רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

שר החינוך, יואב גלנט בביקורו ברמלה: נקדם את מערכת החינוך האיכותית ברמלה תוך תיעדוף והשקעה

השר גלנט: אני רואה חשיבות רבה בקידומה של רמלה ובכוונתי להתמקד בה. ראש העיר, מיכאל וידל : אני מודה לשר גלנט על החלטתו לתמוך ולתעדף את מערכת החינוך ברמלה 


שר החינוך, ח"כ יואב גלנט וצוות משרדו, ערך השבוע ביקור ברמלה במסגרת הזמנתו של ראש העיר, מיכאל וידל. ראש העיר הודה לשר על פגישת העבודה סמוך לכניסתו לתפקידו החדש והעניק לשר סקירה מקיפה על העיר, מצבה הדמוגרפי, כלכלי חברתי וציין, כי רמלה הופכת אט אט למטרופולין אזורי. ראש העיר, חשף את פיתוחה המואץ של רמלה בשורה של פרויקטים בהם: מיזמי תשתיות תחבורה בסכום עתק של למעלה ממיליארד שקלים,  מהיר לעיר, מחלף קלאוזנר, כביש 200, הפרדות מפלסיות, פרויקטים תיירותיים, מעבר  שרשרת החיול של צה"ל - הבקו"מ לעיר, אזור התעשייה רג"מ, קריה רפואית ובנק הדם, מיזמי ההתחדשות העירונית ועוד.

בנושא חינוך הדגיש ראש העיר וידל, כי רואה את נושא החינוך במרכז העשייה העירונית ובראש סדר העדיפויות והציג  שורה של פרויקטים של בניית מוסדות חינוך חדשים בתי ספר וגני ילדים. מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן העניקה סקירה על מערכת החינוך העירונית בה לומדים  4603 ילדי גני ילדים, ו- 14,133 תלמידי בתי ספר. 

במסגרת הסקירה הוצגו לשר גלנט מספר דגשים חינוכיים המוטמעים במערכת החינוך העירונית בהם: הטמעת תרבות ושיח של מצוינות כדוגמת פסגות, יסודות ליסודי, ותכנית הטייסת. חיים משותפים בעיר קולטת עלייה, מתן מענה לאוכלוסיות מיוחדות.  כן  הוצגו בפני השר עיקרי התכנית האסטרטגית לזינוק בחינוך, למצוינות בחינוך.

ראש העיר וידל, הציג בפני השר שורה של נושאים לקידום בהם בעיקר, בניית מוסדות חינוך בנאות שמיר, שיפוץ והתאמת מבני חינוך והתאמות לבניית עשרות כיתות לימוד .                     השר גלנט הודה לוידל על הביקור וציין, כי בימים אלה עם כניסתו לתפקיד, הוא מקיים מפגשי עבודה ברשויות ועם כלל הגורמים העוסקים בחינוך. השר גלנט הודה לראש העיר על  פעולותיו למען פיתוחה של רמלה ואמר: "לרמלה פוטנציאל אדיר לגידול, אני מאמין כי בתוך פרק זמן קצר, היא תצליח לסגור פערים ביחס לערים אחרות במרכז . אני רואה חשיבות  רבה בקידומה של רמלה ובכוונתי להתמקד בה ולסייע ככל שאוכל להצלחה, תוף תיעדוף והשקעה במערכת החינוך האיכותית של העיר וקידום תלמידיה". השר הוסיף, כי כבר בימים הקרובים  יקדם משרד החינוך סוגיות תקציביות בעניין בתי הספר בנציון נתניהו, איבן סינא מגשימים ועוד. 

ראש העיר וידל: "ברמלה מזנקים קדימה בחינוך. לא בכדי בחרנו בסלוגן זה, המהווה מראה להישגי מערכת החינוך העירונית בעיר שזוכה לשבחים הן בתחום הפדגוגי והן בצד הערכי חברתי. נושא החינוך מצוי בראש סדר העדיפויות העירוני, השואף למצוינות ומתן הזדמנות שווה להצלחה לכל תלמיד ותלמידה. אני מודה לשר גלנט על החלטתו לתמוך ולתעדף את מערכת החינוך ברמלה ומודה לכלל צוותי החינוך בעיר ומאחל לו ולנו הצלחה רבה".

במפגש שהתקיים באשכול הפיס, השתתפו סגני ראש העיר, אברהם אילוז, אברהם דזורייב, חבר המועצה מינו אבו לאבן, מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, מנהלת אגף החינוך והנוער אלונה קליימן, מפקחי משרד החינוך ואורגני העירייה. בסיום פגישת העבודה ערך השר שיח פתוח עם מנהלי בתי הספר בעיר  בנושא חינוך.
 
 
 

 
 
חזרה
Facebook