רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה – מזנקים קדימה בחינוך: חזרה מוצלחת ברמלה לספסל הלימודים

בתום כחודשיים בהם שהו תלמידי רמלה וצוותי ההוראה בבתיהם, בשל משבר הקורונה, חזרה מערכת החינוך ברמלה לפעילות. ראש העיר, מיכאל וידל: אני גאה בתלמידי העיר ומודה לכלל המנהלים, צוותי ההוראה, הפיקוח, ועד ההורים וצוות אגף החינוך והנוער ולכל השותפים על היערכות מיטבית ומקצועיות ראויה לשבח לחזרה מוצלחת לשגרה. מנכ"ל העירייה, רונן עזריה: יישום ההנחיות איפשר חזרה מהירה ובטוחה של כלל התלמידים ומערכת החינוך.  מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליימן: ההיענות לחזרה לספסל הלימודים היתה גבוהה ביותר ועמדה על למעלה מ-90 אחוז. עובדה זו מצביעה על האמון הרב שרוחשים התלמידים והוריהם במערכת החינוך העירונית

בתום כחודשיים בהם שהו תלמידי רמלה וצוותי ההוראה בבתיהם, בשל משבר הקורונה, נשמעו השבוע במסדרונות בתי הספר וגני הילדים קולות של שמחה. מערכת החינוך ברמלה חזרה לפעילות. תלמידי העיר שבו לספסל הלימודים. 

ראש העיר מיכאל וידל:  "היה מרגש השבוע לפגוש את התלמידים וצוותי ההוראה שמחים במסדרונות בתי הספר. מערכת החינוך העירונית נערכה לחזרה מדורגת של כלל התלמידים בהתאם למתווה שנקבע על ידי הממשלה. אני גאה ומודה לכלל המורים וצוותי ההוראה על פעילותם בלמידה מרחוק בימי המשבר, על המסירות וההשקעה למרות הקשיים. תודה מיוחדת למנהלת אגף החינוך והנוער בעיריית רמלה, אלונה קליימן, צוות האגף ומנהלי כלל מוסדות החינוך העירוניים ואורגני העירייה השונים, על היערכות מיטבית, על חשיבה על הפרטים הקטנים, על מקצועיות ראויה לשבח ועל שעות השקעה רבות שנועדו לחזרה מוצלחת לשגרה".

ראש העיר הדגיש, כי מערכת החינוך העירונית חוזרת בהדרגה לשגרת הלימודים, תוך מתן מענה הולם לתלמידים, בהיבטים הרגשיים והפדגוגים והכל באהבה, מסירות  והקשבה. וידל:  "תלמידי העיר הם הדבר החשוב לי ביותר. לא בכדי הצבתי את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות שלי. אני מודה ליו"ר וועד ההורים העירוני, הגב' נעמי בלס וחברי הוועד, על שותפות כנה וראיית טובת התלמידים בכל דבר ועניין , ומאחל לתלמידי בתי הספר והגנים, לצוותי החינוך וההורים הצלחה רבה.  יחד ננצח את הקורונה. יחד נעבור את זה בשלום". יש לציין, כי במסגרת החזרה ללימודים קיימה העירייה שורה ארוכה של פעולות תחזוקה, ניקיון וחיטוי בכל מוסדות החינוך והכנתם לחזרה ללימודים. 

מנכ"ל העירייה ,רונן עזריה, ציין כי העירייה שמה דגש על יישום והקפדה של כלל ההנחיות ומתווה החזרה כפי שנקבעו ע"י משרדי הבריאות והחינוך. עזריה:  "כלל המערכת, המנהלים, המורים  והתלמידים מחויבים למילוי ההנחיות מצילות החיים. יישום ההנחיות יאפשר חזרה מהירה ובטוחה של כלל התלמידים ומערכת החינוך.      אנו קשובים לצרכים שעולים מהשטח ופועלים להשלמתם. אני מודה לכל השותפים על ההיענות והמחויבות לחזרה ומאחל לתלמידנו הנאה והגשמה".

מנהלת אגף החינוך והנוער, הגב' אלונה קליימן, לא הסתירה את התרגשותה ואמרה: "ההתרגשות הייתה ממש זהה לפתיחה של שנת לימודים חדשה. ההכנות היו מיטביות ואינטנסיביות, הוטמעו ההנחיות לשמירת מרחק והיגיינה, הוצב שילוט מדריך, מנהלי בתי הספר, מנהלות הגנים וכלל הצוותים  החינוכיים  נערכו לקליטה בטוחה הן של התלמידים והן של הצוותים. קליימן הוסיפה, כי צוותי החינוך מצויים בקשר מתמיד עם כלל התלמידים כולל התלמידים אשר עדיין שוהים בבתיהם.

ההיענות לחזרה לספסל הלימודים היתה גבוהה ביותר. מידי יום תלמידים נוספים שבו למסגרות החינוך.  החזרה נתונה להחלטת ההורים ולשיקול דעתם. "אנו מבינים את החששות ומקבלים זאת בהבנה ומאמינים שאט אט המערכת תתייצב ושמחת כלל התלמידים תשמע במלוא עוצמתה במסדרונות בתי הספר ובחצרות גני הילדים".       יש לציין ,כי תלמידי החינוך המיוחד,  ילדי גני הילדים ותלמידי יא - יב חזרו כבר בשבוע שעבר למוסדות החינוך וכי השבוע חזרו יתר שכבות הגיל .
קליימן הדגישה, כי החזרה לשגרה כוללת חזרה לשגרת למידה בדגש על מתן מענה רגשי ,מחבק ומכיל. קליימן: "נכון ליום רביעי ההתייצבות במסגרות החינוך עמדה על למעלה מ-90  אחוז. עובדה זו מצביעה על האמון הרב שרוחשים התלמידים והוריהם במערכת החינוך העירונית ובצוותים החינוכיים". 

בשבוע החולף שבו לפעילות הצהרונים בגני הילדים. כמו כן תלמידי השכבות הצעירות למדו יום לימודים ארוך. החל מהשבוע הבא תשוב המערכת לפעילות מלאה כולל יום חינוך ארוך .

אנו מזמינים אתכם לשוחח עם ראש העיר , מיכאל וידל ועם מנהלת אגף החינוך והנוער, אלונה קליימן  וצוותה בנושא חינוך והחזרה ללימודים, ברדיו קול רמלה 106  FM   מרכז התקשורת העירוני, ביום ראשון ה-24/5/20 בשעה 18:00 . ניתן להתקשר, או להשאיר הודעה בווצאפ במספר הטלפון 08-9213999 החל מהשעה 10:00 . 
Facebook