רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - חינוך

עלייה מרשימה באחוז התלמידים מרמלה שניגשו ל-5 יח' לימוד במתמטיקה

ראש העיר מיכאל וידל: "עם היכנסי לתפקיד הצבתי את החינוך בראש סדר העדיפויות של עשייתי. כמי שמאמין בתלמידי העיר וביכולותיהם, כמי שמאמין במנהלי בתי הספר שלנו ובצוותי החינוך, החלטתי לשים את המצוינות על המפה. אני גאה בהישג המדהים ובעלייה התלולה של מספר התלמידים הניגשים ל-5 יח"ל במתמטיקה. מ-4.5 אחוז בתשע"ח עלינו בתשע"ט ל-7.5 אחוז והצפי בתש"ף הוא ל- 11.7 אחוז"

נמשכת מגמת העלייה בשיעור תלמידי י"ב מרמלה, הניגשים ל-5 יח"ל במתמטיקה. המדובר בהישג חשוב של מערכת החינוך ברמלה שרשמה עלייה משמעותית במספר הניגשים ל-5 יח"ל בעיר. בשנתיים האחרונות החלה לפעול ברמלה תכנית אסטרטגית למצוינות בחינוך . על מנת לקדם את שיח המצוינות העירוני בשדה החינוכי נפתחו מרכזי למידה בכל חטיבות הביניים, שולבו תכניות ללימודי מתמטיקה בבתי הספר היסודיים, התקיימו שיתופי פעולה עם חברות שונות המקדמות מתמטיקה ופרסונליזציה בחינוך (אתר Gool, יואל גבע, חברת Meta ועוד) והוכשרו רכזי מצוינות בית ספריים- כצוות עירוני לקידום מצוינות. בניגוד לנתונים ישנים ולא עדכניים שפורסמו בתקשורת, הרי שפעולות אלה ונוספות הניבו תוצרים והצלחה, כך שרמלה רשמה עלייה יפה מ- 4.5 אחוז בתשע"ח ל-7.5 אחוז בתשע"ט, כאשר הצפי לתש"ף עומד על 11.7 אחוז!.

ראש העיר, מיכאל וידל, הביע סיפוק רב מהצלחת התכנית ואמר: "עם היכנסי לתפקיד הצבתי את החינוך בראש סדר העדיפויות של עשייתי. בחינה של הנתונים שיקפה מגמה נמוכה מאוד של אחוז תלמידים ברמה העירונית הניגשים ל-5 יח"ל במתמטיקה. בנוסף לכך המצוינות בחינוך לא הייתה לדעתי מספיק במוקד כפי שאני מאמין ורוצה. כמי שמאמין בתלמידי העיר וביכולותיהם, כמי שמאמין במנהלי בתי הספר שלנו ובצוותי החינוך, החלטתי לשים את המצוינות על המפה. מיניתי רכזת מצוינות עירונית, השקעתי תקציבים רבים במתן מענה לכלל התלמידים למיצוי יכולותיהם ולצד זאת השקעתי בסיוע למצוינים. התוצאות לא אחרו להגיע. אני גאה בהישג המדהים ובעלייה התלולה של מספר התלמידים הניגשים ל-5 יח"ל במתמטיקה. מ-4.5 אחוז בתשע"ח עלינו בתשע"ט ל-7.5 אחוז והצפי בתש"ף הוא ל- 11.7 אחוז והמגמה הולכת ומשתפרת. אני מודה לאגף החינוך והנוער, לקרן טראמפ, למשרד החינוך , למפקחים, למנהלי בתי הספר: לילנטל, עמל ע"ש יגאל אלון, ביסטריצקי, איתן, האורתודוכסי, טרה סנטה ואלהודא ( והמקיף הערבי תשף"א) שעושים עבודה מעולה, לצוותים החינוכיים על ההשקעה הרבה, ולתלמידים היקרים, אני מאחל שיוסיפו להתמיד, להשקיע ולקצור את פירות עשייתם."

מנהלת אגף החינוך והנוער, הגב' אלונה קליימן: "מאז כניסתו של ראש העיר לתפקידו הוא הציב את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות במיוחד את המצוינות! התכנית האסטרטגית למצוינות בחינוך מחלחלת לכל מוסדות החינוך על כל הרצף. בתי הספר מלווים בהדרכה ומקבלים תמיכה בהובלת מצוינות, המורים עוברים הכשרות בפרספקטיבה עירונית, נבנתה מצוינות בחינוך ברמלה".

לצד תכניות תומכות ומרכזי הלמידה, הפעילה העירייה תכניות לתלמידים מצוינים ובהן מדעניות העתיד- לימודי סייבר. כיתת מצוינות עירונית לכיתות ט' הכיתה האקדמית- קורס אקדמי בפיזיקה לתלמידי כיתות י', בשיתוף אוניברסיטת תל אביב ולימודים לתואר ראשון במתמטיקה שימושית במכון הטכנולוגי בחולון, ה- HIT. יש להדגיש, כי לתכנית האסטרטגית למצוינות ברמלה הישגים מרשימים בהם: המצוינות תפסה מקום מרכזי בשיח הציבורי ובשיח החינוכי, בבתי הספר נבנו תכניות אסטרטגיות לקידום המצוינות, ניתנו מענים מובחנים לתמיכה בתלמידים - שעות תמיכה, מרכזי למידה, העשרה מתמטית לתלמידים ביסודי ובכל חטיבות הביניים היה גידול משמעותי בתלמידים הלומדים מתמטיקה בהקבצה ועוד.


 

חזרה
Facebook