רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

רמלה מצדיעה לווטרנים והלוחמים בנאצים במלחמת העולם השנייה

ראש העיר מיכאל וידל: רמלה מצדיעה לכם ומודה ללוחמים הווטרנים. הנכם מקור גאווה והשראה באומץ ליבכם במלחמה שניהלתם נגד גרמניה הנאצית. בסיום הטקס ביקר רה"ע את הווטרנים בבתיהם והעניק להם פרח ותעודת הוקרה

 

טקס יום הניצחון הבינלאומי על הנאצים במלחמת העולם השנייה התקיים ביום ראשון השבוע  ( 10.5.17 ) באנדרטה גן בריל סמוך לבי"ס "אופק" בנאות מנחם בגין ברמלה. הטקס נערך בשל משבר הקורונה ללא הלוחמים הווטרנים ובני משפחתם והתקיים במעמד ראש העיר, מיכאל וידל, סגניו אברהם אילוז ואברהם דזורייב.

ראש העיר, מיכאל וידל, נשא דברים והדגיש בדבריו : "היום יש לי הזכות והכבוד כראש עיריית רמלה להודות ללוחמים הווטרנים האמיצים על פועלכם. אני מאמץ אל ליבי, אתכם הווטרנים, ותיקי הלוחמים, אני חושב שהנכם מקור גאווה והשראה לכולנו. אתם, הווטרנים, שנתתם לכולנו דוגמא של אומץ לב במלחמה שניהלתם נגד גרמניה הנאצית. הניצחון נגד גרמניה הנאצית היה הרבה יותר מסתם ניצחון צבאי. היה זה ניצחונה של רוח האדם ואהבת האדם, ניצחון החרות – על הדיכוי והרודנות, על השנאה והגזענות בצורתה החייתית והמסוכנת ביותר."

וידל הוסיף, כי לא כולם יודעים, אך מיליון וחצי חיילות וחיילים יהודים לחמו נגד הצבאות הנאציים ובני בריתם. לחימתם המשותפת, בכל הצבאות, סימלה יותר מכל את שותפות הגורל של הלוחמים היהודים עם בני עמם, למרות פיזורם בארבע כנפות תבל.

אמירת הקדיש נאמרה מפי סגן ראש העיר, אברהם אילוז, קריאת יזכור, סגן רה"ע אברהם דז'ורייב, מנחה הרב אליקים ויסנשטרן. האירוע הופק ע"י האגף לתרבות אירועים וספורט בניהולו של ניסים רון, מנהל מחלקת אירועים אורן רוזנברג, ניהול מוסיקלי אבי ברנס ומנהל מחלקת העלייה והקליטה אמיר וידר וצוותו. את ההמנון הלאומי התקווה שרה בכישרון רב בלה פולטוב.

בסיום הטקס ראש העיר וידל, ערך ביקור בהתאם להנחיות משרד הבריאות, בבתי הווטרנים והעניק להם פרח ותעודת הוקרה מיוחדת. כמו כן נערכה לכבודם מסיבת מרפסות מרגשת. 
 
Facebook