רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

משקיעים למענכם – בוחרים בזכותכם עיריית רמלה קידמה תחרות אדריכלים לשדרוג מראה הכניסה הראשית לעיר ותושבי רמלה יהיו שותפים לבחירה

עיריית רמלה מקדמת בימים אלה תחרות אדריכלים לתכנון מחודש של הכניסה הראשית לעיר מכיוון ת"א וניר צבי . בתום שלב א' של התחרות נבחרו 3 עבודות שעלו לשלב הגמר. במסגרת התחרות הוחלט על שיתוף תושבי העיר בבחירת העבודה הזוכה. הנכם מוזמנים להיכנס לאתר העירוני ולבחור את בחירתכם. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: אני רואה חשיבות רבה בשקיפות ושיתוף הציבור בבחירת העבודה הזוכה ובקידום רעיונות חדשניים אשר ישקפו את העבר, ההווה והעתיד של העיר. אני מזמין אתכם לקחת חלק בתחרות שתניב בסופו של תהליך עיצוב אדריכלי מזמין לרמלה.

יו"ר חבר השופטים, פרופ' שרי קלאוס: שיפוט התחרות לעיצוב הכניסה לרמלה היה מרתק ומרגש כאחד. מגוון ההצעות היה גדול ונפרש על קשת רחבה של רעיונות, שפות עיצוב, מורכבוּת ופשטוּת


עיריית רמלה באמצעות אגף ההנדסה מקדמת בימים אלה תחרות אדריכלים לתכנון מחודש של הכניסה הראשית לעיר מכיוון ת"א וניר צבי. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, שעודד את קידום התחרות ציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בשדרוג מראה הכניסה הראשית לעיר "צומת הקרח", ע"י תכנון של אלמנט ייחודי המסמן את הכניסה לעיר כנקודת ציון המשקפת את הזהות המקומית וחזון "רמלה עיר עולם".

במסגרת התחרות הוגשו 23 הצעות מקצועיות ומרתקות והיא התקיימה בשיתוף התאחדות האדריכלים וצוות שופטים  שכלל את ראש העיר מיכאל וידל, פרופ' שרי קלאוס, יו"ר חבר השופטים, אינג' ז'אנה סולובוייצ'יק, מהנדסת העיר, שראל וינקלר, אדריכל העיר, איריס סליסל אדריכלית נוף, והאדריכל ישי וול.

בתום שלב א' של התחרות נבחרו שלוש עבודות שהגיעו לשלב הסופי וזכו לניקוד הגבוה ביותר.  במסגרת התחרות הוחלט, כי בשלב ב' תקיים העירייה שיתוף ציבור לטובת בחירת העבודה הזוכה, שתזכה את המתכנן בביצוע התכנון החדש של הכניסה לעיר.                                                                                                                  תושבי רמלה היקרים, עתה הגיע חלקכם לבחור את בחירתכם. הנכם מוזמנים להיכנס לאתר העירוני בכתובת: RAMLA.MUNI.IL באתר ייחשפו שלושת העבודות שעלו לשלב הגמר וכל מה שנותר לכם, הוא להצביע ולבחור את העבודה הזוכה לטעמכם.

ההצבעה תתבצע באמצעות דף הנחיתה באתר ותתאפשר רק לתושבי רמלה והיא תתקיים עד לתאריך 28.6.20

בתום שלב ב' יוכרז הזוכה המאושר.

ראש העיר מיכאל וידל: "אני רואה חשיבות רבה בשקיפות ובשיתוף הציבור בנושא ומזמין אתכם לקחת חלק בתחרות ולבחור איך תראה הכניסה לעיר. מי שמצביע משפיע. פיתוח הכניסה לעיר הינו חלק מתנופת הפיתוח וההתחדשות אותה עוברת העיר עם  צפי להכפלת האוכלוסייה תוך שני עשורים. 

הכניסה הצפונית לעיר מהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העיר ונקראת צומת הקרח, על שם מפעל לקרח ששכן במקום עד שנות ה - 70  במקום זה עברה הדרך בין יפו לירושלים וחצתה את העיר דרך רחובה הראשי, רחוב הרצל. מקום זה הינו בעל חשיבות רבה לעיצוב פניה ותדמיתה של העיר רמלה כעיר מחוז מצליחה ומשגשגת, המכילה מגוון של קהילות ותרבויות. העיריה רואה חשיבות רבה בקידום רעיונות חדשניים אשר ישקפו את העבר,  ההווה והעתיד של העיר. אני מזמין אתכם לקחת חלק בתחרות שתניב בסופו של תהליך עיצוב אדריכלי מזמין לעיר".

יו"ר חבר השופטים פרופ' שרי קלאוס: "שיפוט התחרות לעיצוב הכניסה לרמלה היה מרתק ומרגש כאחד. מגוון ההצעות היה גדול ונפרש על קשת רחבה של רעיונות, שפות עיצוב, מורכבוּת ופשטוּת. מה שאיחד את כולן היה הנגיעה וההתייחסות הייחודית של כל עבודה לעיר רמלה. צוות השיפוט התייחס בכובד ראש לכל עבודה. הדיון על העבודות, גם אם היו בו אי הסכמות, נערך ברוח טובה ובשיתוף פעולה ובחירת העולים לשלב הבא, נעשתה ברוב דעות. תודה למשתתפים, תודה לשופטים - אנשי העירייה ואנשי המקצוע החיצוניים, תודה לאכסניה שלנו - התאחדות האדריכלים והצלחה רבה לעולים לשלב הבא".

מנכ"ל העירייה רונן עזריה: "מדובר במיזם מיוחד שיש בו אלמנט מרכזי, הן של שיתוף תושבי העיר בבחירה והן בתחרות שתניב לעיר, תכנית אדריכלית שתשדרג את הכניסה הראשית לעיר. תודה לכלל השותפים ונציגי התאחדות האדריכלים".

מהנדסת העירייה, הגב' ז'אנה סלובייצ'יק,  ואדריכל העיר, שראל וינקלר, המרכזים את המיזם המבורך, ציינו: "שדרוג הכניסה לעיר,  יקדם את באי העיר ויהפוך את המרחב למזמין הן למעבר והן לשהייה. כאשר הכוונה בתחרות היתה לייצר אלמנט ייחודי המהווה  ציון דרך (landmark) המסמן את הכניסה לעיר ומשקף את ייחודה".   

יצוין, כי מרחב התכנון ממוקם בכניסה הראשית לעיר, במפגש הרחובות הרצל עם כביש  44. צומת זו הינה הכניסה ההיסטורית לעיר על הדרך המחברת את ירושלים לנמל יפו.  סימן הזיהוי שלה, כיום, הינו פסל סוסים זכר לאותן שיירות העוברות בציר מזרח מערב.

רחוב הרצל הינו חלק מהותי מהשלד ההיסטורי של העיר ומאופיין בבנייה עתיקה ומסחר מקומי הנושק לשוק רמלה הנודע. רחוב הרצל הינו חלק מרכזי בחיי התושבים ובזהות העירונית בד בבד עם היותו ציר תחבורה ראשי. בימים אלה מתבצע פרויקט
"מהיר לעיר" לחידוש הרחוב הכולל הוספת נתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית.
 
 
 
 
 

חזרה
Facebook