רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - תשתיות ופיתוח

משתפים את הציבור בביצוע פרויקט "מהיר לעיר" ברמלה

עיריית רמלה בשיתוף משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, קיימה שיתוף ציבור עם בעלי עסקים מרחוב הרצל, במסגרת ביצוע פרויקט "מהיר לעיר". הפרויקט מייצר סטנדרט חדש בתחבורה הציבורית בעיר. ראש העיר מיכאל וידל: מדובר בפרויקט ענק בעלות של כ-109 מיליון שקלים, שיביא לשדרוג ושיפור השירות של התחבורה הציבורית בעיר

עיריית רמלה קיימה בשבוע שעבר שיתוף ציבור ומפגש  עם בעלי עסקים על ציר רחוב הרצל, במסגרת ביצוע פרויקט "מהיר לעיר". שיתוף הציבור התקיים במרכז "עמידר לקהילה" בשיתוף נציגי משרד התחבורה, נתיבי איילון הבונים ומבצעים את הפרויקט ברמלה. במפגש השתתפו, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, בעלי עסקים, אורגני העירייה ונציגי נתיבי איילון.

ראש העיר מיכאל וידל, ברך על התקדמות הפרויקט וציין בפני בעלי העסקים, כי הפרויקט נועד להציב סטנדרט חדש לתחבורה ציבורית והוא יצור רשת מטרופולינית רציפה, יעילה ונוחה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית בעיר.

וידל: "מדובר בפרויקט ענק בעלות של כ-109 מיליון שקלים, שיביא לשדרוג ושיפור השירות של התחבורה הציבורית בעיר. חיזוק המרחב העירוני להולכי הרגל ורוכבי האופניים. תכנית זו תניב צמצום משמעותי לזיהום אוויר ורעש, תשפר את הנגישות למוקדי המשיכה לעיר ותאפשר נגישות טובה יותר לאוכלוסיית העיר לתחבורה ציבורית יעילה ומונגשת".

ראש העיר הדגיש, כי  המערכת העירונית תעמוד לרשות בעלי העסקים באופן תדיר ודלתו תהיה פתוחה לסוחרים ובעלי העסקים. רה"ע הוסיף כי בשלבי העבודה תהיה גישה לחנויות והכניסה אליהם לא תיחסם. עוד צוין, כי יתרונות ומאפייני הפרויקט כוללים שיפור המרחב העירוני המהווה מנוף לפיתוח כלכלי, יניבו צמיחה כלכלית לבעלי העסקים בצירי התחבורה הציבורית שכן תנועת הולכי הרגל המהווים את מרבית כוח הקנייה, תתוגבר. המיזם יצמצם את החשיפה לזיהומי אוויר ורעש  ויגביר את הנגישות למוקדי העסקים והמסחר.

 יש לציין, כי רמלה היא אחת מ- 17 רשויות שבחרו להצטרף לפרויקט לאומי זה, הכולל נתיבי תחבורה ציבורית. נציגי נתיבי איילון ציינו במפגש, כי החל מחודש אפריל  יבוצעו עבודות ליצירת ושדרוג ציר הרצל כרחוב של תחבורה ציבורית במקטע שבין שדרות שלמה המלך ועד הגדוד העברי ובהמשך עבודות ליצירת נתיב תחבורה ציבורית שמאלי במקטעים שבין צומת קלאוזנר ועד שדרות שלמה המלך ובין הגדוד העברי ועד צומת הרצל צפון. בעלי העסקים הציגו שורה של שאלות וזכו למענה. 
 

חזרה
Facebook