובמחצית חודש יולי 426 קנסות. 
 
חזרה
Facebook