רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

רמלה על מפת הארכיאולוגיה של ישראל

עיריית רמלה בשיתוף רשות העתיקות, תקיים בעיר כנס ראשון לרמלה בארכיאולוגיה של העיר. ראש העיר, מיכאל וידל: לרמלה היסטוריה עתיקה המלמדת על מעמדה החשוב בימי קדם. כנס רמלה הראשון יחשוף בפני משתתפיו היסטוריה וארכיאולוגיה מפוארת"

 ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, אירח השבוע בלשכתו את ד"ר דורון בן עמי, ארכיאולוג ראשי במרחב מרכז ברשות העתיקות ואת ד"ר חגית טורגה, ארכיאולוגית בכירה שעשתה את הד"ר שלה על רמלה. בפגישה דנו הצדדים והחליטו למסד ולקיים ברמלה את הכנס הראשון לרמלה בארכיאולוגיה של העיר.

ראש העיר וידל, ציין כי לרמלה היסטוריה עתיקה ומפוארת המלמדת על מעמדה החשוב בימי קדם. אתריה המרכזיים וההיסטוריים מהווים אבן שואבת לאלפי מטיילים, חוקרים והיסטוריונים לאורך הדורות. אני רואה חשיבות רבה בקיום הכנס שיחשוף בפני משתתפיו את ההיסטוריה והארכיאולוגיה המפוארת של רמלה".

ד"ר בן עמי ציין: "אני מברך על האור הירוק שנתן ראש העיר לקיום האירוע. לרמלה

מורשת עשירה ומפוארת של היסטוריה וארכיאולוגיה. הכנס מיועד בראש ובראשונה לתושבי רמלה, לחוקרים, ארכיאולוגים מורי דרך ואוהבי היסטוריה וארכיאולוגיה". ד"ר טורגה ציינה, כי רבים יופתעו מאוצרות הארכיאולוגיה שנחשפו ברמלה, אין לי ספק שהכנס יהיה מרתק".

ראש העיר הנחה את מנכ"ל העירייה רונן עזריה, לכנס ועדה משותפת לעירייה ולרשות העתיקות לבניית תכני הכנס בהם בין היתר:  ההיסטוריה של רמלה, בניית העיר מראשיתה, ממצאים ארכיאולוגיים ועוד. הכנס אמור להתקיים על פי התכנון בנובמבר 2020.
 

חזרה
Facebook