רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

אוהבים את כלבכם? התקינו להם צ'יפ לזיהוי

מנהלת השירות הווטרינרי העירוני ברמלה, ד"ר רויטל אורבך: כלב יכול ללכת לאיבוד בכל סביבת מגורים, בכל שעה,  עשו את הפעולה הפשוטה והחשובה שתשיב את הכלב האהוב שלכם אליכם בשמחה ובמהרה

עיריית רמלה המחלקה לשירותים וטרינריים, מעודדת בימים התקנה של שבב אלקטרוני - שעשוי להציל את ידידו הטוב של האדם – כלבכם האהוב. מדובר בהליך פשוט, לא מזיק או כואב שיאפשר לאתר את הכלב במקרה שהלך לאיבוד ולהחזירו אל זרועותיכם.

המיזם החשוב מתקיים ע"י השירות הווטרינרי העירוני בעיריית רמלה, בשיתוף משרד החקלאות. מנהלת השירות הווטרינרי , ד"ר רויטל אורבך, ציינה כי שבב הזיהוי הוא שבב קטנטן בעל מספר קוד ייחודי, שאינו ניתן לשינוי או לשכפול. השבב הזעיר, שגודלו כגודל גרגיר אורז, מוחדר אל מתחת לעור של הכלב באמצעות מזרק חד-פעמי, בפרוצדורה פשוטה וסטרילית שנעשית על ידי וטרינר. הפעולה אינה מזיקה לכלב ואורכת שניות בודדות.                        מעבר לחשיבות הרבה שיש לקיום שבב עבור הבעלים החוקיים של הכלב, חובה על בעלי כלבים, על פי חוק במדינת ישראל (החוק להסדרת הפיקוח על כלבים משנת 2002), להשתיל אותו לכלבם. הדבר נעשה בצמוד לחיסון כלבת שמקבל הכלב, גם הוא חובה על פי חוק. זכרו כי כלב ללא שבב שאובד, עלול לא לשוב לבעליו לעולם. ד"ר אורבך ציינה, כי ניתן להתקין את השבב בשירות הווטרינרי העירוני ועלותו שנקבעה ע"י משרד החקלאות עומדת נכון להיום על 75 ₪. ד"ר אורבך: "שימו קולר עם תגית שם וטלפון על הכלב שלכם, כדי שגם ללא ביקור אצל וטרינרים, שלא בהכרח זמינים בכל מקום ובכל שעה, יוכלו לאתר אתכם. כלב יכול ללכת לאיבוד בכל סביבת מגורים, בכל שעה, ובשלל הזדמנויות שקשה לצפות מראש. עשו את הפעולה הפשוטה והחשובה שתשיב את הכלב האהוב שלכם אליכם בשמחה ובמהרה".
 
 
חזרה
Facebook