רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה משקיעים יותר בבריאות הציבור ובעלי החיים השמדה של מאות ק"ג של בשר שאינם ראויים למאכל, אימוץ 200 כלבים וחתולים, 2,100 חיסונים לכלבים ו- 800 עיקורי חתולים

אלה הם מקצת פעולות השירות הווטרינרי העירוני, שדואג לבריאות תושבי העיר ובעלי החיים. מנהלת השירות הווטרינרי בעיריית רמלה, ד"ר רויטל אורבך:  מדובר בפעילות ענפה שלא ניתן היה לקיימה ללא תמיכתו של ראש העיר, מיכאל וידל, הרואה חשיבות רבה בפעילות למען בריאות הציבור וההולכים על ארבע. העיקר הבריאות              
עיריית רמלה, השירות הווטרינרי העירוני, ממשיכים להעמיק את מחויבותם לבריאות תושביה ולמען רווחת בעלי החיים. בשנת  2019 קיימה העירייה פעולות רבות למען בריאות התושבים ולרווחת בעלי החיים.  
מנהלת השירות הווטרינרי בעיריית רמלה ד"ר רויטל אורבך, ציינה , כי השירות הווטרינרי  העירוני מפקח ומבקר את איכות המזון ומצב התברואה בעסקים באמצעות עריכת בדיקות טרום שיווק לכל מוצרי העוף הבקר והדגים הנכנסים לעיר ועריכת מאות ביקורות תברואיות בעסקי המזון, כל זאת במטרת למנוע שיווק של מוצרי מזון מן החי שאינם ראויים למאכל אדם ושמירה על בריאות ציבור התושבים. 
בנוסף, בשירות הווטרינרי ניתן ייעוץ לבעלי עסקי מזון, לשם קידומם המקצועי ותיקון ליקויים שנמצאו בביקורות התברואיות. במידה ונתקלתם בפעילות לא תקינה עם מוצרים מן החי יש לפתוח קריאה במוקד העירוני 108 .
לצד פעילות ענפה זו של העירייה לשמירה על בריאות הציבור, שם לו למטרה השירות הווטרינרי העירוני לשנות באופן חסר תקדים את יחסה של החברה לחולייה החלשה ביותר שהינה בעלי החיים, ללמד את החברה לגלות רחמים וחמלה כלפי החלש והנזקק שהרי החברה נמדדת ביחסה לחלשים שבקרבה. רמלה עיר עולם, מכילה את השונה והחלש. השירות הווטרינרי העירוני ברמלה, נקט במגוון פעולות לצמצום ולמניעת מטרדים ומחלות הנגרמים על ידי בעלי חיים וכן פעל לרווחתם. 
במהלך 2019 טופלו כ- 1900 תלונות על מטרדי בעלי חיים, נלכדו כ-300 כלבים משוטטים ו/או פצועים, בוצעו 2,100 חיסונים לכלבים והוצאו עבורם רישיונות החזקה כדין .
כן נערך פיקוח שוטף על הכלבים המוגדרים כמסוכנים, טופלו 20 אירועי נשיכת אנשים, מעל 800 חתולי רחוב עוקרו , הוחרמו כ-35 כלבים עקב עבירות צער בעלי חיים ונמסרו לאימוץ כ-150 כלבים. 
במהלך השנה שחלפה עודדה העירייה את תושבי העיר, בעלי הכלבים והציעה להם לראשונה לסרס את כלביהם ללא עלות. הניתוחים מתקיימים במרפאות פרטיות ומסובסדים במלואם ע"י משרד החקלאות.                                                                                                                                    
גם  השנה ב-2020  צפוי המבצע להמשך, תושבים המעוניינים בניתוח התורם לבריאות בעל החיים ומקטין במאות שקלים את עלות אגרת הכלבת השנתית מתבקשים לפנות לשירות הווטרינרי בטל 08-9771691/2. 
במסגרת השירות הווטרינרי העירוני מבצעת העירייה מגוון טיפולים רפואיים ואפשרויות שיקום למאות בעלי חיים חסרי בית ברחבי העיר ביניהם כלבים, חתולים, סוסים ובעלי כנף. ד"ר אורבך: "מדובר בפעילות ענפה שלא ניתן היה לקיימה ללא תמיכתו של ראש העיר, .מיכאל וידל, הרואה חשיבות רבה בפעילות למען בריאותם של בעלי החיים              
במסגרת זו נמצאו משפחות מאמצות לכ-200 בעלי חיים חסרי בית. בעלי החיים מפורסמים לאימוץ ברשתות החברתיות,  בדף הפייסבוק "רמלה אוהבת חיות" ובאתר "יד 4".
 

בנוסף, זו השנה הראשונה בה התקיימו במתחם השירות הווטרינרי העירוני שלושה ימי אימוץ מוצלחים בהם מצאו בית חם עשרות כלבים. במהלך השנה הקרובה מתוכננת הקמתו של מרכז ווטרינרי חדיש ובסטנדרטים גבוהים אשר יספק שירות לבעלי החיים ותושבי העיר.  

ראש העיר, מיכאל וידל, בירך על הפעילות הענפה של צוות השירות הווטרינרי העירוני  שפעילותו זוכה להכרה והצלחה רבה והדגיש, כי על פי התכנון תוקם בעיר כלבייה אזורית שתכלול חדר ניתוח וטיפול מודרני שתעניק שירות כלל אזורי.  

בנוסף ועל מנת על מנת להקל על הסבל הכרוך בחיי הרחוב ולהפחית את המטרדים הנגרמים מהימצאותם של החתולים ברחוב, התקיימו גם השנה עיקורים וסירוסים של חתולי רחוב.  בשירות הווטרינרי העירוני ציינו השבוע, כי בהתאם לתכנון יגדל מספר החתולים שיעברו ניתוחי עיקור ב-2020.  

ד"ר אורבך ציינה, כי השירות הווטרינרי העירוני שם דגש מיוחד לאכיפת עבירות על חוק צער בעלי חיים.  "במהלך השנה טופלו עשרות מקרים בהם נמצאו עבירות על חוק צער בעלי חיים, הכוללים החזקת בעלי חיים בתנאים לא ראויים ו/או התעללות בבעלי חיים. מספר כלבים וחתולים הוחרמו מבעליהם ולאחר שיקומם נמסרו למשפחות מאמצות. 

טופלו אלפי פניות תושבים בנוגע למטרדים שונים הנגרמים מהחזקה לא תקינה של כלבים, פניות בנושא חתולים ופניות בנושא בעלי חיים אחרים.  השנה תמשך האכיפה בנושא ביתר שאת". 

בשנת 2020 מתוכננת הקמת פינות האכלה ייעודיות לחתולי רחוב במטרה לצמצם את המטרדים הנגרמים מהאכלת חתולים לא מבוקרת.  יש לציין, כי השירות הווטרינרי  ברמלה, מקיים את פעילותו בעזרתם ותמיכת של מתנדבים רבים המטפלים במסירות ראויה לשבח בבעלי החיים ועוזרים להצלת בעלי החיים ע"י מתן חום ואהבה, יד מלטפת, הוצאה לטיולים, חיפוש בתים מאמצים ע"י פרסומים בפייסבוק ועוד.  בנוסף במהלך השנה החולפת התאפשרה לראשונה התנדבות סטודנטים בתמורה למלגה, או נקודות זכות אקדמיות. הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בטיפול בבעלי החיים, במציאת בית חם עבורם וחלקם אף אימצו כלב בסיום תקופת ההתנדבות. 

נלחמים במחלת הכלבת 

הכלבת הינה מחלה קטלנית, בשירות הווטרינרי ניתנים חיסונים לכלבים כנגד המחלה. חשב לדעת, כי על פי החוק, כל כלב מעל גיל 3 חודשים חייב בחיסון כנגד כלבת אחת לשנה. בנוסף לחיסוני כלבים, חיסונים אוראליים כנגד המחלה פוזרו גם בשטחים הפתוחים בעיר ומסביב לה על מנת לחסן את אוכלוסיית חיות הבר ולמנוע מהמחלה להגיע לעיר. 

התושבים נקראים להמשיך ולהגיע לחסן את כלביהם כנגד מחלת הכלבת הקטלנית פעם בשנה בהתאם לחוק. 

בשירות הווטרינרי מסומנים כלבים ע"י שבב אלקטרוני המכיל מספר, דרכו ניתן לקבל מידע על פרטי בעלי הכלב. השבב מושתל פעם אחת במהלך חיי הכלב והוא מהווה את הדרך היחידה בה הבעלים יכולים להבטיח שכלבם יוחזר אליהם במקרה של אובדן או גניבה. חשוב לדעת, כי על פי חוק כל כלב מעל גיל 3 חודשים מחויב בשבב וברישיון שנתי להחזקה. 
 
 
 

חזרה
Facebook