רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

הוועדה המקומית רמלה, המליצה על הפקדת תכנית התחדשות במתחם יוספטל

תכנית ההתחדשות של מתחם יוספטל התקדמה צעד משמעותי לקראת אישורה: 3600 דירות, אלפי מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה. ראש העיר מיכאל וידל: מדובר בהחלטה משמעותית וחשובה לקראת אישורה במחוזית. תכנית יוספטל משקפת את המדיניות שאני מוביל לחידוש האזור הוותיק של העיר רמלה, תוך שמירה על האינטרסים של העיר והתושבים
 
ועדת המשנה של הוועדה המקומית רמלה, החליטה השבוע על מתן המלצה להפקדת תכנית התחדשות עירונית של מתחם יוספטל לוועדה המחוזית. המדובר בהחלטה חשובה בעלת משמעות רבה למימוש התכנית להתחדשות עירונית במתחם.
מתחם יוספטל הינו אחד המתחמים הגדולים ביותר להתחדשות עירונית בעיר רמלה.
התכנית עוסקת בחידוש של 828 יח"ד מתוכם 684 יח"ד לפינוי ו144 יח"ד לעיבוי אשר במקומן יבנו כ 3600 יח"ד חדשות, דיור מוגן ושטחי מסחר ותעסוקה.
ראש העיר מר מיכאל וידל: "תכנית יוספטל משקפת את המדיניות שאני מוביל לחידוש האזור הוותיק של העיר רמלה, תוך שמירה על האינטרסים של העיר והתושבים. התכנית תשדרג את השכונות ואת חיי התושבים, ותחזק את מעמדה של רמלה כאחת הערים האטרקטיביות בישראל. אישור הוועדה המקומית הוא צעד חשוב ומרכזי לקראת אישורה בוועדה המחוזית".
התכנית מקודמת במסלול יזמים ע"י קבוצת צמרות וחברת שיכון ובינוי עם משרד אדריכלים משה צור. התכנית מקודמת כבר מספר שנים וקיבלה המלצה בעבר מהוועדה המקומית.
בחצי שנה האחרונה נעשתה התקדמות משמעותית בתכנית על פי הנחיות ראש העיר מר מיכאל וידל ובהובלת מהנדסת העיר זאנה סולבייצ'יק, אדריכל העיר, אדר' שראל וינקלר והמנהלת להתחדשות עירונית בראשות עו"ד גיל פכט.
בתכנית הוטמעו עקרונות תכנוניים עירוניים, כגון תכנון של מגוון סוגי בינוי בגובה מקסימלי  של 25 קומות, שמירה על צפיפות של עד 50 יחידות דיור לדונם, חלוקת הפרויקט למתחמי משנה, יצירת קישוריות, עירוב שימושים ודגש על שטח ציבורי אפקטיבי בתוך המתחם והלכתיות.   
יצוין, כי במסגרת תהליך ההתחדשות במתחם נעשתה פעילות חברתית שנועדה להביא את קולות התושבים לתכנון המוצע. כחלק מהפעילות החברתית נבחרו נציגויות לבניינים ונציגות על, נערך קורס הכשרה לחברי הנציגויות, ונערך מכרז של התושבים לבחירות עו"ד שייצג את בעלי הדירות.
באירוע שערך היזם במעמד ראש העיר, מר מיכאל וידל בתאריך 20.02.20 הוצגה התכנית לתושבים והתקבלו הערותיהם. עו"ד גיל פכט, ראש המנהלת להתחדשות עירונית מסר: "המנהלת להתחדשות עירונית בשיתוף עם חברת מודוס מטעם היזם פעלו עם התושבים כדי לקדם את התהליך כך שהתכנון יתאם לצרכיהם וייצר רקמה עירונית חדשה המתאימה לעיר רמלה. כמו כן, נשמרו זכויותיהם של התושבים בתהליך ע"פ עקרונות המדיניות של העיריה כגון קרן תחזוקה".
אדריכל העיר, שראל וינקלר: "התכנית הינה גדולה ומשמעותית במיוחד לאור מיקומה לאורך רחובות ראשיים ובסמוך לתחנת מטרו עתידית. התכנון הבשיל לאחר תהליך ארוך בשיתוף עם משרד משה צור אדריכלים ולשכת התכנון המחוזית במטרה לייצר רובע עירוני ומגוון. התכנית מציעה גריד עירוני חדש המשלים את השלד העירוני הקיים ומשלב בתוכו שדרות ירוקות השוזרות את השטחים הפתוחים. הגריד יוצר בלוקים עירוניים חדשים המשלבים מגדלים ובנייה מרקמית היוצרת דופן לרחוב וכוללת חזיתות מסחריות ברחובות הראשיים".
 
חזרה
Facebook