רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

ברמלה משקיעים יותר בבריאות האזרחים הוותיקים: נחנך המרכז הגריאטרי החדש ברמלה

המרכז הגריאטרי החדש נפתח במרכז יום לקשיש ההגנה ברמלה. המרכז יעניק מגוון רחב של שירותי שיקום בסביבת בתי המטופלים. ראש העיר מיכאל וידל: אני מברך על השירות החדש. בעיני הדאגה, התמיכה, הערבות ההדדית, לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים, הזקוקים לתמיכה ושיקום - היא ערך עליון. מנכ"ל מטב ליאור שטרסברג: מטב גאה ונרגשת להפעיל את היחידה ולקחת חלק במיזם חדשני. יוסי היימן, מנכ"ל ג'וינט-אשל: המרכז החדש יפעל במודל חדשני הוליסטי שיביא לעלייה ברמת איכות החיים 

נחנך מרכז השיקום הגריאטרי במרכז יום לקשיש ההגנה רמלה. המרכז החדש יפעל במסגרת עמותת מטב, יחידת "משגב", המעניקה שירותי שיקום בקהילה לרווחת תושבי רמלה והסביבה.

עמותת מטב, ג'וינט ישראל, אשל משרד הבריאות, "שיבה בריאה", בשיתוף עיריית רמלה, המחלקה לשירותים חברתיים, מרחיבים את מניפת השירותים ופותחים כאמור שירותיים גריאטריים חדשים בעיר רמלה.

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, בירך על פתיחת המרכז לשיקום גריאטרי, שיעניק מגוון טיפולים שיסייעו לתושביה הוותיקים של רמלה. וידל: "בעיני הדאגה, התמיכה, הערבות ההדדית , הסולדיאריות החברתית לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים, הזקוקים לתמיכה ושיקום - היא ערך עליון וחובה מוסרית, חברתית וערכית". יוסי היימן, מנכ"ל ג'וינט-אשל:

קיימת חשיבות רבה לשירותי שיקום ושימור יכולות תפקודיות בקרב אנשים זקנים עם ירידה תפקודית, אולם רק חלק קטן מהזקוקים להם מקבל טיפול מתאים ומספק בקהילה, בין היתר כתוצאה ממחסור בשירות. 

לפיכך החלטנו בשיתוף משרד הבריאות לפתח את יחידות משגב ברחבי הארץ שנועדו בראש ובראשונה להעניק לתושבי ישראל המבוגרים שירותי שיקום בנגישות קרובה לביתם.

המרכז החדש יפעל במודל חדשני הוליסטי שעשוי להביא לעלייה ברמת איכות החיים, לדחיקת מצבי תלות, להפחתת הצורך במיסוד ולחיסכון עלויות ברמה הלאומית והאישית".

מנכ"ל מטב ליאור שטרסברג: "עמותת מטב גאה ונרגשת להפעיל את היחידה ולקחת חלק במיזם חדשני וחשוב זה יחד עם יוזמי הרעיון והשותפים לביצוע. היחידה תפעל במודל חדשני, המאפשר למטופלים להגיע לטיפול יומי ולשוב לביתם, במקום להתאשפז לתקופת הטיפול."

המרכז החדש יציע מניפת טיפולים אשר יסייעו בעיקר לתושבים הוותיקים של רמלה והסביבה להשתקם בקהילה בסביבת ביתם.

המרכז הוקם לאחר זכייתה של עמותת מטב, במכרז של ג'וינט ישראל אשל ומשרד הבריאות, להקמת יחידות משגב בפריפריה.

על מנת לתת את המענה המקצועי השלם ביותר ולחבר בין צד הגריאטריה וצד השיקום, בחרה עמותת מטב לשתף פעולה בהפעלת היחידה עם חברת "בשיבה בריאה", בניהולו הרפואי של ד"ר רון בן יצחק ולהקים את מרכז השיקום בתוך מרכז יום ההגנה ברחוב ההגנה 1.

המרכז הרפואי החדש יציע מגוון רחב של טיפולים לתושבים הוותיקים לאחר פציעה, מחלה, או ירידה תפקודית ובהם: ימי שיקום, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, יעוץ גריאטרי שיקומי, ליווי עו"ס, ייעוץ דיאטנית, רפואה משלימה שיקומית, קבוצות לאורח חיים בריא ומניעת נפילות.

המרכז פתוח בשעות אחה"צ וניתן ליצור קשר לצורך תיאום ביקור בטלפון 076-8131580, או במייל misgavr@matav.org.il 
 
 

חזרה
Facebook