רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

שר הדתות הרב, יעקב אביטן: ״רמלה זכתה בראש עיר מסור בכל ליבו למען הציבור הפועל להרבות תורה וחינוך"

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, אירח השבוע (יום ג) את שר הדתות, ח"כ הרב, יעקב אביטן וצוות לשכתו במסגרת ביקור עבודה בעיר. ראש העיר העניק לשר סקירה על העיר, מצבה הדמוגרפי, חברתי כלכלי והדגיש את פיתוחה המואץ של רמלה. 

רה"ע וידל הדגיש , כי בהתאם לחזונו הוא פועל להפיכתה של רמלה למטרופולין אזורי וציין את פעילותו בקידום מערכת החינוך העירונית וציין את השקעות הענק של הממשלה בשדרוג ובניית תשתיות תחבורה כבישים ומחלפים. וידל, הודה לשר על הביקור וסקר בפניו את שירותי הדת הניתנים לתושבי העיר בשיתוף המועצה הדתית, בהם בין היתר בתי כנסת, מקוואות, הרחבת בית העלמין לרבות פעולות תרבות ופנאי באמצעות המתנ"ס התורני והציג בפניו שורה של נושאים לקידום למען שדרוג שירותי הדת בעיר.

שר הדתות, הרב יעקב אביטן, הודה לראש העיר על האירוח ואמר: ״רמלה היא סמל ודוגמה לשיתוף פעולה פורה למען הציבור.

אי אפשר שלא להתפעל מהסיוע הגדול של עריית רמלה לצרכי היהדות והחינוך בעיר שזכתה לראש עיר מסור בכל ליבו למען הציבור ופועל להרבות תורה וחינוך בעיר. אין ספק, כי רמלה יכולה לשמש דוגמא לערים רבות מבחינת שיתוף הפעולה והפעילות הנמרצת למען הכלל״. השר הוסיף והדגיש: "אני בא בשליחותו של יו״ר תנועת ש"ס שר הפנים, הרב אריה דרעי, שאני יודע כמה הוא אוהב ומוקיר את משפחת אבוחצירא ואת הרב הראשי לרמלה המרא דאתרא, הרב אבוחצירא בפרט. נעשה הכל לסייע ולתמוך בכל צרכי הדת בעיר." 

כן סייר השר בשכונה החדשה "נאות שמיר" ודן עם רה"ע על בניית בתי כנסת ומקוואות ושדרוג שירותי הדת לתושבי השכונה. במסגרת הביקור בו נטלו חלק הרב הראשי לרמלה, הרב יחיאל אבוחצירא שליט"א, סגני ראש העיר, אברהם אילוז, מאור אשש , מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, יו"ר המועצה הדתית, עו"ד סמי ישראל. 

במסגרת הביקור התקיימו שני טקסים צנועים במסגרתם נקראו שמות חדשים לבית העלמין החדש ברמלה שייקרא מעתה - "מועד לכל חי" ובית העלמין הישן שייקרא מעתה - "בית החיים". את הטקסים הפיקו אגף תרבות ספורט ואירועים.
 

חזרה
Facebook