רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה הדרך היא דרך ארץ, והשמיים לא הגבול! טיסה על כנפי חלו"ם רמלה

תלמידי המרכז למחוננים ולמצטיינים חלו"ם ברמלה, סיימו את סמסטר א' השנה בטיסה במסגרת סיום קורס "טיס ותעופה" במנחת ראשון לציון, האיגוד לתעופה ספורטיבית, בבית הספר לטיסה אייפליי בראשל"צ.      ראש העיר מיכאל וידל: "אני רואה חשיבות רבה בחיזוק תלמידי המרכז כעמוד התווך, המקדם את המצוינות במערכת החינוך העירונית. תפקידנו הוא לזרוע בהם את התשוקה לחקור ולגלות עולמות מרתקים, מאתגרים וחדשים"

סיום סמסטר א' של קורס "טיס ותעופה" במרכז חלו"ם ברמלה היה מרגש ויוצא דופן. תלמידי המרכז השתתפו במפגש מסכם של הקורס במנחת ראשון לציון, האיגוד לתעופה ספורטיבית, בבית הספר לטיסה אייפליי בראשל"צ. 

בוגרי הקורס טסו בשמי הארץ בליוויו של מדריך טיס וחוו באופן בלתי אמצעי את מה שלמדו בקורס במהלך כל הסמסטר. ביצוע הטיסה היה חלק מלמידה חוץ בית ספרית, כמיטב המסורת במרכז חלו"ם, והיא מצטרפת למגוון המענים היוקרתיים ופורצי הדרך, הניתנים במרכז כחלק ממעטפת רחבה, המשלבת בין מצוינות למעוף. 

תכנית היום כללה התכנסות בחדר טייסים, הדרכה וסיור מקצועי במוזיאון הטיס והתעופה, ביצוע טיסה וטקס מרשים, מוקפד ומרגש בנוכחות מר מיכאל וידל, ראש עיריית רמלה שאף הצטרף לטיסה בשמי ראשל"צ והסביבה ומנכ"ל העירייה מר רונן עזריה.

ראש העיר וידל, בירך את התלמידים הנרגשים  וציין, כי נושא החינוך וקידומו עומד בראש סדר העדיפויות העירוני. ראש העיר הדגיש, כי המהלך להקמת מרכז המצטיינים והמחוננים חלו"ם מבטא תפיסה עירונית, שמציבה את טיפוח המצוינות במרכז סדר היום במערכת החינוך ברמלה. "אני רואה חשיבות רבה בחיזוק המרכז כעמוד התווך, המקדם את המצוינות במערכת החינוך העירונית. אחת המטרות החשובות ביותר בתהליך החינוכי, היא לספק השראה לתלמידים, ולהעמיד בפניהם מודלים המבטאים שאיפה למצוינות. תפקידנו הוא לזרוע בהם את התשוקה לחקור ולגלות עולמות מרתקים, מאתגרים וחדשים."

כן לקחו חלק במפגש הגב' אלונה קליימן, מנהלת אגף חינוך ונוער בעירייה, הגב' איריס אזולאי, נציגת אגף מחוננים ומצטיינים, מר' ניסים רון מנהל אגף ספורט ואירועים עריית רמלה, תא"ל (מיל) שלמה שש, מנחה הקורס, הורי התלמידים ואורחים ושותפים נוספים. 

"לפעמים חלומות מתגשמים" זו לא עוד סיסמה, זוהי אמירה מוחלטת כי חתירה מתמדת להשגת מטרות טווה מימוש יעדים קטנים כגדולים. התלמידים קבלו חולצה מיוחדת, תעודת טייס ליום אחד וכנפי טייס מוזהבים. בדברי ברכתה לבוגרים ציטטה מנהלת המרכז, קרן שיליאן את גו'ן לנון מהחיפושיות שאמר : "חלום שחולמים לבד הוא רק חלום חלום שחולמים ביחד הוא מציאות." והוסיפה: "יש לי חלום שהיום הפך למציאות, בזכות השותפים שלו. אני מאמינה, שהשמיים אינם גבול לכל מי שהרצון והתשוקה, היכולת והנתינה פועמים בליבו; השמיים אינם גבול לרצון שלנו, בתנאי שהדרך היא דרך ארץ.  תלמידיי, היו אמיצים לכוון הכי גבוה שרק אפשר, ללא פחד ועם הרבה אמונה." ראש העיר מר מיכאל וידל חילק את כנפי הטייס לתלמידים והדגיש, כי הכנפיים הללו ילוו אותם ויזכירו להם תמיד, שיש מי שהאמין בהם ובכוחם לעמוד מול כל אתגר ולהפוך למובילים ולמנהיגים, כי מרמלה תצא אורה, דעת וחוכמה.

חתם בדברי ברכה  תא"ל במיל' מר שלמה שש, מנחה הקורס,  שהיה ממובילי חייל האוויר והודה על ההזדמנות המיוחדת שניתנה לו ללמד את התלמידים ולזכות להיות חלק מהחלו"ם. שלמה פרט, כי בקורס "פרחי טייס ותעופה" למדו התלמידים על עקרונות הטייס, הפיזיקה, ההיסטוריה התעופתית, עקרונות האווירודינמיקה והתפישה המרחבית. הם נחשפו למשמעות של למידה פורצת גבולות, למיצוי יכולות, לחשיבה "מחוץ לקופסה", לעבודת צוות והקפדה על כל פרט ופרט. 

בזכות האגף למחוננים ולמצטיינים ולשיתוף הפעולה הפורה עם אגף החינוך  והנוער ברמלה, המרכז ממריא מעלה מעלה, ומצליח לפתח מענים חינוכיים לצרכים ייחודיים ומותאמים של המחוננים והמצטיינים בעיר. התלמידים והוריהם שהשתתפו באירוע, בטאו את תחושותיהם בסיום היום וציינו כי חוו חוויה בלתי נשכחת לצד למידה מעוררת השראה. 
 
 
 
 

חזרה
Facebook