רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

באהבה לילדי רמלה ממנהלי תכנית PJ Library

משלחת של מנהלי התכנית הבינלאומית PJ Library הגיעה לרמלה במסגרת שיתוף פעולה עם העירייה אגף החינוך והנוער, מחלקת גני הילדים. תכנית PJ Library, מיסודה של קרן הרולד גרינספון, הינה תכנית אחות לתכניות ספריית פיג'מה ומכתבת אלפאנוס הפועלות בגנים בעיר בעשור האחרון.

חברי המשלחת ביקרו בגן דו-רה-מי בניהולה של אדר עבו, ובגן אג'יאל (העשור), בניהולה של הגננת סנא נפאר ובליווי של מנהלת מחלקת גני הילדים בעיריית רמלה הגב' דנה וינוקר. 

האורחים, ובראשם גלינה פרומן-מנכ"לית קרן גרינספון ישראל, הגיעו מחמש יבשות (ארה"ב, מקסיקו, אנגליה, גרמניה, דרום אפריקה, אוסטרליה, רוסיה וברזיל) התרגשו לראות את העבודה המופלאה שהגננות יחד עם צוות גני הילדים המסור מקיימות בגנים בעקבות ספרי התכניות והתפעלו משיתוף הפעולה והקשר החם שמתקיים בין הגן והמשפחות. בלטה במיוחד לאורחים העשייה, ההשקעה והיצירתיות של הגננות בהרחבת והעמקת הפעילות שהן מקיימות עם ילדי הגן.

תכניות ספריית פיג'מה ומכתבת אלפאנוס שואפות להנחיל לילדים אהבה לספרים ומעודדות קריאה משותפת ושיח בנושאים ערכיים, בחיק המשפחה ובמסגרת החינוכית. התכניות, מיסודה של קרן גרינספון ישראל בע"מ (חל"צ), פועלות בשיתוף פעולה עם משרד החינוך ובמסגרתן, מאות אלפי ילדים ברחבי הארץ מגיל גן עד כיתה ב', מקבלים מדי חודש ספר. הספר מגיע למסגרת החינוכית, הגננת/המורה מציגה אותו לילדים, ולאחר פעילות המתקיימת בכיתה מקבל כל ילד עותק אישי, מתנה לספריית המשפחה. הספר כולל הצעות לפעילויות משותפות של הילדים עם ההורים להעמקת החוויה המשפחתית סביב הספר.


חזרה
Facebook