רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

נמשכת תנופת הצמיחה והפיתוח ברמלה: נחנך באופן רשמי כביש 200 עוקף רמלה

במעמד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, (תא"ל במיל') מירי רגב, נחנך ונפתח לתנועה באופן רשמי כביש 200, המהווה אחד מצירי התנועה החשובים ביותר להתפתחות העיר רמלה. שרת התחבורה, מירי רגב: "אנחנו רואים עד כמה פיתוח עירוני תלוי בתחבורה ולכן אני רואה במשרד התחבורה, לא רק משרד תחבורתי אלא גם חברתי וכלכלי, דרכו אפשר לקדם מוביליות חברתית ונגישות לכלל החברה הישראלית. הכביש החדש, יאפשר לאלפי אימהות ואבות לחזור הביתה בזמן קצר, במקום לבזבז זמן ודלק בפקקים. ולאפשר להם - לבלות זמן איכות עם המשפחה, וליהנות מהפארקים היפים שנבנים בעיר רמלה". ראש העיר, מיכאל וידל: "אני מאמין, כי הכביש מהווה תוספת משמעותית לשדרוג מערך תשתיות הכבישים והתחבורה לרמלה וממנה וכי בניית הכביש היא חלק בלתי נפרד משדרוג מערך הכבישים ושדרוג צירי התנועה בעיר לרווחתם של תושבי רמלה ותושבי האזור"

 

 

בטקס מיוחד שנערך השבוע (יום שלישי) במעמד שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, (תא"ל במיל') מירי רגב, ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל וצמרת משרד התחבורה וחברות הסמך, נחנך ונפתח באופן רשמי כביש 200 עוקף רמלה החדש. המדובר בכביש מודרני ובטיחותי, המהווה את אחד מצירי התנועה החשובים ביותר להתפתחותה של העיר רמלה. 

במסגרת הטקס הזניקה שרת התחבורה מסע אופניים ראשון על ציר הכביש החדש של בני נוער ספורטאים תושבי רמלה. 

שרת התחבורה (תא"ל במיל') מירי רגב: "אנחנו רואים עד כמה פיתוח עירוני תלוי בתחבורה ולכן אני רואה במשרד התחבורה, לא רק משרד תחבורתי אלא גם חברתי וכלכלי, דרכו אפשר לקדם מוביליות חברתית ונגישות לכלל החברה הישראלית. הכביש החדש, יאפשר לאלפי אימהות ואבות לחזור הביתה בזמן קצר, במקום לבזבז זמן ודלק בפקקים. ולאפשר להם - לבלות זמן איכות עם המשפחה, וליהנות מהפארקים היפים שנבנים בעיר רמלה". 

השרה רגב, הוסיפה: "חזוני כשרת התחבורה והבטיחות בדרכים וכך גם בכל התפקידים שבהם כיהנתי - הוא לבטל את המונח 'פריפריה', ולחבר בינה לבין המרכז בכל הדרכים. בעבר עשיתי זאת בתרבות- צדק תרבותי, והיום בתחבורה- צדק תחבורתי המתבטאים בחזוני- ישראל מחוברת. הכביש שנחנך היום הוא כביש רחב ובטיחותי, עם תאורה מצוינת, ועם קיר אקוסטי שירחיק מהשכונה גם את הרעשים, וגם את עשן המכוניות. ברוח החשיבה הירוקה והבריאותית שאנחנו מקדמים ברחבי גוש דן ובכל הארץ, עובר לצד הכביש שביל אופניים בינעירוני. כביש 200 מתחבר לכביש 431, אחד מצירי הרוחב החשובים של ישראל. מהיום תל אביב, ירושלים, ראשון לציון, רחובות ומודיעין - כולן קרובות יותר לרמלה". 

השרה רגב, ציינה לשבח את שיתוף הפעולה עם ראש עיריית רמלה ומיכאל וידל והדגישה את נחישותו פועלו למען פיתוחה של רמלה.

ראש העיר מיכאל וידל, בירך את השרה על כניסתה כשרת משרד התחבורה                 ואמר: "אני מודה לשרה רגב שבחרה סמוך מאוד לכניסתה לתפקיד להגיע לרמלה ומודה לה על תמיכתה ברמלה, בשורה ארוכה של מיזמים ופרויקטים עת שכיהנה כשרת התרבות והספורט ובטוח ששיתוף הפעולה הפורה יימשך". 

ראש העיר וידל, הדגיש: "בנייתו ופתיחתו כביש 200 מהווה בשורה חשובה לתושבי רמלה והאזור כולו. בנייתו של כביש עוקף רמלה החדש הסירה למעשה את החסמים שאפשרו את בנייתה של השכונה המודרנית "נאות שמיר", בה נבנו כבר מאות יח"ד וייבנו בסה"כ למעלה מ-4,000 יח"ד חדשות.  אני מאמין, כי הכביש מהווה תוספת משמעותית לשדרוג מערך תשתיות הכבישים והתחבורה לרמלה וממנה וכי בניית הכביש היא חלק בלתי נפרד משדרוג מערך הכבישים ושדרוג צירי התנועה בעיר לרווחתם של תושבי רמלה , תושבי האזור וכל הבא בשערי העיר".

 

כביש 200 הוקם בעלות של כ-250 מיליון שקלים ופתיחתו הוקדמה בארבעה חודשים, לאחר האצה משמעותית של העבודות בתקופת הקורונה. הכביש עובר ממערב לשכונה החדשה  "נאות שמיר"  והוא מהווה כניסה ראשית נוספת לעיר רמלה, מתחבר לרחוב הזית ומשחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר. 

בסוף 2021 יפתח קטע כביש נוסף, המתחבר ליציאה המערבית מרמלה, על כביש 44, ובעתיד ימשיך הכביש  צפונה ויתחבר לשני כבישים ארציים נוספים : כביש 40, וכביש 1 באזור מחלף נתב"ג. 

השרה רגב הוסיפה, כי ידוע שעבור מי שמחפשים מקום מגורים או מקום עבודה חדש, אחד השיקולים שנלקחים בחשבון, הוא הנגישות." כדי שהיתרונות של רמלה ימשכו את המשפחות הצעירות, שמחפשות פתרון דיור באזור המרכז, מתפקידי כשרת התחבורה, להנחות את גורמי משרדי, לדאוג שהכניסה והיציאה מהעיר יהיו נוחות ובטוחות, ללא פקקים וללא עומסים. זה תפקידו של כביש 200, ולכן פתיחת הכביש היא בשורה גדולה לתושבי רמלה והסביבה", אמרה השרה רגב.

מנכ"ל נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, בירך ואמר: "כביש 200 מהווה נדבך חשוב בנגישות התחבורתית לרמלה ותשתית לפיתוח ופריחה של העיר והאזור כולו. בזכות הירתמות כלל הגורמים וחרף האתגרים וניצול ההזדמנות שנוצרה במשבר הקורונה, עבודה מסביב לשעון, הצלחנו להקדים את פתיחת הכביש בארבעה חודשים לטובת התושבים והציבור הרחב. אני מודה לראש העיר וידל וצוותו על שת"פ הדוק שאפשר את פתיחת הכביש".

כן בירך מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, עדיאל שומרון שציין: "שיתוף הפעולה של כלל הגורמים אפשרו את בנייתו של הכביש החשוב. אני שמח וגאה  על חלקנו בקידום ובתקצוב הכביש. מינהל מקרקעי ישראל מהווה מקור לפיתוח כלכלי ופיתוח הארץ. כביש 200 הוא דוגמא וסמל לשיתוף פעולה יעיל בין כלל השותפים".

 כן השתתפו בטקס מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, המשנה למנכ"ל יעקב בליטשטיין ,  יו"ר דירקטוריון נתיבי איילון מאיר חן, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ, מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים רחלי טבת ויזל, , סגני ראש עיריית רמלה אברהם אילוז, מאור אשש ואברהם דזורייב, מנכ"ל העירייה, רונן עזריה ומנהלי המנגנון העירוני.

בשנים האחרונות השקיע משרד התחבורה כמיליארד שקלים בבנייה ופיתוח שורה ארוכה של תשתיות תחבורה לרווחת תושבי רמלה. הכביש הוקם ע"י חברת נתיבי איילון, בשיתוף צוות אגף ההנדסה בעיריית רמלה, בניהולה של הגב' ז'אנה סלובייצק ועוד. בסיום הטקס ערכו שרת התחבורה, ח"כ מירי רגב וראש עיריית רמלה, מיכאל וידל וצוותיהם ישיבת עבודה לקידום תשתיות תחבורה נוספות בעיר. את הטקס ומסע האופניים הפיקו אגף תרבות אירועים וספורט  בעיריית רמלה, בניהולו של ניסים רון, מנהל מחלקת האירועים אורן רוזנברג וצוות האגף.  על
הצד האומנותי ניצח הזמר דניאל סעדו, הנחה את הטקס, אליקיים ויסנשטרן. 
 
 
 

 


חזרה
Facebook