רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2019 - כללי

תתחדשו – יצא לאור ספר הסיורים "רמלה וכל נתיבותיה"

הוצאת הספר המיוחד היא פרי יוזמת עיריית רמלה והוצאת "יד יצחק בן צבי". המדובר בספר סיורים מקצועי על העיר רמלה, אתריה ההיסטוריים וסביבתה. ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל: כחלק מהחזון לקידום העיר רמלה, הפיכתה לעיר מרכזית בישראל,  יצא לאור ספר מיוחד זה, החושף בפני המבקר, המטייל והמתעניין את האוצרות הגלומים ברמלה, אתריה ההיסטוריים וסביבתה. תודה וברכה גדולה לכל השותפים 


תתחדשו. יצא לאור הספר "רמלה וכל נתיבותיה", פרי יוזמת עיריית רמלה והוצאת "יד יצחק בן צבי". המדובר בספר סיורים מקצועי על העיר רמלה וסביבתה. הספר המיוחד והמושקע מעמיד נדבך נוסף על המדף הייחודי, ההולך ומתרחב, של ספרי סיורים בארץ ישראל בהוצאת יד יצחק בן צבי.

ראש העיר רמלה, מיכאל וידל, ברך על הוצאת הספר ואמר: "כחלק מהחזון לקידום העיר רמלה, הפיכתה לעיר מרכזית בישראל,  יצא לאור ספר מיוחד זה החושף בפני המבקר, המטייל והמתעניין את האוצרות הגלומים ברמלה, אתריה ההיסטוריים וסביבתה. תודה וברכה גדולה ליד יצחק בן צבי, על היוזמה להוצאת הספר, לעורך הספר ד"ר אייל מירון, לסמנכ"ל בן צבי, עדי  עופר, לכותבים ולכל השותפים בדרך ובעיקר למחלקת הדוברות ומחלקת התיירות בעיריית רמלה. אני מזמין אתכם לקרוא את הספר, לבקר ברמלה, לטייל באתריה הייחודיים, ליהנות ולהתרגש מעיר רב תרבותית בעלת קסם מיוחד, רמלה עיר עולם". 

המדובר בספר שנפתח בארבעה מבואות המטפלים בתולדותיה של רמלה לאורך התקופות ההיסטוריות עד ימינו, במרחב הגיאוגרפי שבו נטועה העיר, לרבות החי והצומח, המאפיין אותה ואת סביבתה. לאחר המבואות מופיעים 12 מסלולי סיור, המאורגנים בחלקם על פי תקופות ומוליכים את המטייל בשבילי רמלה לאורך הדורות.  בין המסלולים ניתן לקרוא על רמלה הקלאסית ואתריה ההיסטוריים, רמלה היהודית, רמלה המוסלמית, רמלה הנוצרית, רמלה בשלהי התקופה העות'מאנית, בעקבות משחררי רמלה ועוד.

מסלולים אחרים בספר מספרים ועוסקים במוזיאונים ותצוגות ברמלה וסביבתה, באומנות חוצות רמלה ובחוויה הקולינרית שבשנים האחרונות הפכה לנושא שמטיילים רבים מוציאים בו עניין. עורך הספר ד"ר אייל מירון: "כתיבת המסלולים הופקדה בידיהם של טובי המדריכים העובדים ביד בן צבי בהדרכת מטיילים במרחב רמלה. כתיבתם מצטיינת ברמה מדעית גבוהה. תודתי נתונה לשורה ארוכה של מומחים, אנשי אקדמיה ואנשי ידיעת הארץ שהעניקו לספר ליווי מדעי והואילו לתרום מזמנם על מנת לקרוא את המסלולים והמבואות. תודה גדולה לכל הכותבים והשותפים, ובמיוחד לעיריית רמלה והעומד בראשה, מיכאל וידל,  שתמך בהוצאת הספר המיוחד על רמלה". יצוין, כי בכוונת עיריית רמלה ויד יצחק בן צבי לקיים השקה רשמית של הספר "רמלה וכל נתיבותיה".
 
 

חזרה
Facebook