רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה עושים סדר בחנייה 4,829 מתושבי רמלה זכו לקבל תו תושב

רמלה רשמה השבוע שיא של 4,829 תושבים שקיבלו תו תושב לחנייה במתחמי הכחול לבן ברחבי העיר. בהתאם לחוק עזר עירוני שאישרה עיריית רמלה, בנושא סימון החניות ברחבי העיר בכחול לבן, מימשה העירייה את התכנית להסדרת החנייה והגדלת שטחי החנייה המוסדרים ב-3 מתחמים מרכזיים, אזורי מסחר ומרכז העיר. 

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, ציין כי מספרם ההולך וגדל של תושבי העיר שקיבלו תו תושב, היא עדות להצלחת מיזם הסדרי החנייה שיאפשרו עשיית סדר, יגדילו את מקומות החנייה הפנויים באזורים המבוקשים וישדרגו את השירות לתושב. עד עתה כאמור קיבלו 4,829 תושבים את תו החנייה וקצב הבקשות הולך וגובר.

ראש העיר מיכאל וידל: "רמלה כמו מרבית הערים בארץ, עברה להסדרי חנייה שיאפשרו עשיית סדר , יגדילו את שטחי החנייה וישדרגו את השירות לתושב.

למען הסר ספק, אדגיש ואומר, כי החנייה בכל שכונות העיר ובאזורי המגורים, היא לכלל תושבי העיר ללא תשלום, חניות אלה אינן נכללות בהסדרי הכחול לבן.

אני שמח לבשר לכם על החלטתי להביא לאישור מועצת העיר, כי תושבים בעלי תו תושב ותעודת אזרח ותיק מטעם משרד העבודה והרווחה, יהיו פטורים מתשלום בכל מתחמי הכחול לבן . אני קורא לכלל בעלי הרכבים בעיר להצטייד בתו תושב וליהנות מההטבות הניתנות לתושבי רמלה בלבד".

הסדרי הכחול לבן חלים על שלושה אזורים בלבד, מתחם מרכז העיר , מתחם שוק רמלה

ומתחם כלא איילון.  מטרת ההסדר היא לתת זכות קדימה לתושבי העיר תוך הגדלת זמינות

ומלאי החניות באזורי מסחר לטובתם, סוחרים/בעלי עסקים עתידים בע"ה להרוויח מכך וזאת

מתוך הבנה שההסדר יגדיל את כמות התושבים והלקוחות המגיעים לאזורים אלה. כמו גם

ירחיקו את סוחרי המכוניות מאזורי החניות ויגדילו את שטחי החנייה לרווחתכם.

במתחמים אלו, תושבים בעלי תו תושב יקבלו שעתיים חנייה חינם ביום, וזאת מתוך הבנה

שזמן הקנייה נע בן שעה לשעה וחצי. עלות שעת חנייה נקבעה ל 4- שקלים לשעה בלבד. לנכים החנייה היא חינם. החל מיום ה 1- לדצמבר החלה הנפקת תווי התושב לתושבי העיר באמצעות האתר העירוני,  אפליקציית "תיק תק" ובעמדה מיוחדת בקניון עזריאלי. 

פרטים בנושא באתר העירוני.  תושבים המתגוררים בשטחי הכחול לבן, יהיו זכאים לחנייה ללא תשלום. 

וידל: "אני מאמין, כי החנייה באזור שוק רמלה, תיטיב לאורך זמן עם סוחרי השוק, תפנה חניות ותאפשר רווחה ופרנסה טובה לכלל הסוחרים".

יצוין כי אכיפת הכחול לבן ברחבי העיר החלה בתחילת ינואר 2020. פרטים באשר להסדרי החנייה בכחול לבן באתר  העירוני.


חזרה
Facebook