רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

מועצת עיריית רמלה אישרה את צו הארנונה לשנת 2021

מועצת עיריית רמלה אישרה את צו המיסים ל- 2021 עם שיעור ההעלאה האוטומטי שקבע משרד הפנים 1.10 אחוז  # המועצה אימצה המלצות העירייה בנושא תעריפים והנחות # ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: העירייה רואה בתשלום הארנונה כהשקעה מצד התושבים לקידום פרויקטים ותכניות שיש בכוחם להביא לשדרוג החינוך, איכות החיים ושגשוגה של רמלה
 
מועצת עיריית רמלה אישרה (יום שני 29 ביוני 2020 ) ברוב קולות את צו המיסים ושיעור העלאת הארנונה בהתאם לתקנות לשנת 2021.  המועצה אימצה את שיעור ההעלאה האוטומטי שנקבע ע"י משרד הפנים, אשר מושפע ממדד המחירים לצרכן ומדד השכר הציבורי ויעמוד על 1.10% בלבד לכל סיווגי הארנונה.
כמו כן, מבקשת המועצה לבטל את סיווג הארנונה ל"מפעלי פלדה", על מנת למנוע אפליה וליצור שוויוניות בין מפעלי התעשייה השונים בעיר.
ראש העירייה, מיכאל וידל, ציין, כי העירייה החליטה גם השנה, לאמץ את שעורי ההנחות לנכסי מגורים, בשיעורם המרבי המותר עפ"י התקנות. יבוצע תיקון להגבלת ההנחות שעפ"י התקנות אינן מציינות גודל נכס למתן הנחה: כל ההנחות אשר בשנת הוגבלו 2020 לשטח של "עד 100 מ"ר", יעודכנו ל"עד 150 מ"ר", למעט "הנחת עיוור" שתוותר ללא הגבלת שטח כלל.
בנוסף, כמו מזה שנים רבות, הגבלת פטור נכס ריק (עד 3 חודשים) ופטור נכס חדש וריק (עד חצי שנה).
רה"ע הדגיש, כי תעריפי הארנונה למגורים בעיר הם מהנמוכים בארץ, לצד סל שירותים מגוון ואיכותי. וידל: "העירייה רואה בתשלום הארנונה כהשקעה מצד התושבים אשר מחייבת את העירייה לפעול ולקדם את תחומי החיים השונים, בחינוך, ברווחה, בפיתוח ובתשתיות, בפארקים, בתרבות, בקידום החיים השותפים, בספורט,  בניקיון, בחזות העיר ובקידום פרויקטים ותכניות שיש בכוחם להביא לשדרוג איכות החיים בעיר ושגשוגה של רמלה".  מנהלת מחלקת ההכנסות בעירייה, הגב' נירית טננבאום, הוסיפה, כי על אף תעריפי הארנונה הנמוכים, יחסית, סל השירותים לתושב הינו בין הטובים בארץ וזאת הודות להתנהלות
כספית נבונה, במקביל לשמירה על שרות יעיל לתושב.
חזרה
Facebook