רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

נמשכת תנופת בניית מוסדות החינוך והציבור ב"נאות שמיר" החדשה ברמלה

תנופת הבנייה והפיתוח ברמלה נמצאת בעיצומה. עיריית רמלה באמצעות אגף ההנדסה והמחלקה לפיתוח תשתיות ממשיכה בתנופת בניית מוסדות החינוך והציבור בשכונת "נאות שמיר" החדשה. ראש העיר, מיכאל וידל: הביקוש למגורים ברמלה מצוי בקו עלייה מתמיד. בניית מוסדות החינוך בשכונה החדשה מרכזית ומצויה בשלבי בנייה מתקדמים.  מנכ"ל העירייה רונן עזריה: שכונת נאות שמיר תהיה לאחת היפות בארץ.            
מהנדסת העירייה, הגב' ז'אנה סלובייצ'ק: בימים אלה נבנים שורה של מבני חינוך בהם בתי ספר, 10 כיתות של גנ"י  ועוד. כן נמצאים בשלבי תכנון בנייתם של 3 בתי כנסת, היכל ספורט, מעונות יום, גינות ציבוריות, מתקני משחק וספורט, היכל ספורט ועוד
 
תנופת הבנייה והפיתוח ברמלה נמצאת בעיצומה. עיריית רמלה באמצעות אגף ההנדסה והמחלקה לפיתוח תשתיות ממשיכה בתנופת הבנייה, הפיתוח וההתחדשות של שכונת נאות שמיר במערב העיר.
תנופת הבנייה ברמלה מחזקת את האטרקטיביות של העיר למגורים ולראיה בנייתה של שכונת נאות שמיר, נמצאת בעיצומה ובמהלך השנה שחלפה נבנו מאות יחידות דיור חדשות זאת במסגרת תכנית לה/6/170, שהגישה עיריית רמלה להקמתם של כ- 4,000 דירות בנאות שמיר. בימים אלה עוסקת העירייה בבנייתם של מוסדות חינוך רבים בשכונת "נאות שמיר" שאכלוסה החל עם מאות משפחות שכבר נכנסו לדירותיהם החדשות.                                 
ראש העיר, מיכאל וידל, המלווה את תהליך הבינוי ציין, כי בניית השכונה החדשה שתהיה לאחת השכונות המודרניות בישראל, היא חלק מפיתוחה הטבעי של העיר שהפכה לעיר מבוקשת ואטרקטיבית למגורים. 
וידל: "אין זה סוד שהביקוש למגורים ברמלה מצוי בקו עלייה מתמיד. זוגות צעירים רבים בוחרים ברמלה כביתם ורבים מהם בחרו בשכונת "נאות שמיר" המודרנית. בניית מוסדות החינוך בשכונה החדשה, בעשרות מיליוני שקלים, חשובה ומצויה בשלבי בנייה. הבחירה ברמלה איננה אך ורק בשל מחירי הדירות, אלא בשל סל שירותים מגוון ואיכותי המאפשר איכות חיים טובה. בניית כביש 200 וחיבורה של השכונה החדשה לכביש 431 ובשלב מאוחר יותר לכביש 44, הקרבה לצירי התנועה הראשיים לכבישים 1, 6, 40, מהווה יתרון מובהק וחיבור השכונה למקורות תעסוקה במטרופולין תל אביב."
כאמור בימים אלה נמצאים בתהליך בנייה מתקדם שורה של מוסדות חינוך, המהווים חלק בלתי נפרד מהשכונה החדשה. מנכ"ל העירייה, רונן עזריה, ציין כי העירייה נערכה לבניית מוסדות חינוך בתי ספר, גני ילדים, בתי כנסת, מרכז ספורט, מעונות יום ועוד, זאת כחלק מבניית שכונה מודרנית. עזריה: "אנו פועלים סביב השעון כדי להכין מוקדם ככל שניתן את מוסדות החינוך בשכונה שתהיה לאחת היפות בארץ".  מהנדסת העיר רמלה, הגב'  ז'אנה סלובייצ'ק, ציינה: "בימים אלה נבנים שורה של מבני חינוך בהם: תיכון חדש עם 48 כיתות שיהיה לבית הספר התיכון הגדול בעיר, כאשר בשלב א' נבנים כיום 12 כיתות, 10 כיתות של גני ילדים שייבנו בשני מקבצים של 5 גנ"י, כמו גם  בשלבי תכנון בנייתם של 3 בתי כנסת, היכל ספורט, מעונות יום ועוד. אנו פועלים סביב השעון וכולי תקווה שעל אף החסמים, העיכובים הרבים ומשבר הקורונה - שגני הילדים יהיו מוכנים לתחילת שנת הלימודים הבאה".
מנהלת אגף החינוך והנוער הגב'  אלונה קליימן, ציינה, כי אגף החינוך והנוער ואגף ההנדסה פועלים בשיתוף פעולה על מנת לבנות מוסדות חינוך מודרניים המותאמים למאה ה-21  . קליימן: "בתי הספר ייהנו ממעבדות חדשניות וממרחבי למידה מזמינים ופדגוגיים. אחד ממתחמי גני הילדים יישא שמות סיפורי ילדים קלסיים ויקרא מתחם סיפורי ילדים".
אדריכל העיר, שראל וינקלר, הוסיף כי  לצד בניית מוסדות החינוך, ייצא בימים הקרובים  מכרז לפיתוח ובניית פארקים וגינות ציבוריות, מדרכות, מסלולי אופניים, מתקני משחק והצללות. וינקלר: "נאות שמיר תהיה שכונה מודרנית ומתוכננת. לצד תכנון הגינות הציבוריות, מתקני המשחק לילדים, מתקני הספורט, יכלול התכנון האדריכלי גם את נושא הגינון, מדשאות וריאות ירוקות, גני משחקים, ריהוט רחוב, תאורה ועוד  בעלות של למעלה מ-60 מיליון שקלים".
שכונת "רמלה מערב" היא חלק מתכנית כוללת לבנייתה של שכונה חדשה ומודרנית מהטובות שיוקמו בישראל. התוכנית כוללת תמהיל דירות מגוון: כ- 20% יחידות דיור קטנות לזוגות צעירים שהן כ- 760 דירות, כ- 200  יחידות לדיור מוגן, דירות 4-5 חדרים, דירות גן, דירות גג ועוד.
מדובר במתחם בעל אופי אורבאני מודרני ומוקפד, המשלים וממשיך את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות, עד לגבולה המערבי של העיר. המתחם כולל שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה לאורך השדרה הראשית, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, ריאות ירוקות, תחבורה ציבורית, מבני ציבור, מוסדות חינוך וקהילה שישרתו הן את השכונה החדשה והן את תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.                                                         
הקמת השכונה החדשה תביא להתחדשות של כלל השכונות הוותיקות הגובלות בה ממזרח. יצוין, כי לשכונה יתרונות בשל מיקומה המעולה. השכונה גובלת לכל אורכה מצד מערב בכביש 200 שנפתח לתנועה ומהווה ציר תחבורתי חדש שנבנה ע"י משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון, רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם עיריית רמלה.
 
חזרה
Facebook