רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

תכנון ההתחדשות העירונית של שכונת בן גוריון רמלה, ייעשה בשיתוף התושבים

לתושבי העיר והמתחם הזדמנות להשפיע ולקחת חלק בתכנון ובעיצוב המרחב. 

ראש העיר, מיכאל וידל: "התכנית תקבע באיזה אופן יחודשו הבניינים, אילו רחובות זקוקים להרחבה וטיפול ואיך משפרים את השטחים הציבוריים ואת הקשר בין מבני הציבור". מנהל מנהלת ההתחדשות העירונית ברמלה, עו"ד גיל פכט: "התכנית מקודמת על ידי העירייה בליווי ומימון של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. כנסו לאתר המנהלת כדי לקחת חלק בתכנון עתיד השכונה"  

 


עיריית רמלה והרשות להתחדשות עירונית מכינות תכנית מדיניות להתחדשות עירונית בשכונת בן גוריון בעיר. התכנית מבקשת ליצור התחדשות כוללת של המרחב כולו, בין הרחובות: מבצע יונתן, אליהו סלם, בן גוריון, דוד רזיאל, יהודה שטיין, ורדים, אברהם טווינה, דוד אלעזר. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: "תכנית המדיניות להתחדשות עירונית נועדה לתת מסגרת תכנונית להתחדשות השכונות המצויות במתחם בן גוריון - לקבוע איך יתפתח המרחב כולו מבחינת היקפי וסוג בינוי, מוסדות ציבור, תשתיות, שבילי הליכה, שירותי מסחר ותעסוקה, השטחים הפתוחים ועוד. התכנית קובעת הנחיות על פיהם יזמים יוכלו לקדם תכניות מפורטות, נקודתיות למתחמי מגורים באופן שישפר את איכות החיים של הדיירים וגם ישפיע ויטיב על התפתחות כלל השכונה".

המטרה היא לזהות את החוזקות הקיימות בשכונה, להעצים אותן, ולטפל בחולשות הקיימות.    עוד הוסיף וידל, כי התכנית תקבע באיזה אופן יחודשו הבניינים, אילו רחובות זקוקים להרחבה וטיפול, איך משפרים את השטחים הציבוריים ואת הקשר בין מבני הציבור.  

רה"ע וידל הדגיש, כי הוא רואה חשיבות רבה בשיתוף הציבור בתכנית. תהליך התכנון יעשה בשיתוף התושבים לאורך שלבי התכנון השונים. 

צוות התכנון פתח פלטפורמת שיתוף אינטרנטית המלווה את תהליך התכנון על כל שלביו השונים. פלטפורמה זו, מאפשרת שיתוף גם במגבלות התקופה. באתר שיתוף הפרוייקט, תוכלו למצוא שאלון לתושבים המסייע לצוות התכנון ללמוד על המצב הקיים היום בשכונת בן גוריון, להבין את ההזדמנויות הקיימות, למפות את הצרכים והחולשות ולבנות חלופות תכנון מתאימות ככל שניתן. את השאלון והאתר הייעודי ניתן למצוא באתר המנהלת או באפלקציית התיקתק של העירייה.

התושבים ובעלי העניין השונים יהיו שותפים לגיבוש תמונת העתיד של שכונת בן גוריון, ולבניית סל הכלים שיאפשר לממש את ההתחדשות באופן הטוב ביותר. כל זאת, במטרה לייצר את התכנית המתאימה ביותר, ולקדם פיתוח וצמיחה מרבית תוך שמירה על הזהות המקומית.

יצוין, כי באזור מקודמות במקביל שתי תכניות נקודתיות : (1) מתחם בן גוריון על ידי הכשרת הישוב ו-(2) מתחם מבצע יונתן על ידי יהודה לוי. תכנית המדיניות תקבע את הדרכים להתחדשות כלל המתחם בראייה רחבה כוללת, ותאפשר קידום מותאם ומהיר יותר של התכניות הנקודתיות.  

מנהל המנהלת להתחדשות עירונית ברמלה, עו"ד גיל פכט, ציין כי התכנית מקודמת על ידי העירייה בליווי ומימון של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. צוות התכנון ברשות משרד אלונים גורביץ אדריכלים כולל צוות יועצים רחב בתחומי התנועה, סביבה, נוף, כלכלה חברה ועוד

עו"ד פכט: "העירייה וצוות התכנון עושים מאמץ לקדם את התכנית ביעילות, על מנת להשלים את התכנון בטווח של כשנה. זאת על מנת לספק כלים שיאפשרו לקדם תכניות נקודתיות באופן מהיר ומותאם יותר, המיטיב עם השכונות, המרחב והעיר." 


חזרה
Facebook