רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - תשתיות ופיתוח

רמלה מקדמת תחרות אדריכלים לשדרוג מראה הכניסה הראשית לעיר

ראש העיר מיכאל וידל: אני רואה חשיבות רבה בשדרוג מראה הכניסה הראשית לעיר, תוך תכנון הנותן דגש על פיתוח בעל נראות המסמנת את הכניסה לעיר כנקודת ציון המשקפת את הזהות המקומית וחזון "רמלה עיר עולם"


עיריית רמלה באמצעות אגף ההנדסה מקדמת בימים אלה תחרות אדריכלים לתכנון מחודש של הכניסה הראשית לעיר מכיוון ת"א וניר צבי. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, שעודד את קידום התחרות ציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בשדרוג מראה הכניסה הראשית לעיר, ע"י תכנון של אלמנט ייחודי המסמן את הכניסה לעיר כנקודת ציון המשקפת את הזהות המקומית וחזון "רמלה עיר עולם".

יצוין, כי מרחב התכנון ממוקם בכניסה הראשית לעיר, במפגש הרחובות הרצל עם כביש  44. צומת זו הינה הכניסה ההיסטורית לעיר על הדרך המחברת את ירושלים לנמל יפו. סימן הזיהוי שלה, כיום, הינו פסל סוסים זכר לאותן שיירות העוברות בציר מזרח מערב.

רחוב הרצל הינו חלק מהותי מהשלד ההיסטורי של העיר ומאופיין בבנייה עתיקה ומסחר מקומי הנושק לשוק רמלה הנודע. רחוב הרצל הינו חלק מרכזי בחיי התושבים ובזהות העירונית בד בבד עם היותו ציר תחבורה ראשי. בימים אלה מתבצע פרויקט "מהיר לעיר" לחידוש הרחוב הכולל הוספת נתיבים ייעודיים לתחבורה ציבורית.

מהנדסת העירייה, הגב' ז'אנה סלובייצ'יק,  ואדריכל העיר שראל וינקלר, המרכזים את המיזם המבורך, ציינו, כי שדרוג הכניסה לעיר,  יקדם את באי העיר ויהפוך את המרחב למזמין הן למעבר והן לשהייה. כאשר הכוונה בתחרות היא לייצר אלמנט ייחודי המהווה  ציון דרך (landmark) המסמן את הכניסה לעיר ומשקף את ייחודה.   
 

חזרה
Facebook