רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

הונצח ברמלה האמן והמחזאי פרופ' בוריס נמטייב ז"ל

ראש העיר מיכאל וידל: " בוריס נמטייב היה מפעל תרבותי של ממש. מחזאי, יוצר, במאי, מפיק, שחקן וזמר שתרם רבות לפיתוח הפולקלור הבוכרי והיה אבן יסוד של דור ההמשך של התיאטרון הבוכרי בישראל ובעולם" 

בטקס מרגש שנערך השבוע ברמלה, נקרא רחוב על שמו פרופ' בוריס נמטייב ז"ל, שהיה אחד מהאמנים הגדולים של יהדות טג'קיסטאן ויהדות בוכרה. קורות חייו ופועלו של האמן  פרופ' בוריס נמטייב, שזורים בקורות יהודי בוכרה ויהודי טאג'קיסטאן, מפעל חיים של ממש שנפרס על למעלה מ-50 שנים של פעילות תרבותית ענפה בתיאטרון הטג'יקי הדרמטי האקדמי ע"ש להותי. תחילה כמוסיקאי, סולן בתזמורת כלים עממיים, ואח"כ כשחקן מוכשר ומוביל.                                                       הטקס המרגש נערך במעמד ראש העיר, מיכאל וידל, סגניו, אברהם אילוז, אברהם דזורייב, מנכ"ל העירייה רונן עזריה, חבר המועצה עו"ד מוסא סאבא, בני משפחה ותושבים ונציגי הקהילה הבוכרית .

ראש העיר מיכאל וידל, ציין כי פרופ' נמטייב, היה אמן בכל נשמתו. "הוא היה מפעל תרבותי של ממש. מחזאי, יוצר, במאי, מפיק, שחקן וזמר! לקראת סוף שנת 2010 הוא קיבל מנשיא טג'יקיסטן את "אות הידידות", וזאת בשל העובדה ששימש כמגשר בין יהודי בוכרה לעם הטג'יקי".

כן הוסיף ראש העיר נמטייב ז"ל  תרם רבות לפיתוח הפולקלור הבוכרי והיה אבן יסוד של דור ההמשך של התיאטרון הבוכרי בישראל ובעולם. הוא הסב כבוד רב לבני הקהילה הבוכרית שרבים וטובים שבהם מתגוררים כאן בעירנו האהובה רמלה. 

ראש העיר וידל: "אני גאה על החלטתי ועל החלטת חבריי למועצת העיר להנציח כאן ברמלה רחוב על את שמו של, פרופ' בוריס נמטייב ז"ל, שהלך לעולמו לפני כשלוש שנים. בשמי ובשם תושבי רמלה, אני מודה לכם על הכבוד שנפל בחלקנו. מי ייתן ונצליח כולנו למלא את ייעודנו ויעדינו. אמן!".

כן ברכו סגן ראש העיר אברהם דזורייב, שהעלה קווים לדמותו של נמטייב האמן,  מנכ"ל קונגרס יהודי בוכרה מר יהודה בלוי, רב הקהילה הבוכרית ברמלה הרב יגאל חיימוב אחיו  ובנו של נמטייב, שהודו לראש העיר וחברי המועצה על הנצחת יקירם. הנחה עו"ד אברהם קורחוב. על הקטע המוסיקלי ניצחו להקת מלאכי ציון בניהולה המוסיקלי של  הגב בלה פולטוב. הטקס הופק ע"י אגף ספורט ואירועים בניהולו של ניסים רון.
 
 

חזרה
Facebook