רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - תיירות

ברמלה משדרגים את מערך התיירות משרד התיירות אישר שיקומו של האתר ההיסטורי "חאמם רדואן" ברמלה

בהתאם לבקשת עיריית רמלה אישור משרד התיירות יאפשר הכנת התכנית לשיקום האתר ההיסטורי. ראש העיר מיכאל וידל: אני מברך על ההחלטה ומאמין שניתן לפתח אתר זה כאתר תיירותי חדש ומוביל בעיר  

משרד התיירות אישר השבוע את בקשת עיריית רמלה לשדרוג האתר ההיסטורי "חאמם רדואן". אישור  משרד התיירות יאפשר הכנת תכנית לשיקום החאמם והפיכתו לחלל תיירותי בעלות של כמיליון שקלים.

כזכור במסגרת פעילות העירייה לשדרוג אתריה ההיסטוריים של רמלה, הנחה ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, את המנגנון העירוני לפעול לחידוש ושדרוג אתר "חאמם רדואן", זאת בשיתוף פעולה עם המועצה לשימור עתיקות ומשרד התיירות.

יצוין, כי במסגרת הבקשה למשרד התיירות נערכו ובוצעו באתר ההיסטורי מדידות ותיק תיעוד מקצועי יבוצע ע"י המועצה לשימור אתרים.

ראש העיר, מיכאל וידל, בירך על אישור ומימון משרד התיירות והוסיף, כי עם קבלת האישור ניתן יהיה להתחיל בהכנת התכנית לשיקום האתר.

וידל: "לרמלה היסטוריה עתיקה ומפוארת המלמדים על מעמדה החשוב בימי קדם. אתריה המרכזיים וההיסטוריים מהווים אבן שואבת לאלפי מטיילים, חוקרים והיסטוריונים לאורך הדורות. אני רואה חשיבות רבה במימוש הפוטנציאל וקידום מערך התיירות העירוני. כפי שהצהרתי בכוונתי להוביל בשיתוף פעולה עם משרד התיירות והמועצה לשימור אתרים, תכנית שתשדרג את אתריה ההיסטוריים של העיר. אני מברך על האור הירוק שניתן לשיקום  "חאמם רדואן" ומאמין שניתן לפתח אתר זה כאתר תיירותי חדש ומוביל".

מנהל מוזיאון רמלה והתיירות רון פלד ציין,  כי "חאמאם רדואן" הנו בית מרחץ מהתקופה העות'מאנית, הממוקם במרכז העיר העתיקה של רמלה (רחוב דטרויט). החמאם נודע גם בשם חמאם אל-וזיר. החמאם המפואר שימש כבית מרחץ ציבורי. כיום חדר המבוא ובו אגן רחצה נראים לעין, אולם רוב חדרי החמאם מתחת למגרשי החניה של אולמי קליפסו.

האתר מגודר, אך ניתן להביט אל המבנה מבעד לפתחיו ולראות את האמבט המרכזי. אין חפירות במקום, מחשש לפגיעה ביסודות המבנה הסמוך. החמאם פעל עד שנת 1948.

בחמאם נהגו לרחוץ ולהיטהר, התרחצו והיטהרו והמקום שימש גם כמקום למפגשי חברה.


חזרה
Facebook