רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה מחבקת את בעלי העסקים עיריית רמלה העניקה הנחות לבעלי עסקים בעיר בגובה של כ - 28 מיליון שקלים

העירייה אימצה את תקנות משרד הפנים בשל משבר נגיף הקורונה והעניקה הנחות בסך של כ-28 מיליון שקלים לאלפי בעלי עסקים בעיר. ראש העיר, מיכאל וידל: "אני מאמין שההנחות יעזרו כלכלית ויתרמו לבעלי העסקים הזכאים לעבור בשלום את המשבר"


עיריית רמלה אימצה את תקנות משרד הפנים למתן הנחת מארנונה לנכסים עסקיים למשך 3 חודשים, והעניקה הנחות לאלפי בעלי עסק. ראש העיר, מיכאל וידל: "במסגרת ההנחה מארנונה לנכסים עסקיים בתקופת הקורונה, העניקה העירייה הנחות בגובה של כ-28 מיליון שקלים לבעלי עסקים בעיר. אני מאמין שהנחות אלו יתרמו ויעזרו כלכלית לבעלי העסקים הזכאים לעבור בשלום את המשבר".

ראש העיר וידל ציין, כי בשל משבר הקורונה ועל מנת לסייע לעסקים בהתמודדות עם קשיי המשבר, עיריית רמלה העניקה שלושה חודשי פטור מלאים מתשלום הארנונה לחודשים מרץ, אפריל ומאי 2020   לעסקים הזכאים על-פי האמור בתקנות ההסדרים במשק המדינה, תיקון מס' 2, התש"פ2020.

 כאמור בתקנות, ההנחות ניתנו לעסקים שסיווגם משרדים, שירותים ומסחר, תעשייה, בתי מלון, בתי מלאכה וחניונים.  


מנהלת מחלקת ההכנסות בעיריית רמלה, הגב' נירית טננבאום, ציינה כי ההנחות עודכנו זה מכבר בספרי העירייה ואין צורך לפנות למחלקת הכנסות על מנת לקבלן.
עוד ציינה, כי בימים הקרובים נציגי מחלקת הכנסות יצרו קשר עם משלמי הארנונה השנתית מראש בעבור כל שנת 2020, על מנת לבצע החזר תשלומים עודפים לחשבונות הבנק;
למשלמים בהוראת קבע מחשבון הבנק, או כרטיס אשראי – יתרת הזכות תועבר אוטומטית לחודש יוני  2020 וההוראה לחיוב תוקפא עד למימוש כל יתרת הזכות שנוצרה בחשבון.
עסקים שלא הסדירו התשלום, או חלקו לשנת 2020 ועסקים שיש להם יתרת חוב קודמת – יקוזז סכום הפטור לשלושה חודשים. (פרטים ומענה לשאלות בנושא במחלקת ההכנסות . טלפון: 089771755).

טננבאום: "אנו קוראים לכל בעלי העסקים להקפיד להסדיר את תשלומי הארנונה הנותרים לשנת 2020 לא יאוחר מיום 31/12/20, כיוון שהתקנה מחייבת את הרשות המקומית בביטול פטור הקורונה בסוף שנת 2020 לכל מי שתיוותר לו יתרת חובה לשנה זו. לצערנו, לאחר ביטול הפטור, לא ניתן יהיה להשיבו. אנא סייעו לעצמכם כלכלית ושלמו התשלומים במועד".


מנכ"ל העירייה, רונן עזריה ציין כי  בנוסף להנחות שניתנו ובמסגרת פעולות העירייה לעידוד רכישה מבעלי עסקים ברמלה, הקימה העירייה בשיתוף עמותת "תפוח" את המיזם "אינדקס העסקים של רמלה – רמלאים קונים ברמלה, במסגרתו רוכזו עבור בעלי העסקים תחת קורת גג אחת, הנתונים על העסקים של רמלה, העוסקים בתחומים השונים בהם: משפחה, נדל"ן, מזון, בע"ח, קוסמטיקה, רכב ועוד. האתר יעזור לבעלי העסקים בהנגשה של העסק לציבור התושבים והלקוחות הפוטנציאלים – בחינם וללא עלות!
Facebook