רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

רמלה הנציחה את שמו של פוסק הדור מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

בהתאם להחלטת מועצת עיריית רמלה הונצח, מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בטקס מרגש בו נקרא רחוב על שמו של מרן. נשאו דברים וברכו הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, בנו של מרן, ראש העיר מיכאל וידל, הרב הראשי לרמלה, הרב יחיאל אבוחצירא, הרב אברהם הכהן שליט"א וסגן ראש העיר מאור אשש 

בהתאם להחלטת מועצת עיריית רמלה על הנצחתו של מרן הרב עובדיה יוסף, זכר צדיק לברכה, התקיים השבוע טקס מרגש במסגרתו  נקרא רחוב על שמו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

הטקס התקיים במעמד הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, בנו של מרן, הרב הראשי לרמלה, הרב יחיאל אבוחצירא, ראש מוסדות אשל אברהם, הרב יעקוב אבוחצירה, ראש העיר מיכאל וידל, סגניו, אברהם אילוז, מאור אשש ואברהם דזורייב, חברי מועצה, בני משפחת הרב עובדיה יוסף, רבנים ותושבי העיר.

בנו של הרב עובדיה יוסף, הראשון לציון הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף שליט"א, נשא דברים והודה על המחווה להנצחת אביו והדגיש, כי גם כאן ברמלה כמו במקומות רבים בכל רחבי הארץ והעולם היהודי ממשיכים את דרכו של אביו, מרן הרב עובדיה בהרבצת תורה ובשיעורי תורה רבים.

כן נשאו דברים וברכו המרא דאתרא הרב הראשי לרמלה, הרב יחיאל אבוחצירה שליט"א, הרב אברהם הכהן שליט"א - ראש כולל נר יהודה ברמלה, וסגן ראש העיר מאור אשש.

ראש העיר, מיכאל וידל, ברך על החלטת מועצת העיר וציין, כי הרב עובדיה יוסף, היה פוסק הדור מי שכיהן כרב הראשי הספרדי בשנים 1973–1983 והיה מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס מאז הקמתה וחתן פרס ישראל לספרות תורנית לשנת ה'תש"ל. 

ראש העיר הדגיש את פעילותו של הרב ותרומתו לפסיקה היהודית, ההכרה בקהילת יהדות אתיופיה והוסיף, כי הרב נחשב בעיני רבים כבכיר הרבנים הספרדים בדורו וכונה בפי תלמידיו גדול הדור, "פוסק הדור" וכן מרן.

ראש העיר התייחס בדבריו לנושא החלפת שם רחוב  גטו ורשה והדגיש, כי הוא רואה חשיבות רבה בהנצחת זכר קורבנות וגיבורי השואה וכי הנהלת העיר פועלת ותפעל להנציח ולהוקיר את זכר השואה.

את הטקס הנחה הרב אליקים ויסנשטרן. הטקס הופק ע"י אגף ספורט ואירועים בעיריית רמלה.


חזרה
Facebook