רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2021

נחנכה כיכר הרב נחמן מברסלב זצ"ל ברמלה

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: רבי נחמן מברסלב, הוא אחד ההוגים המעניינים, החשובים ומעוררי השראה של תנועת החסידות והיהדות בכלל.  אני גאה על החלטתי ועל החלטת חבריי למועצת העיר להנציח כאן ברמלה כיכר על שמו

בטקס מרגש ושמח ערכה העירייה בשבוע שעבר טקס קריאת כיכר על שמו של הרב נחמן מברסלב זצ"ל. הטקס נערך בכיכר העירונית ברחובות יוספטל, בר לב- משה דיין  במעמד ראש העיר מיכאל וידל, סגניו  אברהם אילוז, מאור אשש ואברהם דזורייב, רבנים, חברי מועצה, חסדי חב"ד  ובני קהילת ברסלב ברמלה.

ראש העיר, מיכאל וידל, ציין כי רבי נחמן מברסלב, הוא אחד ההוגים המעניינים, החשובים ומעוררי השראה של תנועת החסידות והיהדות בכלל. וידל: "האופטימיות והאמונה באדם היא אחד מקווי היסוד של תורתו של רבי נחמן המנוסחת בסגנונו הייחודי".                    
ראש העיר ציין מספר מציטוטיו המלומדים והמוכרים של הרב נחמן מברסלב, שהפכו לשם דבר אשר מייצגים בצורה בהירה ומדויקת את רוח תורתו העשירה של רבי נחמן, בהם: "ודע, שהאדם צריך לעבור על גשר צד מאוד מאוד, והכלל והעיקר – שלא יתפחד כלל" (ליקוטי מוהר"ן תנינא), ו"השכל הוא אור גדול." ראש העיר הוסיף, כי אחד הציטוטים המשקפים את שמחת החיים שנטועה ומזוהה כל כך עם קהילת חב"ד הוא:  "מי שהוא שמח תמיד, על ידי זה הוא מצליח" (ספר המידות).                           
ראש הדגיש: "אני גאה על החלטתי ועל החלטת חבריי למועצת העיר להנציח כאן ברמלה כיכר על שמו של, רבי נחמן מברסלב זצ"ל. בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה לכם על הכבוד שנפל בחלקנו".                                                                                                    
כן ברך הרב הרוחני של הקהילה הרב ימין אוחיון שציין , כי זהו רגע חשוב ומשמח עבור קהילת הרב. על הצד האומנותי ניצח הרב מרדכי אדרי,  שהיה בעבר סגן ראש העיר ברמלה, הקים את בית המדרש לפני כ-25 שנה ופנה לרה"ע בנושא ההנצחה. את הטקס הפיקו אגף ספורט ואירועים בניהולו של ניסים רון. הנחה הרב אליקים ויסנשטרן.
 
חזרה
Facebook